• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 07:44

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Няколко въпроса за Sun-sun HW302

Започната от Илко Димитров, 12.07.2012 18:52

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

ilk4000

Ще съм много благодарен на този, който ми каже колко е дълга флейтата на 302-ката  ;-)

Antuni

Флейтата е дълга точно 35см от ъгъла на кривката. А ефективно 30см (това са всички дупки по дължината). Флейтата е от две части общо 35см.
0899808552

zariio

Цитат на: Antuni - 13.07.2012 19:36
Виж сега Светозаре. Ако го замериш празен надали ще е толкова дебита. Тъй като производителя дава дебит на кофата празна. Едва ли някой ще напише дебит за пълна кофа с филтърни материали тъй като никой незнае въпросния клиент как ще я напълни и какви материали ще ползва. А дори и пълен с вати и т.н. пак не ми се вярва да падне на 600лтр/ч. (говоря за HW 303 1400лтр/ч). Моята 302ка в момента е пълна с:
Първа кошница - Едро порест материал (мрежа)
Втора и Трета кошници - Стъклоедропорести рингове.

Дебита на кофата ми е 650лтр/ч говоря за HW 302 който го дават 1000лтр/ч

Така че зависи от много неща. Много ясно че ако има във всяка кошница ситна вата че дебита му след примерно 7-8 месеца на експлоатация и задръстен от боклуци може и 300лтр/ч да даде. Така че нещата са относителни.

Изхождам от този пост:

ЦитатПотвърждавам гореказаното. Аз съм с 303B - 1400л/ч., но пълен с керамика и вата съм го мерил и е 600 л/ч. - ползвам го в 150 л. Така че за 90 л. е ок - препоръчвам 1 кошница едра вата+2 керамика+фина вата най-горе (тънък слой) - при мен така водата е кристална вече 6-7 месеца без да съм отварял, а аквариума е на южен прозорец (затъмнен естествено към пряка слънчева светлина).
Успех!



пп. И хем го замерили а дебита му бил 450-600лтр (Много променлив тоа дебит) :-D :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

terier4o

Аз съм с HW303A на 160л и съм си доволен , чистя го веднъж на 6-7 месеца (когато се задръсти и почне да му пада дебита ) не е шумен  , мисля че външните филтри на СЪН СЪН са много добър ниско бюджетен вариант , и напълно заслужават парите си , а за твоя аквариум 90 литра ... филтъра ще е достатъчен , и като обем на филтърния материал и като дебит .  
Според мен ... без да претендирам , че съм прав ...... изобщо няма смисъл да дадаваш 200-300 лв за филтър на аквариум с такъв обем  *privet*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

crxx

Цитат на: akitaka - 13.07.2012 09:58Инвестицията е добра, само трябва да си направиш сметка относно електричеството, което потребява. Марковите, скъпи филтри от този клас са с консумация 8-12W.
налъно съгласен съм и аз , имах 4 канистъра на въпросната марка , мога да кажа че за тези пари не си заслужава инвестицията , в началото са добре при употреба от 1 година но после ... , пластнамасата от която са направени флейта , смукателна тръба е пълен боклук старее бързо и се чупи защотото е тънка , разхода на ел , енергия е в пъти по голям от марков филтър , продават се без медия , и пак стъпваш на 140-160 лв като купиш медия , вземи си марков филтър има ги в най ралични варианти , по икономични в разхода на ел . енергия ... дори някога да вземеш по голям танк ще е  в пъти по добър от сън сън , освен това някои от моделите са и с медия , и са от качествен материал ,направени от до ... дай там некой лев отгоре и си вземи филтър като хората не бързай с тази марка да каваш че имаш КАНИСТЪР
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

Antuni

Цитат на: crxx - 14.07.2012 02:27
 налъно съгласен съм и аз , имах 4 канистъра на въпросната марка , мога да кажа че за тези пари не си заслужава инвестицията


За кои пари?  За 85лв чисто нов канистър 1000лтр/ч не си заслужава така ли??



Цитат на: crxx - 14.07.2012 02:27
в началото са добре при употреба от 1 година но после ... , пластнамасата от която са направени флейта , смукателна тръба е пълен боклук старее бързо и се чупи защотото е тънка

Чудя се как да го изкоментирам това. Освен като крайно некомпетентно. Имам филтър на 3 години вече нито е започнал да се чупи отнякъде и няма и да започне. И това със стареенето просто...




Цитат на: crxx - 14.07.2012 02:27
разхода на ел , енергия е в пъти по голям от марков филтър

Дай пример с на кой външен филтър 1000лтр/ч е в пъти повече консумацията на електричество?? Аз поне не съм чувал за такъв. Може и да са измислили вече.


Цитат на: crxx - 14.07.2012 02:27
продават се без медия , и пак стъпваш на 140-160 лв като купиш медия


Така е без медия се продават. Но със закупуването на медия в най скъпия вариант излиза 105лв пълен до горе. Къде ги видя 140-160лв?? Това че ти им искаш толкова на твойте втора употреба незначи че всички на толкова ги продаваме.



Цитат на: crxx - 14.07.2012 02:27
вземи си марков филтър има ги в най ралични варианти , по икономични в разхода на ел . енергия ... дори някога да вземеш по голям танк ще е  в пъти по добър от сън сън


С какво ще е по добър?
По безшумен ли ще е? Той и малкия Сън Сън не се чува.
Повече филтърен материал ли ще събере?? Говоря за най малките класове.
По ефтин ли ще е?
И дори и разхода на електричество който го засягате на всеки ред. Да видиме кой канистър 1000лтр/ч е в пъти по икономичен??




Цитат на: crxx - 14.07.2012 02:27
... дай там некой лев отгоре и си вземи филтър като хората не бързай с тази марка да каваш че имаш КАНИСТЪР


Някой лев ама колко?? Или бая пара?

След написаното по горе за мен ти си пълен "невежа". Хубаво щеше да е ако имаше истински аргументи и факти с които да се покаже че тези филтри не струват или не стават или нещо друго. Но уви пишат се само общи приказки и когато са от хора като това момче звучат комично. Тук искам да кажа че съотношението качество = параметри (дебит, капацитет на материали и т.н.) = цена е най доброто. С тези си думи не задължам никой да си купи Сън Сън!
0899808552

Benzacillin

Колко празни приказки....  :-D. Филтъра е добър, тих и евтин. Консумацията на енергия е смешна- около 2 лв на месец. Разликата в цената от "марков" и спестената от него енергия се избива сигурно след 18 години....смятайте,ако искате и можете. Филтрите с по-малък дебит са по-ефективни при биомедии. Измерения реален дебит е плаващ, защото е мерен при различни пълнежи и степен на задръстване. Много дрънкане за 80 лв., а повечето сте му виждали само снимката. Ехаймите ми шумят повече от него...факт...
Питайте за резервни части при покупката, че си правят оглушки с вноса им....поне аз като купувах нямаше.

manyg

Забелязал съм, че повечето теми свързани с проблеми на канистри са оплаквания от  Tetratec, Sera и Eheim.
До сега не съм срещал оплаквания за Сън Сън (не казвам, че няма).
Дори и да даде дефект не е кой знае колко пари, а и имаш 1 година заранция. Също така не е гаранция, че като си вземеш филтър за 200 лв., той няма да даде фира след няколко месеца.
Относно консумацията на енергия... Дори и да има по-икономични, то ще са с 2-5W максимум, който с колко според теб ще намали цената на консумираната електроенергия?
Ако трябваше да си взмем канистър бих избрал Сън Сън!  *banan*

dafil

Специално този модел си е направо перфектен за парите.Реалният дебит при празен филтър  е почти 700л/ч .Консумация 18 вата.Цената я знаете.
EHEIM classic 2215 - 620 l/h,15 watts,68 евро +25 евро доставка :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

zariio

Antuni,много извинявай приятелю ама не продаваше ли ти такива филтри?Щото ако е така нали се сещаш на какво прилича цялото това хвалене на тази марка.За парите може и да си е ок но само дотам.Не ми обяснявай моля ти се колко велика марка е това щото не поне аз не съм вчерашен *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Methokill

аз искам съвет относно този филтър - как да си направя подредбата на кошниците?Казаха ми ако искам да пробвам без ватата,а само с керамиката...Много бързо се задръсти заради тази оригиналната вата (за месец) и не ми харесва...да пробвам да махна ватата ли какво да правя???
300l malawi
Metriaclima Lombardoi
Metriaclima Greshakei
Labidochromis Hongi
Labidochromis Caeruleus
Pseudotropheus Demasoni
Cyrtocara moorii
Pseudotropheus Saulosi Taiwan Reef
Ancistrus Sp.
Ancistrus L144

Antuni

Цитат на: zariio - 14.07.2012 14:17
Antuni,много извинявай приятелю ама не продаваше ли ти такива филтри?Щото ако е така нали се сещаш на какво прилича цялото това хвалене на тази марка.За парите може и да си е ок но само дотам.Не ми обяснявай моля ти се колко велика марка е това щото не поне аз не съм вчерашен *DRINK*

Всички често посещаващи форума много добре знаят че аз именно предлагам въпросната марка както и иоще един куп онлайн и други магазини. Никъде не хваля филтъра а защитавам техниката защото се плюе по нея без да има основание за това. Нямам и намерение да ти обяснявам колко е велика марка защото и никъде не съм го твърдял. Ако това ти е довода за поста нямаше смисъл. ;-)

пп. А и марката си е достатъчно популярна и ползвана от съфорумците че няма нужда някой да я величае.  *DRINK*




Цитат на: Methokill - 14.07.2012 14:36
аз искам съвет относно този филтър - как да си направя подредбата на кошниците?Казаха ми ако искам да пробвам без ватата,а само с керамиката...Много бързо се задръсти заради тази оригиналната вата (за месец) и не ми харесва...да пробвам да махна ватата ли какво да правя???


При мен най долната кошница е пълна с едропорест материал (мрежа). Следващите кошници са пълни само с качествени стъклоедропорести рингове. Не използвам ориганалната вата на канистъра защото наистина страшно бързо се затлачва особено ако има доста биомаса в аквариума ти. В най долната можеш и едропореста гъба да сложиш но наистина да е едропореста. Някои колеги ги редят и обратно на казаното но при мен така е най ефективно (това си е класическа подредба).
0899808552

crxx

Цитат на: Antuni - 14.07.2012 13:04

За кои пари?  За 85лв чисто нов канистър 1000лтр/ч не си заслужава така ли??



Чудя се как да го изкоментирам това. Освен като крайно некомпетентно. Имам филтър на 3 години вече нито е започнал да се чупи отнякъде и няма и да започне. И това със стареенето просто...




Дай пример с на кой външен филтър 1000лтр/ч е в пъти повече консумацията на електричество?? Аз поне не съм чувал за такъв. Може и да са измислили вече.



Така е без медия се продават. Но със закупуването на медия в най скъпия вариант излиза 105лв пълен до горе. Къде ги видя 140-160лв?? Това че ти им искаш толкова на твойте втора употреба незначи че всички на толкова ги продаваме.




С какво ще е по добър?
По безшумен ли ще е? Той и малкия Сън Сън не се чува.
Повече филтърен материал ли ще събере?? Говоря за най малките класове.
По ефтин ли ще е?
И дори и разхода на електричество който го засягате на всеки ред. Да видиме кой канистър 1000лтр/ч е в пъти по икономичен??





Някой лев ама колко?? Или бая пара?

След написаното по горе за мен ти си пълен "невежа". Хубаво щеше да е ако имаше истински аргументи и факти с които да се покаже че тези филтри не струват или не стават или нещо друго. Но уви пишат се само общи приказки и когато са от хора като това момче звучат комично. Тук искам да кажа че съотношението качество = параметри (дебит, капацитет на материали и т.н.) = цена е най доброто. С тези си думи не задължам никой да си купи Сън Сън!
така щом аз съм невежа ти си пълен СМЕШКО  казвам го със риск да си отнеса наказание от модераторите , другото което е НЕВЕЖАТА си ТИ  , от както ти казах в темата ми за скаридите да не спориш и да спреш да пишеш глупости , понеже колегата aquadruam  е хиляди нива над теб в тази област , ти се правеше на компетентен относно грунда ред бее и май не понесе че има хора във този форум хем по знаещи хем не спорят като теб ,тогава май се засегна та сега едвам изтърпя да ме критикуваш ,  всички знаем че си хвалиш техниката , която предлагаш нормално е с такава сила да влизаш в спорове и да обиждаш , ще те светна че въпросната марка господинчо по консумация на ток е най-много харчи  , за колегата 35в на 90 литровия аквариум не са проблем , ама аз когато имах , канистрите в началото бях доволен и то доста , сметни ги ти 4 по 35-40 в колко са , сметни и осветление , нагреватели , охлаждане  през лятото , да не говорим и вътрешен филтър да слагаш и аератор , къде отиваш бре другар или ще почнеш да спориш и да ме оборваш , и ще кажеш ама той за 90 л ... да ама има хора които имат по големи аквариуми и четат всеки ден форума, и такива като теб които гледат да влизат в спорове и обиди с колегите само спамят и омазват темите със самочувствието че си продал някой и друг аквариум или канистър или там каквото и да е от твоети схеми не че ме вълнуват и се мислиш за Бог и веднага нападаш , другото което е това дали аз съм невежа или не не си ти този който ще ме оценява , аз не претендирам че съм кой знае какво но не влизам с спорове  с '' невежи '' от които съм по бос ,

разгледай цялата гама на ехайм про 3  и тогава пак пиши  , виж консумираната енергия за всеки един от филтрите и драсни , другото което е , незнам как от 85 лв го сметна 20 пълнежи та дойде на 105 лв , ама колега уточнявай се че слагаш и китайска керамика за тез пари ,  виж там уж си търгаш , вземи поинтересувай се колко пари е всеки един филтърен материал различен от китайски боклук , и тогава драскай , за пластмасата на канистъра МОГА  смело да кажа че е пълем боклук , флеитата и смукателната тръба са правени про трудово обучение БЕЗ струг , след време като им се износят роторите не почват ли да шумят , че аз незнам филтър марков или не да не му се износва ротора , обаче има и друга подробност , докато са нови  сън сън дебита при пълна кофа с медия е горе долу поносим за определения модел канистър , след време пада още ... тук го казвам това от личен опит не го казвам с цел да си рекламирам стоките , не задължаваш никои ама ги знаем всички номерата на всеки търговец патили сме до един , така че другия път като влизаш в спорове малко по полека , че и ние невежите сме хора , трябва да има и такива , професионалисти бол  @}->--   

освен това , не хваля или не критикувам нищо с цел да се заядам с никого , а на база ЛИЧЕН опит , изграден от МНОГО ГРЕШКИ защото човек се учи докато е жив , а ти с твоити обиди ме караш да пиша глупости  *privet* айде със здраве
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

Antuni

Това което се вижда от всичко прочетено е 32 реда боза. Ни един отговор на въпросите. И къде отиде какви пясъци и т.н. За филтри става въпрос. Тъй като само ще си изпера времето да ти отговарям. Но все пак.


Цитат на: crxx - 14.07.2012 18:47
за колегата 35в на 90 литровия аквариум не са проблем , ама аз когато имах , канистрите в началото бях доволен и то доста , сметни ги ти 4 по 35-40 в колко са , сметни и осветление , нагреватели , охлаждане  през лятото , да не говорим и вътрешен филтър да слагаш и аератор , къде отиваш бре другар

Какви 35W?? Говориме за HW 302 с консумация 18W за 90лтр аквариум. И какво ни интересува нас 4 по 35-40 и останалото ако не можеш да смяташ има елки защо ние да ти смятаме тези цифри при положение че говориме за външен филтър?


А за това какъв е филтърния материал твърдя че стъклопорестите рингове на Сън Сън са изключително качествени. Това че някой плаща двойно или петорно за други пълнежи си е негов проблем.

Наскоро имаше тема в която беше писано че EHEIM се произвежда в Китай. Както и много други продукти. Същата работа и с пълнежите. Всички идват от едно место най вероятно но всяка фирма си решава как и на каква цена да ги продава.
Последния абзац не гарантирам за точност. Ще потърся темата в която имаше и линкове в тази връзка.

0899808552

Benzacillin

Филтъра харчи 2 лв на месец бре хора.... колко ще спестите....и с какво.... Като нямате 2 лв как сте си купили аквариум, техника и обитатели за 500 примерно  *CRAZY*
Комедия.....  :-D  :-D  :whistle:
Относно ватата в комплекта-изхвърлете я.
Филтрите дават най-малкия разход на енергия. Смятате ток за филтър, а блъскате по 8 пури за аквариум с 2 анубиаса и 4 стръка криптокорини, инжектирате CO2 и купувате маса химия да поправите грешките си после..... Някой ви е излъгал, че трябват и тонове маркова керамика....1,5 литра от най-гадната китайска керамика обслужват великолепно 300 литра аквариум с дискуси, обилно хранене и смени веднъж седмично по 30% Като не можете да си нагласите аквариумите и 5 кофи с керамика няма да ви стигнат.
Това са факти и всичко друго е дрън-дрън.
А сега се избийте за един филтър, преди админите да сложат катинара....успех и нека по-добрия победи  :whistle:

Similar topics (5)

6638

Започната от Stan_lz


Публикации: 10
Прегледи: 6311

20299

Публикации: 20
Прегледи: 9877

47412

Започната от Moonlight


Публикации: 0
Прегледи: 2411

39314

Публикации: 17
Прегледи: 8998

44772

Започната от emko56


Публикации: 7
Прегледи: 3526