• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 09:01

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

питане за керамика

Започната от lux, 19.11.2007 23:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

lux

 възможно ли е от липсата на керамика във филтъра да се увеличат нитратите     във филтъра имам биопур едропореста гъба 2броя и вата     

zambo

Едва ли някой може да ти даде точен отговор . Причините за натрупването на "вредни" вещества винаги са няколко и може една от тях да е липсата на керамика , но аз се съмнявам ,тя да е основната . Добрата хигиена и навременните и регулярни грижи са най-важни .Смени няколко пъти вода по около 30-40 процента през 2-3 дни , засади бързорастящи растения и ще ти се оправи проблема .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

LusilSorel

Отговорът е: възможно е. Въпреки това най-добрият начин е да правиш честа смяна на водата. Един път седмично минимум по 30% от старата вода, заменяш с нова. Другият ефикасен начин и най-добрият измислен досега е да си купиш един вътрешен филтър за около 10 лева и смола - "стоп нитрат". Тя е вечна и се рециклира доста бързо, а ефекта и е умопомрачителен.

discus

НЕ Е ВЪЗМОЖНО, моля хората които не знаят да не дават грешни насоки.
При липса на керамика ако няма азотен цикъл ще се вдигнат нитрИтите, щом се вдигат нитрАтите значи биологична филтрация има според мен въпреки че човека не казва стойностите на нитрити, причината е за нитрАтите е друга, много риби,малко смени на вода и т.н.

theater

Цитат на: discus - 14.12.2007 15:36
НЕ Е ВЪЗМОЖНО, моля хората които не знаят да не дават грешни насоки.
При липса на керамика ако няма азотен цикъл ще се вдигнат нитрИтите, щом се вдигат нитрАтите значи биологична филтрация има според мен въпреки че човека не казва стойностите на нитрити, причината е за нитрАтите е друга, много риби,малко смени на вода и т.н.
Напълно съвпада с моето мнение.  *THUMBS UP*
140л - харацини
http://starividri.org

borislav

Не сте съвсем прави!Нитритите също се получават от нитрифициращи бактерии,който преработват амонячните съединения до тях.Други бактерии вече преработват нитритите до нитрати.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

}|{opukc

14.12.2007 19:16 #6 Last Edit: 14.12.2007 19:19 by }|{opukc
Цитат на: borislav - 14.12.2007 19:00
Не сте съвсем прави!Нитритите също се получават от нитрифициращи бактерии,който преработват амонячните съединения до тях.Други бактерии вече преработват нитритите до нитрати.
E те точно това казват. Нитрата е краен продукт/съединение/на азотния цикъл.

Similar topics (5)

46808

Публикации: 5
Прегледи: 4062

38115

Публикации: 5
Прегледи: 2644

17175

Публикации: 3
Прегледи: 2264

50709

Публикации: 7
Прегледи: 3036

42406

Публикации: 10
Прегледи: 5620