• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 02:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариум за цихлиди?

Започната от Ningaloo, 24.02.2009 13:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ningaloo

Какава форма е най-подходяща за Малави Мбуна ,о-о 100л и стъклото 6 мм или 8 мм да е?
Също какво осветление за 100 литров бихте предпоръчали?
Мalawi Mbuna :
Labidochromis caeruleus
Metriaclima esterae ,,Albino,,
Metriaclima esterae ,,Red Zebra,,
Metriaclima lombardoi
Melanochromis auratus
Lobster's Tanks:
Procambarus Alleni
Cherax quadricarinatus

torsade

Не бих ти препоръчал 100 литров аквариум за мбуна. Но ако все пак ще е 100 (надявам се, временно) е добре да не е излишно висок, а да е по-широк, за да има площ за укрития.  Примерно 60/40/40. Предполагам, че при тези размери 6 мм стъкло ще ти е напълно достатъчно.
Аз светя с 2 лампи - аквастар и гролукс на Силвания, съвсем тривиално, но съм много доволен от цвета на рибите.
Охлювът не ни е враг!

chaykov

100х50х40 :) виж ми подписа...
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!



https://s1.postimg.org/43tluyw8fj/aqua.jpg[/url]

kamos

В сто литров аквариум доста трудно ще контролираш агресията и има опасност рибите да изостанат с растежа. За Малави или Танганайка по малко от 200 литра недей.
Ако толкова искаш африкански цихлиди огледай се за речните представители - пелвикахромис пулхер, хромис - красавец и т.н.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Ningaloo

Благодаря ви за отговорите!

Значи ще го правя 200 л,имам 12 мбунки бебебта,виждате в подписа ми какви,бързо нарастват.
За сега с агресията няма сериозен проблем,имам и аз като chaykov кварцов пясък и морски камъни,ще сложа осветление като на torsade и 8 мм стъкло.  :-)
Мalawi Mbuna :
Labidochromis caeruleus
Metriaclima esterae ,,Albino,,
Metriaclima esterae ,,Red Zebra,,
Metriaclima lombardoi
Melanochromis auratus
Lobster's Tanks:
Procambarus Alleni
Cherax quadricarinatus

Similar topics (5)

25273

Започната от pakostnik


Публикации: 8
Прегледи: 6582

53649

Публикации: 10
Прегледи: 4730

15934

Публикации: 11
Прегледи: 7855

43084

Започната от Emilian_Evtimov


Публикации: 0
Прегледи: 1197

60006

Публикации: 7
Прегледи: 2315