• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:19

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помпа за смяна на вода

Започната от kasaba, 02.02.2019 16:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kasaba

02.02.2019 16:26 Last Edit: 02.02.2019 19:53 by kasaba
Привет,
Имам един аквариум, който е на 15 см над земята и не ми достига дебит при стандартно източване/сифониране с маркуч по ниско от аквата. Та си мисля за някаква помпа която да има вход на който да закача входен маркуч, който да ползвам за сифониране. Да се сещате за някаква такава помпа. Може да се използва и
и  канистъра за тази гимнастика, но предпочитам отделна помпа.

Caxapa

Преди години при една покупка на разни употребявани аквариумни  уреди, в кашона с чарковете имаше няколко помпи като тези  за декоративни фонтанчета но с доста голям дебит. Та с такава помпа би могъл да източваш водата. За съжалени отдавна съм забравил името на тези помпи но пак повтарям са като тези за декоративните фонтанчета принципа на работа.

MeTogu

Голяма игра ще си отвориш. Колко литра е аквариума? Ако е над 100 си заслужава, иначе по-добре с канче. Можеш спокойно да монтираш мъркуч на глава с дебит примерно 500 л/ч и като го потопиш да я включиш и ще ти източи достатъчно вода.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Caxapa

Това имах предвид и аз. С глава. Позабравил съм както казах в поста ми името на тези помпи.

kasaba

Цитат на: MeTogu - 03.02.2019 02:18
Голяма игра ще си отвориш. Колко литра е аквариума? Ако е над 100 си заслужава, иначе по-добре с канче. Можеш спокойно да монтираш мъркуч на глава с дебит примерно 500 л/ч и като го потопиш да я включиш и ще ти източи достатъчно вода.
500 литра. Оказа се, че даже имам една фонтанна помпа sobo,  която е перфектна за тази гимнастика. Едно капаче е трябвало да махна откъдето смуче, за да  видя, че има резба на която да закача маркуча

MeTogu

 *THUMBS UP* *DRINK* Радвам се ,че сме ти раздвижили въображението.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

12637

Започната от bebolino


Публикации: 12
Прегледи: 6917

21467

Публикации: 4
Прегледи: 3040

57498

Публикации: 0
Прегледи: 1517

8243

Започната от biol


Публикации: 9
Прегледи: 4847

3714

Публикации: 2
Прегледи: 2711