• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.04.2024 02:27

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Обратна осмоза

Започната от nikan, 13.10.2014 11:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Penta

Цитат на: iivs - 01.02.2015 23:19
Защо я смесвате с чешмяна, не може ли да се направи система за директно доливане в аквариума от осмозата?
За доливане става, но говорим за седмична смяна.
Само с осмоза след няколко смени карбонатната твърдост ще клони към нула, минимално подаване на CO2 ще води до голям спад в pH, а и растенията ще хванат "рахит"  :-D
Оптималния вариант е Осмозна вода + GH Booster

iivs

Благодаря за информацията щото аз мислех след като ми дойде осмозата другата седмица да сменявам вода само с нея да не пълня бидони ама май няма да се размине *DRINK*

Caxapa

Цитат на: Penta - 01.02.2015 23:12
Водопроводната вода ми е е TDS 158,  осмозната e TDS 1. От известно време нямам kH тест и гледам да поддържам водата в аквариума TDS 125.
В аквариума с Манадо смяната е 50/50, в този с речен грунд - 60-70% осмоза/30-40% водопровод.
Днес ходих до магазина от който си пазаря и носех  осмозна вода за тест. След това ми изнесоха една лекция в която  каза същото. 50% на 50% при смяна на водата. Е, и малко повече познания по химия не са за пренебрежение.
Това като успокоение за самият мен, че системата ми работи без проблем а бях се наканил да е хвърлям като ненужна.  *YAHOO*

bunzip2

Цитат на: Caxapa - 02.02.2015 14:30
... а бях се наканил да е хвърлям като ненужна.  *YAHOO*

Ако решиш да я хвърляш, обади се  :-D :-D :-D

Caxapa

Цитат на: bunzip2 - 02.02.2015 14:53
Ако решиш да я хвърляш, обади се  :-D :-D :-D
Имаш ЛС

Caxapa

Вчера установих, че трябва да подменя Осмозатора.  Та тази добра  ли е и дали върши работа. Седиментния филтър е 5 микрона. Цялата система е 7,9л/ч или още казано 190 литра на 24 часа. Има ги в три варианта като този е (50 GPD TFC-Membrane)
285 Liter -75 GPD и за  380 литра  -100 GPD
При трите варианта дават да се подменя мембраната на 24 месеца и останалите елементи на всеки 6 месеца.









grigor nakov

имал съм такава осмоза доволен съм бил ;-)

niky

Aз имам същата система в момента. Нямам оплаквания. А филтрите ще сменя когато почне да не върши работа т.е като се качи TDS a на изхода. Дотогава не пипам нищо :-D

Caxapa

Може би имат предвид при постоянно осмозиране  да се подменят на такъв период?  Както и да е... Анлагето е вече монтирано и работи. Естествено първите 10 литра ги излях и сега вече зареждам тубите за следващата смяна на вода по скаридарниците.

niky

Предполагам че наистина става дума за постоянно ползване. Аз моята я пускам веднъж на седмица, най-много две. Просто имам общо 90 литра вода, от която сменям 10 да кажем. Досега нямам никакви проблеми. Единственото което може би трябваше да си купя е поплавък - изключвател, че понякога се отплесвам и шишето си прелива ли прелива.

Ти вече заформи сериозно аквариумно стопанство. Време е да говориш с дядо Коледа за един огледалнорефлексен фотоапарат плюс светкавица, че скоро пускаме галерията и ще ни трябват качествени снимки  :-D  (това в кръга на шегата де)

Caxapa

Моята съм е мнтирал в банята  на крана за пералнята като до нея е душкабината и тубите се пълнят там. И да прелее няма проблем.  Парен каша духа..веднъж вече наводних комшията  и то сериозно. Колкото до апарат...  :-[ имам си някакви сапунерки и един Олимпус Е420 ама толкова си може  задапаратното устройство.

niky

E, че ти по-голямата част я имаш значи. Трябва ти една светкавица - http://www.amazon.de/dp/B00CPIPRYE/?smid=A13QADB1CUPV1N&tag=idealode-mp-pk02-21&linkCode=asn&creative=6742&camp=1638&creativeASIN=B00CPIPRYE&ascsubtag=iuGUON77cqwhJZ5-Z7D9HA и безжично управление - Yong­nuo RF603
трябва да видиш само кое работи с Олимпус. И си готов :-D

cantiga

Привет, някой използва ли Dennerle Osmose Compact 130 и ако да, може ли да сподели преки впечатления? Благодаря!  :-)
Поздрав!
Светослав

Similar topics (4)

28130

Публикации: 0
Прегледи: 2847

20098

Започната от petrovichi


Публикации: 24
Прегледи: 17154

32013

Започната от joro1981


Публикации: 11
Прегледи: 7657