• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 11:07

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Обратна осмоза

Започната от nikan, 13.10.2014 11:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iivs

Да се включа и аз защото съм на вълна осмоза.Преди няколко дни си поръчах система за обратна осмоза с разширителен съд и 5+6 степенно пречистване препоръчана от колегата GEBO чакам я до 10тина дни да пристигне и ще споделя мнение!

bustama

 *offtopicКак съм я пропуснал темата...
Пичове  :-D аз наливам водата от водопровода в кана за вода, тези с въглена абе сещате се, които ги продават по магазините. Каната, няма да и правя реклама, но понеже се заговори за КН и РН - водопровода при мен е с 7,5рн да кажем и 3кн, след каната - 6,5рн и 0кн. Измерено с тест на джбиел не, че е кой знае колко точен, но все пак нуждите на аквариста ако не са високо претенциозни, една кана си е без пари, хем за дома, хем за хобито. Растенията ми много добре  приеха водата от каната - най вече мъха!

zariio

Проблема при каните си мисля че може да е малкото литри на които трябва да се сменя филтъра.Моя го сменям на 200л.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

bustama

Прав си!
Споделям щото при мен работи или поне си мисля така. Пък и моя аквариум е 50л. и ме устройва. :-)

asito

Цитат на: bustama - 25.01.2015 12:37
*offtopicКак съм я пропуснал темата...
Пичове  :-D аз наливам водата от водопровода в кана за вода, тези с въглена абе сещате се, които ги продават по магазините. Каната, няма да и правя реклама, но понеже се заговори за КН и РН - водопровода при мен е с 7,5рн да кажем и 3кн, след каната - 6,5рн и 0кн. Измерено с тест на джбиел не, че е кой знае колко точен, но все пак нуждите на аквариста ако не са високо претенциозни, една кана си е без пари, хем за дома, хем за хобито. Растенията ми много добре  приеха водата от каната - най вече мъха!

Колега,тука водата от чешмата е с KH 12-14.Аз като почнах да смесвам с купена осмозна я докарвам на половина КХ :) И пак е два пъти по-твърда от Софийската.С вода от чешмата,бликси,хемиантуси и подобни не могат се гледат във Варна.
А на Гебо с-мата е ясна.Но нито знам немски,нито ползвам пейпал.Търся аналог, но на подобна цена като в ибея :) Е,по-висока ще е,но да е под 400.Затова и чакам колегата Никан да пише до къде е стигнал с осмозата :)

niki_o

Шапка ви свалям на всичките *privet*.То това вашето е пълната дифиниция на ХОБИ(нещо дето ти завзема повече свободно време от където имаш).Мойте уважения на ентусиястите *thanks.Аз никога не бих хвърлил този ентусиязъм само да запазя едно растение(въпреки,че са живи същества за мене рибката е многократно по-пазена от растение).Може би ще дорасна и аз до вашето ниво,но незнам кога....Щом не вирее при мене..абе ясно е аматъор съм ,но въпреки ясните показатели за предозиране на Магнезий  няма да направя нищо по-различно от нормалното за мене...Просто исках да кажа колко уважавам желанието на много запалени  ...да запазят това което имат,за съжаление аз не съм чак такъв маняк :-[

PVV

Тези системи и аз ги заглеждам отдавна, но не съм сигурен при нас колко ще са ефективни. Скоро си купих кафе робот и покрай това каква вода да слагам направих някои измервания на водата при нас. И се отчаях. Каната, от която пия отдавна вода и която трябва да филтрира 200 литра вода или един месец на 15 ден вече не омекотява водата. При нас общата твърдост измерена с JBL лентички е по-голяма от 21 / и четирите квадратчета са лилави/ С нов филтърен патрон водата е омекотена до 4d  , но това както казах до 15 -я ден. От там нататък пак е твърда и това ме навежда на мисълта, че и тези филтри дето ги дават по няколко хиляди литра и година ползване при нашите условия/ североизтока/ няма да издържат толкова. За кафе машината почнах да купувам вода за пеленачета собща минерализация по-малко от 50, а в аквариума мисля да минавам на пролет на цихлиди. Уморих се да се мъча с растенията. 

asito

Прав си,че филтрите ще трябва да се сменят по-често,но ако не са скъпи,бива :)
Аз искам и за пиене да се ползва,че жената ме кара всеки ден да и купувам вода.
Имам и аз кафе робот,дето мели и всичко прави.Бухам чешмянка и на два месеца прекарвам с оцет и е пушка машината :) Аз много кафета пия-минимум три си пускам за деня :)

SDB

Здарвейте,
да се намеся и аз
има обратни осмози за домашно ползване които след мембраната имат минерализатор
който вкарва някои полезни минерали и водата вече има и вкус и става за пиене,
а преди този филтър си е осмозна за готвене кафе чай и риби

asito

Да,предложената от Гебо в първата страница от темата е точно такава.Има две кранчета чучура и откъдето ти е кеф от там консумираш-през минерализатора или го скипваш :)
На мен в кафето минерали не ми трябват,но за пиене ще е ок ниската минерализация :)
За рибите както дойде,там номера е да е по-мека,че тука водата с нож да я режеш :)

SDB


Penta

Аз съм с 3-степенна RO система на Павирани, една събота в месеца окупирам за цял ден мивката на двора и пълня 12-тина туби с вода които ми стигат за 3-4 седмици. Доволен съм.

asito


Penta

Цитат на: asito - 26.01.2015 00:17
Аз ще взема тази

http://www.ebay.de/itm/121184396500?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

В павирани,подобна с-ма е 400лв.

Цената е без конкуренция...

elldiablo

Цитат на: asito - 26.01.2015 00:17
Аз ще взема тази

http://www.ebay.de/itm/121184396500?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

В павирани,подобна с-ма е 400лв.

Този продавач май не праща до България, иначе цената е супер, този май праща
http://www.ebay.de/itm/WATERMAN-UMKEHROSMOSE-TRINK-WASSERFILTER-OSMOSEANLAGE-UMKEHROSMOSEANLAGE-SILBER/151161504532?rt=nc

Similar topics (4)

28130

Публикации: 0
Прегледи: 2854

20098

Започната от petrovichi


Публикации: 24
Прегледи: 17159

32013

Започната от joro1981


Публикации: 11
Прегледи: 7662