• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:46

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

По безопасно използване на канистър

Започната от rakim, 25.01.2015 21:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rakim

Пиша тази тема защото ми се върти нещо в главата тъй като днес ми протече ехеим-а.Преди години имах флувал и той след време текна,мисълта ми е че не е до марка а просто след време рано или късно се случват тези неща.И двата пъти изкарах късмет и си бях вкъщи,но ако не съм? И се излее целия аквариум буквално през канистъра...За това реших да вдигна изходящата тръба на 10 см от повърхнонста на водата,така ако тръгне да тече и ме няма ще се излее много по малко количество вода и ще спре.Въпроса е обаче че няма да върти водата от дъното? Дали някой го е правил този номер и видял ли е проблеми с филтрацията  :) Наистина вече взе да ми става голяма параноя тази коф помпа.
540л Южна Америка

Caxapa

Правиш една дупцица с 2 мм бургия  на няколко см по д повърхноста на всмукателната тръба. Ако има теч или други  проблеми ще загубиш през канистъра само няколко литра вода по пода но ще спасиш изтичането на целия аквариум. Писано е за този номер. На самия бастун на всмукателната тръба под ниво на водата на няколко см. разпробиваш  дупчица с 2 мм бургийка. Май обясних по-точно сега.

dalgia

И аз се страхувам от теч със това често отваряне на филтъра.Преди седмица си сложих предфилтър на смукателя,за да предотвратя това често отваряне на канистъра.Надявам се да се има ефект,че цялото това разскачане на маркучи и штракане на щипки няма да доведе до нищо добро.То ясно че ще се чисти и той ама да е колкото се може по рядко.

asito

Цитат на: Caxapa - 25.01.2015 22:00
Правиш една дупцица с 2 мм бургия  на няколко см по д повърхноста на всмукателната тръба. Ако има теч или други  проблеми ще загубиш през канистъра само няколко литра вода по пода но ще спасиш изтичането на целия аквариум. Писано е за този номер. На самия бастун на всмукателната тръба под ниво на водата на няколко см. разпробиваш  дупчица с 2 мм бургийка. Май обясних по-точно сега.
:)

kuvert

Цитат на: Caxapa - 25.01.2015 22:00
Правиш една дупцица с 2 мм бургия  на няколко см по д повърхноста на всмукателната тръба. Ако има теч или други  проблеми ще загубиш през канистъра само няколко литра вода по пода но ще спасиш изтичането на целия аквариум. Писано е за този номер. На самия бастун на всмукателната тръба под ниво на водата на няколко см. разпробиваш  дупчица с 2 мм бургийка. Май обясних по-точно сега.
Хитро решение, но при всяка смяна на водата трябва да се обезвъздушава филтъра!

Caxapa

Цитат на: kuvert - 25.01.2015 22:56
Хитро решение, но при всяка смяна на водата трябва да се обезвъздушава филтъра!
Баце! Като си имаш спирателни кранове на входяща и изходяща  тръба се обезсмисля обезвъздушаването. Дано да съм  подсказал малко повечко с тези  смени на вода. / Цял океан лежи зад мен  със сменена вода/

rakim

Caxapa мерси много,не бях чел такава тема ще се пробва  :-)
540л Южна Америка

Similar topics (5)

46122

Публикации: 3
Прегледи: 3812

1592

Публикации: 4
Прегледи: 11083

18091

Публикации: 13
Прегледи: 5974

34946

Публикации: 3
Прегледи: 3581