• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 08:57

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Прехвърляне в нов аквариум

Започната от veni0007, 08.06.2016 19:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

veni0007

Предстои ми прехвърляне на цялата банда риби,камъни,дървета и грунд в нов по голям аквариум. Канастъра също.Въпроса ми е колко вода от стария да прехвърля? Грунда да го мия ли идеално или да остане по добре малко мътилка из него. Канастъра да го мия ли и него или по добре да остане малко време да повърви така.
Благодаря на отзовалите се.

Стария е 90л новия 150л
Рибките са около 30

baygry

При стартиране на нов аквариум,два пъти съм процедирал така:
нов грунд,вода от работещ 50-60 %,филтър с пълнеж от работещ аквариум.Никакви проблеми.
В твоя случай бих изплакнал грунта,все пак да се махнат отпадъците.Почти всичката  стара вода плюс новата,и филтъра без да го чистя.Бих го изчистил след 1-2 седмици ,ако е наложително.

niki_o

Гришата ти е казал всико...аз само мога да добавя,че бих запазил малко грунд(взет от аквата с кеп ,че да опадат буклуците и съхранен в аквариумна вода) който да посипя по повърхността на новия аквариум.Така зациклянето ще е още по-бързо :-)

veni0007

Цитат на: niki_o - 08.06.2016 23:27
Гришата ти е казал всико...аз само мога да добавя,че бих запазил малко грунд(взет от аквата с кеп ,че да опадат буклуците и съхранен в аквариумна вода) който да посипя по повърхността на новия аквариум.Така зациклянето ще е още по-бързо :-)
А да го осветя ли в църква или по добре да извикам попа да му попее в къщи:):):):):)

_Kirilov

Можеш спокойно да си използваш стария грунд като подложка на новия. Аз цялата вода слагам, филтрацията също. Тествано е 2 пъти.

Amev

Цитат на: veni0007 - 09.06.2016 20:15
А да го осветя ли в църква или по добре да извикам попа да му попее в къщи:):):):):)
Може и при ходжата да занесеш да му прибае ...
Хората ти дават акъл ,а ти прави каквото искаш ;) все пак аквариума си е твой ... После раздела с проблеми го знаеш къде е ;)
Успех!!!

Пс: по темата , аз съм прехвърлял един път и си прехвърлих стария грунд със все мътилка ,отгоре добавих нов. Без жертви минах на риби и на растения. От 100 към 200 литра

Amev

Цитат на: veni0007 - 09.06.2016 20:15
А да го осветя ли в църква или по добре да извикам попа да му попее в къщи:):):):):)
Може и при ходжата да занесеш да му прибае ...
Хората ти дават акъл ,а ти прави каквото искаш ;) все пак аквариума си е твой ... После раздела с проблеми го знаеш къде е ;)
Успех!!!

Пс: по темата , аз съм прехвърлял един път и си прехвърлих стария грунд със все мътилка ,отгоре добавих нов. Без жертви минах на риби и на растения. От 100 към 200 литра

zipich

хах ... скоро не бях чел такова изказване като на veni0007

veni0007

Шегувах се. Гледайте по весело на нещата :).
Благодаря на всички помощта.

Similar topics (5)

33555

Публикации: 5
Прегледи: 6381

58111

Започната от Vesko359


Публикации: 0
Прегледи: 1282

24022

Публикации: 14
Прегледи: 9694

52536

Публикации: 10
Прегледи: 5206

15340

Публикации: 11
Прегледи: 5464