• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 16:48

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помощ при избор на аквариум - AquaEL Brillux или Ferplast Professional

Започната от smartcatx, 05.09.2010 18:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

smartcatx

Здравейте,

Първо да ви се представя като напълно нов потенциален "акварист":) Покрай децата се сдобихме с куче, коте и сега е ред на рибки:)

Разгледахме на живо из зоомагазините предлагащите се комплекти аквариуми и си обобщавам въпросите спрямо това, което лично ни хареса и препоръчаха:

1. Коя марка и серия е по-качествена: Ferplast, серия Professional 75л. (Италиански, с вътрешен потопяем филтър) или AqualEL, серия Brillux Oval 60л. (Полски, с филтър в капака, с овално челно стъкло). На външен вид и двата са с еднакво високо качество, като овалния вид на AquaEL го намирам за по-красив. Въпроса ми е основно свързан с качеството и класа на филтър/помпа/осветление.

2. На първо време ще гледаме 5-7 мънички неонови рибки подходящи за начинаещи, но в повечето случаи като купувам нещо се опитвам да мисля в перспектива. И тук идва втория ми въпрос: 60-75л. или 100-120 Литра да избера при положение, че имаме подходящо пространство на разположение.

3. Овалното предно стъкло има ли недостатъци относно изкривяване на образа?

Това са линкове към двата модела:
http://www.bg-pet.com/Fish/Aquariums/professional60.htm
http://www.bg-pet.com/Fish/Aquariums/AquaEl/brillux60Oval.htm


Благодаря ви предварително!




Raven

Цитат на: smartcatx - 05.09.2010 18:04
...... И тук идва втория ми въпрос: 60-75л. или 100-120 Литра да избера при положение, че имаме подходящо пространство на разположение. ......

Здравей и добре дошъл.

Директно ти отговарям на въпроса- вземи по големият защото така или иначе ще стигнеш до него :-)

Това е карма- всеки акварист ще ти каже че няма такова понятие "прекалено голям аквариум".
Моят рекорд е 700 литров, но това е скромен размер в сравнение с някои колеги.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

nikolay0876


iek

Хвани единия- удари другия. Ако това са последните два аквариума на света, измежду които трябваше да избирам, бих взел
BRILLUX SET 60 60x30x40 72l - 2 x 24W, с добавяне на рефлектори и едно-две вентилаторчета в капака би станал доста приличен аквариум.
На ферпласт-а не ми харесва този огромен филтър, който е предназначен да стои вътре и осветлението, което не виждам как би могло да се ъпгрейдва.
Като цяло тази концепция с пластмасовите капаци и всички боклуци в едно е чисто прахосване на пари, но за хора, които грам не разбират, става на първо време.

trellian

Нямам наблюдения от аквариумите на Aquael, за Ferplast мога да кажа, че са много удобни, особено за начинаещ - само им се добавя помпичка за въздух.

Similar topics (5)

45311

Публикации: 7
Прегледи: 4909

2949

Публикации: 6
Прегледи: 4504

17702

Публикации: 2
Прегледи: 2689

39684

Публикации: 17
Прегледи: 8436

56767

Публикации: 9
Прегледи: 5705