• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 15:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Няколко въпроса за Sun-sun HW302

Започната от Илко Димитров, 12.07.2012 18:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

TiL

Цитат на: Antuni - 20.09.2012 22:10
Ти вчера го пусна и вече го отваряш. Не виждам смисъл да го отваряш. Остави си кофата да бачка и след доста повече време го отвори и почисти но на 3 дена??
*privet*

И аз това си виках, но всички ме съветват да махна ватата. Ще изчакам да се задръсти и тогава ще махна ватата :)

radostin21

Колеги,да не пускам нова тема,да попитам нещо свързано със Sun Sun 302-при положение,че дават максимум височина на вдигане на водата 1,4 м а горната част на аквариумът ми е на 1,5 м височина от пода,трябва ли да търся методи за повдигане на филтъра ,или височината се мери от върха на филтъра(които е на 0,4 м от пода) до върха на аквариумът,при което се получава 1,1 м и би трябвало да е нормално.

Caxapa

Това е водния стълб който прави  помпата на филтъра. Тоест от изхода  на главата трябва да качи на тази височина литри на час в указаната  таблица за този модел. Над тази височина , дебита намаля.

Penta

В момента в който скачиш тръбите и обезвъздушиш филтъра, водния стълб на изхода ще се изравни с нивото на аквариума. Оттам нататък помпата ще трябва да преодолява само височината до ръба на стъклото и съпротивлението на филтриращия материал вътре.

radostin21

Мерсиза отговорите-значи да не се притеснявам .

zariio

ЦитатОттам нататък помпата ще трябва да преодолява само височината до ръба на стъклото и съпротивлението на филтриращия материал вътре.
И от самото начало пак ще е това което тормози помпата.Сахара го е казал,височината се мери от главата на филтъра до горния ръб на аквариума.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Penta

Цитат на: zariio - 21.09.2012 22:28
И от самото начало пак ще е това което тормози помпата.Сахара го е казал,височината се мери от главата на филтъра до горния ръб на аквариума.
Ами...не. Скачени съдове.

manyg

Маркучите на 302 и 304 еднакви ли са? Ако не, някой може ли да сподели въртешният и външният диаметър на HW 304

TiL

Вече почти 5ти месец филтъра работи в стаята в която спя... Чува се само нощно време, но е супер тихо и ако влезе някой комар ще заглуши шума от канистъра   :-D Който се чуди дали да си взема такъв канистър... да не му мисли много :)

deniskar

здравейте. нов съм в акваристиката. преди месец и пловина стартирах аквариум 100 л. сложих добре измит грунд , растения, декорации
(камъни) и напълних аквариума с вода от един извор. след около 15 дена сложих и първите си рибки- 7 неона 3 родостомуса и 4 даниота. след 5 дена сложих и една скалария и един сом Хоплостернум торакатум. след още 5 дена добавих 4

Деян

Не си много по темата, какво имаш предвид?

Stefan6000

скоро си закупих sun sun 303B и някои може ли да ми каже това за какво служи?

icebg

По принцип трябва да чисти боклуци от повъхността на водата , но  поне при мен не върши такава работа , освен това филтъра засмуква въздух от него по някога.Най добре го запуши има си тапа за него в комплекта.

Nikiengi

Цитат на: Stefan6000 - 03.05.2013 09:10
скоро си закупих sun sun 303B и някои може ли да ми каже това за какво служи?
Казва се Surface extractor и служи да поема мърсотия от повърхността на водата. Ако е правилно поставен върши чудесна работа, особено при новостартиран аквариум, но от друга страна при правилно поддържане на аквариума няма необходимост от него!  :-)

Stefan6000

благодаря за отговорите ;-)

Similar topics (5)

20299

Публикации: 20
Прегледи: 9879

47412

Започната от Moonlight


Публикации: 0
Прегледи: 2411

39314

Публикации: 17
Прегледи: 9000

44772

Започната от emko56


Публикации: 7
Прегледи: 3526

24520

Публикации: 8
Прегледи: 8980