• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:27

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Отзиви за Atman 3337 или 3338

Започната от Ozelot, 08.02.2005 23:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ozelot

Трябва да сменя настоящия си филтър Fluval 304 (модел преди 2001 г.), така че правя проучване за нов.
Някой ползва ли Atman 3337 или 3338? Ако да - да сподели впечатления: Интересуват ме фактори като: Шум, производителност, качество на изработка, от колко години го ползва, и всякакви други впечатления.

abaro

Тази фирма има ли уебсайт? Няколко пъти съм търсил - все без успех.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

Anonymous

Цитат на: "abaro"Тази фирма има ли уебсайт? Няколко пъти съм търсил - все без успех.

Има, но в момента не можах да го намеря. Преди около година бях попаднал случайно на него от руски сайт. Продава се в Полша, Русия Турция от комерсиални сайтове. Някъде дават 1 година гаранция, другаде изобщо не дават. Тук не знам как е. Знам само, че има фирми които внасят - може би от Турция!?

Boby_

Цитат на: "Ozelot"Трябва да сменя настоящия си филтър Fluval 304 (модел преди 2001 г.), така че правя проучване за нов.
Някой ползва ли Atman 3337 или 3338? Ако да - да сподели впечатления: Интересуват ме фактори като: Шум, производителност, качество на изработка, от колко години го ползва, и всякакви други впечатления.

А защо трябва да смениш флувала? Какво му е? И защо точно с атман? Турското си е турско, независимо колко добри отзиви за него чуеш.

N.Nobs

Цитат на: "Boby_"Турското си е турско, независимо колко добри отзиви за него чуеш.
Не са ли китайски :?:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Boby_

Цитат на: "N.Nobs"
Цитат на: "Boby_"Турското си е турско, независимо колко добри отзиви за него чуеш.
Не са ли китайски :?:

Мисля, че са турски, но и китайски да са, това променя ли съществено нещата?  :wink:

Ozelot

Цитат на: "Boby_"
Цитат на: "Ozelot"Трябва да сменя настоящия си филтър Fluval 304 (модел преди 2001 г.), така че правя проучване за нов.
Някой ползва ли Atman 3337 или 3338? Ако да - да сподели впечатления: Интересуват ме фактори като: Шум, производителност, качество на изработка, от колко години го ползва, и всякакви други впечатления.

А защо трябва да смениш флувала? Какво му е? И защо точно с атман? Турското си е турско, независимо колко добри отзиви за него чуеш.

По отношение на Fluval-a: В момента едвам съм го закрепил да не тече(между главата и кофата), като съм сложил чисто ново уплътнение 17.95 лв.

По отношение на Atman: Първо не е турски, а китайски. Турско не бих взел никога! Външно приликата с Eheim Pro серията е поразителна. Виждал съм и двата в работа (Eheim 2228 и Atman 3338). За производителност не мога да кажа нищо(не са мой), но по отношение на генерирания шум определено Atman-a беше по-безшумен. Ехеима, също като Fluval-а е с керамична ос и след време ротора се износва и почва да вибрира - оттам и да шуми.

За мен критерия генериран шум е много важен - спя близо до аквариума.

За Атманите притеснението ми е, че няма резервни части за тях, а пък ми го предлагат без гаранция. Тогава защо питам! Ами цената им е много примамлива.
Преди малко се обадих на човека с Atman-ите - ползва ги повече от две години без проблеми. Само за инфо - при него два 3338 обслужват 1600 л аквариум!!!

Boby_

А аз питам за флувала, защото съвсем наскоро си взех 404. Засега е много добре, но явно има проблеми с "трайността". Е, ще видим занапред как ще се държи. Малко ме е яд, че не изчаках да си купя ехайм, но и това ще стане все някога. Успех в избора!  :wink:

Ozelot

Цитат на: "Boby_"А аз питам за флувала, защото съвсем наскоро си взех 404. Засега е много добре, но явно има проблеми с "трайността". Е, ще видим занапред как ще се държи. Малко ме е яд, че не изчаках да си купя ехайм, но и това ще стане все някога. Успех в избора!  :wink:

Не се ядосвай толкова. Твоят със сигурност е от новата серия в която проблемите може би са отстранени. Ще споделиш след година две. Но аз не бих рискувал втори път - мечка се "лАже един пАт".
Когато аз го купих се колебаех между Хаген и Ехейм. Цената в Германия беше почти еднаква. Флувалите току що се бяха появили и нямаше отзиви за тях. така или иначе грешката ми беше че се спрях на НОВ модел за който нямаше отзиви в нета. Няма да я допусна вече. Няма и да купя НОВ модел който не се е доказал поне година-две.
По този повод за Ехейм про 2 из нета се носят мнения, че имал фабричен дефект.
Атманите се появиха преди около 2 години, затова търся мнения за тях. Едно е да четеш рекламите по комерсиалните сайтове - друго да чуеш мнение на някой който е препатил или пък е доволен от продукта.

веско

Ами аз ползвам Атман 3338 но го ползвам твърде кратко време зада съм категоричен в мнението си.За петте месеца работа не е създавал проблеми ,работи безшумно,дебита му е 700 литра в час и го взех с гаранция една година.

dido

Цитат на: "Ozelot"...Ехеима, също като Fluval-а е с керамична ос и след време ротора се износва и почва да вибрира - оттам и да шуми.

За мен критерия генериран шум е много важен - спя близо до аквариума.
...

Керамичната ос износва вътрешния отвор на ротора много по-малко спрямо метална ос. Това си го изпитах на гърба след като премодифицирах моя 2213 - оста се счупи и смених керамиката с метал. Резултата беше трагичен.

Ozelot

Цитат на: "веско"Ами аз ползвам Атман 3338 но го ползвам твърде кратко време зада съм категоричен в мнението си.За петте месеца работа не е създавал проблеми ,работи безшумно,дебита му е 700 литра в час и го взех с гаранция една година.

От къде го взе и за колко?

веско

Купих го от един магазин във Варна.Магазина се намира зад кооперативния пазар,цената му беше 160 лв.

Anonymous

Цитат на: "веско"Купих го от един магазин във Варна.Магазина се намира зад кооперативния пазар,цената му беше 160 лв.

Благодаря за бързия отговор! За съжаление съм от София. Иначе цената е добра.

Мишо

Ползвам Атман 3338  от ноември 2002 г.До сега нямам никакви проблеми с него - напълно безшумен,лесно стартира ,въртящи се стоп кранове и дебита му е добър.Китайците са прекопирали доста добре аналога на ехейм.Купих го от "съботния" пазар за 200 лв. от Милчо,внасяше ги от сръбско.Нищо лошо не казвам за ехейм,но при два пъти по-ниска цена тогава заложих на атмана и не съжалямам.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flurebg.com%2FFor_Web%2FMy_Aquarium_%2F2_mini.jpg&hash=4d4666357bd28950b4b4e601672e141ce5110eb1  https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flurebg.com%2FFor_Web%2FMy_Aquarium_%2F19_mini.jpg&hash=abf73e85d5384ca65321824882d3f97b0028b04f

Similar topics (5)

25565

Започната от validol


Публикации: 0
Прегледи: 3289

7735

Започната от zambo


Публикации: 31
Прегледи: 11898

36793

Публикации: 5
Прегледи: 3929

25717

Публикации: 3
Прегледи: 4917

21628

Публикации: 1
Прегледи: 4077