• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Подложка от фибран

Започната от M14iro, 30.10.2017 21:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sVGNsali

По важен от профила е начина на изработка.
Колегата показва две конзоли по 25 см. Не видях хоризонтални или вертикални връзки на чертежа, но сигурно ще има.
Както винаги казвам, почти всяка конструкция правена с малко мисъл, издържа на вертикални товари в покой.
Преди няколко години, при земетресението и като гледах как ври водата от вибрациите, разбрах защо съм се презапасил.
За мен профила е слаб, което в този случай, не значи че ще падне, а може да има деформации, които да дразнят.
Объркал съм по-горе, дебелината е била 3мм, а не 2 мм. Така по-бива.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

M14iro

Шкафчето от ПДЧ излиза доста пари , мисля ,а стойката от профила с направата й почти 60лв . А плота от ПДЧ ще бъде на стойката под аквариума. Мисля да  сложа и 16мм гайки с болтове на крачетата за нивелация.

Tony_JB

Като ще пестиш пари за какво ти е плот ПДЧ? Така или иначе стойката ще си носи товара сама. Аз лично не бих поставил такова нещо в нас защото после ще ме дразни визията,но пък е ефтино както каза. Помисли за вариант да си поръчаш плоскости да ги накроят и да си сглобиш сам ти. Може да не припаднеш от сумата,но може и после да ти харесва повече.
Знам че звучи лесно така отстрани обаче ако бухнеш аквариума на стойка и не те кефи после кога ще разбуташ и смениш? Направи си го веднъж да те кефи максимално.

Изпратено от моят Lenovo P2a42 с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

M14iro

Нямам проблем за визията от стойката. Стария 260л. беше от метална стойка , но от винкел, така че.. А идеята за сглобяването на шкафчето е добра , но закупих профила вчера.

M14iro

И така днес направихме стойката ,сложих и още едно ребро за по сигурно , тоест сега е с три ребра през 42см. едно от друго, сложих и 18мм болтове за нивелация. Но от топлината на заварките стойката доста отметна и честно казано стана направо като дъга  и  да видим сега как ще я изправяме. Някакви идеи? Предполагам ще играе големия чук...

Tony_JB

Ако не сте точкували всички места и след това да заварите от там е проблема. Опитайте да я посучете ако поддава,или дай снимка за да видим кривината къде се получава

Изпратено от моят Lenovo P2a42 с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

M14iro

Това стана след като заварихме краката . Тони точкувах ме ги , но заварката след това  яко си дърпа, а може би става от това , че аз  натисках краката  за да може да ги заварим ,така че да са прави , отвесни. Стана нещо такова и отпред и отзад , като дъга     

Tony_JB

Ако сте правили шев нагрява повече и за това. Само на точки трябва да се кара

Изпратено от моят Lenovo P2a42 с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

M14iro


Tony_JB

Обаче профилът ти е тънък за такова нещо. Не съм професионалист но няма как да не сгъне. Опитайте да обърнете наобратно и с тежест в двата края да върнете кривото.

Изпратено от моят Lenovo P2a42 с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

M14iro

То и бащата каза , че не трябваше да му слагаме двоен... Но каква тежест... Пробвах ме едната страна да изправим  ,обърнахме стойката , както казваш и двамата се качихме на нея , горе -долу сме 200кг и не мръдна. Утре продължава ме

Tony_JB

Нееее леко подложи на кривото и натиск отгоре за да изправи

Изпратено от моят Lenovo P2a42 с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

Similar topics (3)

32224

Публикации: 3
Прегледи: 5099

32093

Публикации: 6
Прегледи: 4325

25199

Публикации: 22
Прегледи: 21256