• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 13:27

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Оборудване на нов аквариум

Започната от aquafan, 10.12.2011 13:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

aquafan

1.За новия си аквариум(около 60-62л.) купих филтър Hailea(HL-BT400).В един сайт прочетох, че гаранцията му е 1 г.Обаче продавачката в магазина не спомена нищо за гаранция.Е, искам да попитам какво да правя.Да се върна ли в магазина и да искам гаранционна карта ?
П.С.Още не съм разопаковал филтъра.

2.За същия аквариум сметнах, че е подходящ нагревател 30W.В магазина имаше 25W и 30W. Кой от двата да взема?

pomukal

По добре си вземи 75W нагревател.

alleyesonme

За филтъра не знам, но за нагревателя, за да си по-сигурен, можеш да си вземеш един с термореле и да не го мислиш повече :)

П.П Не съм видял, че ти е 60 литра аквариума, с този нагревател няма да стоплиш аквариума :)

Buhoff

Аз имам разни помпички за въздух и един вътрешен филтър Hailea казаха ми че гаранция няма но ти най-добре си питай в магазина. За нагревателя за 60 литра бих си купил 100 W нагревател.  С 25-30 W няма да стоплиш нищо. В момента имам един 70 л съд и го топля с един 100 W нагревател в неотопляема стая 15градуса темп. нагревателя е нагласен е на 26 градуса а водата в него е 20.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F4lge4o.jpg&hash=5660dd52dccd55421c84b73c312185f9a730a154

aquafan

Явно съм се подвел от една статия във форума:
" ще ви е необходима мощност на нагревателя от около 1-1.5W на 2 л. вода или 50W нагревател (такива са най-малките) за аквариум до 70л. Ако стаята ви е по-топла, смятайте с по-малката цифра, а ако е по-студена - с втората. Няма страшно и ако нагревателят ви е по-мощен - тогава той просто ще работи по-малко.", но може и моите сметки да са грешни.

И тъй като съм много любопитен...Аквариума ще го взимам без готов капак с осветление.Така че мисля да взема от онова осветление, което се закрепя и е над аквариума(вчера 1 човек беше питал за нещо подобно).Надеждно ли е?Ще стигнат ли 30W?Има ли значение размера на акрариума?(Тоест ако дължината на аквата е например 50см. осветлението има ли значение дали ще бъде 40см,45см,46см. и т.н.?) :-) :-) :-)

колешански

Цитат на: aquafan - 10.12.2011 13:56
Явно съм се подвел от една статия във форума:
" ще ви е необходима мощност на нагревателя от около 1-1.5W на 2 л. вода или 50W нагревател (такива са най-малките) за аквариум до 70л. Ако стаята ви е по-топла, смятайте с по-малката цифра, а ако е по-студена - с втората. Няма страшно и ако нагревателят ви е по-мощен - тогава той просто ще работи по-малко.", но може и моите сметки да са грешни.

И тъй като съм много любопитен...Аквариума ще го взимам без готов капак с осветление.Така че мисля да взема от онова осветление, което се закрепя и е над аквариума(вчера 1 човек беше питал за нещо подобно).Надеждно ли е?Ще стигнат ли 30W?Има ли значение размера на акрариума?(Тоест ако дължината на аквата е например 50см. осветлението има ли значение дали ще бъде 40см,45см,46см. и т.н.?) :-) :-) :-)
Според мен има значение.Дължината на пурата трябва да ти е по цялата дължина на аквариума,иначе растенията които са по края малко ще им е трудно по отношение на светлината(зависи какви са де).

aquafan

Значи трябва да купя осветлението преди да поръчам аквариума...Благодаря на всички за отделеното време :-) :-)

колешански

Цитат на: aquafan - 10.12.2011 14:05
Значи трябва да купя осветлението преди да поръчам аквариума...Благодаря на всички за отделеното време :-) :-)
Не.Да ги съчетаеш и двете.Дължина на аквата и дължина на пурите и обратно.Пурите да ти ловят максимално от дължината на аквата. :-)

iek

Цитат на: alleyesonme - 10.12.2011 13:37
За филтъра не знам, но за нагревателя, за да си по-сигурен, можеш да си вземеш един с термореле и да не го мислиш повече :)

И ти остава само да чакаш кога ще е готова супата  :-D.

alleyesonme


iek

Най-голям дял за провалянето на един аквариум имат нагревателите с термореле, сега сигурно някой ще каже, че неговия нагревател работи от 20 години без проблем, но ако за един аквариум "с рибки" такава случка няма да те откаже от хобито, при соленоводните може да те върне години и много парички назад. Най-сигурното, като оставим настрана стаен климатик, е външен регулатор на температурата, едно такова нещо може да ти спести много неприятни моменти и струва 20лв:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F2v0lttc.jpg&hash=d706ddfe4fe8d0ff435b778cb6aeca62bd7162cc.
На това нещо могат да се навържат до 3000W нагреватели (ако не се лъжа), но сондата е една, така че ако са няколко аквариума, трябва да са с еднакви температурни промени.

Едно такова смятам да вържа и на Jager-а, колкото и да са надеждни и те могат да залепнат и ако ще шанса да е едно на хиляда, какво те грее това, ако се случи точно на теб.

aquafan

Така, нагревателят и филтърът вече са осигурени.Осветлението, обаче, ме затруднява наистина много.Днес питах в няколко магазина и там нямаше окачваема лампа, каквато аз търся.На едно място ми предложиха една лампа(10W),която се закрепвала за стъкления капак.Тъй като10 вата недостатъчни за 60 литра аквариум.Та въпросът ми е как по-точно се нарича тази лампа и може ли да й вдигна мощността някак.

Giorgio_Armano

По добре си вземи няколко пури с телата като тази която имаш и си спретни един капак.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

aquafan

Ами аз нямам никакви тела...Иначе търся нещо вече изработено.

paolo6481

Абе не може да няма.Търси в специализираните акваристични магазини а не в Осветителни тела!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Similar topics (5)

58758

Публикации: 13
Прегледи: 4676

26445

Публикации: 33
Прегледи: 20374

53044

Публикации: 4
Прегледи: 2109

17702

Публикации: 2
Прегледи: 2683

43084

Започната от Emilian_Evtimov


Публикации: 0
Прегледи: 1193