• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 23:58

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нов аквариум с оборудване

Започната от ianiovski, 29.06.2014 15:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ianiovski

Ходих днес до "водещия" магазин в гр. Враца за акваристика  и останах потресен  цена за 40 литров аквариум 40 лв  :-D  като пресметнах горе долу останалите неща ,които трябва да купя ми излиза около цена +- 100 лв  ,при което взимаш малък аквариум без капаци  и т.н.  Отворих емаг (един колега на ЛС  ме подсети)  по принцип там съм си поръчвал много неща като започнеш от цял компютър на части и стигнеш до флашки и т.н. и мога да кажа ,че съм много доволен . Обаче не знам как седят работите с аквариумите и транспорта та ако може да сподели някой  колега ,който е купувал от там как стоят нещата .

Спрях се на този аквариум http://www.emag.bg/akvarium-diversa-curb-60-cheren-112939/pd/DSJQSBBBM/    в оборудването му пише ,че има

Вътрешен филтър
Термометър
Кепче
Нагревател

Не знам само дали има осветление  ще трябва да питам съпорта на емаг .

danielm

правило n1... никога не си купувай готов аквариум за тези пари, освен ако не искаш да гледаш няколко непретенциозни китки с няколко непретенциозни рибки!!!
За скаридарник с мъхове и бавнорастящи е идеален.

ianiovski

Защо ?? По принцип точно това искам да гледам непретенциозни рибки с непретенциозни растения дори и изкуствени . Знам ,че много ще кажат ти луд ли си  изкуствени растения. Искам да гледам гупи,хелери,молинези  нещо от този род не ми трябва нещо капризно

zariio

Цитат на: ianiovski - 29.06.2014 15:33
Защо ?? По принцип точно това искам да гледам непретенциозни рибки с непретенциозни растения дори и изкуствени . Знам ,че много ще кажат ти луд ли си  изкуствени растения. Искам да гледам гупи,хелери,молинези  нещо от този род не ми трябва нещо капризно

Тогава става.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

ianiovski

Та какво ще кажете за самото аквариумче заслужава ли си парите или има и по-добри оферти ??

rollon

Аз лично не знам как може за едно стъкло да се вземат по левче на литър.Може би във Враца е дефицит или се върти някакъв монопол  :-D .Лично аз си купих 50 л аква със стъклен капак за 17 лв във Варна,филтърът беше 15,нагревателя  също + 30 лв за осветление,което може да излезе и много по-евтино,ако си го направиш сам.Като цяло излиза по-евтино от марковия аквариум.Това,което са искали да кажат колегите е,че тези аквариуми идват с много слабо осветление и оттам те ограничават в набор на растения.По-добре за тези пари си направи по-голям аквариум.Доста оферти има и във форума.От опит знам,че когато се прави аква,трябва да е възможно най-голяма като обем :).

ianiovski

Ми не знам защо е така ,но магазините са много западнали от към рибки и всичко .До миналата година бях студент в Русе и като знам какви хубави магазини имаше .Тук има 3 магазина 2 от които са правени по времето на Тодор Живков и така са си останали без промяна , а другия е нов но е универсален за домашни любимци и там няма голям избор, там го гледах този 40 литров аква за 40 лв :D

bunzip2

Отиди при един стъклар и си дай размерите.
За 20-тина лв, ще ти направи аквариум поне 60 литра.
Другите неща не са скъпи. Осветлението "направи си сам" ще ти излезе 20-30 лв за такова аквариумче.
Вътрешен филтър, както е казал колегата по-горе, 15-тина лв.
Нагревател до зимата не ти трябва.

И това е :)

niki_o

Относно офертата за този аквариум мога да кажа,че е безумен обир.Живея в Германия и тези аквариуми във всеки строителен хипермаркет струват 45 евро.Имам същия .Немога да разбера как могат да искат толкова пари наште и кои е луд да им ги даде.По-добре верно колега си направи сам отколкото това безумие.

ianiovski

Ми не знам но като гледах цените във форума аквариум по поръчка почва от минимум 50 лв независимо колко литра е да кажем 50 лв за аквариум + 10 лв за доставка ,Нагревател 15 лв ,Филтър 15 лв ,осветление 35 лв ,термометър  5 лв = 130 лв, а този е 155 лв с овална форма  . Да не говорим,че може и повече да са цените на оборудването във Враца + само разкарването и намирането на подходящото оборудване. А колега ти как е доволен ли си като цяло от аквата и оборудването ???   

pqko

И аз почнах със фабричните,много пари за нищо Осветление калпаво и така,направи си по голям че после ще ти трябва  :-)

Joro V

съгласен съм с всичко написано от колегите, но да си кажа и аз :) като пари - май наистина това е стандартна цена за готов аквариум. въпросът е какво получаваш срещу това.. за непретенциозни риби и непретенциозни растения наистина става. основният недостатък, според мен, е осветлението. слабо е, и ще имаш проблеми ако един ден решиш да гледаш по-разнообразни растения. за същите пари ще ти направят малко по-голям аквариум с хубав капак.. иначе облото стъкло не е кой знае каква екстра. напиши по едно писмо на майсторите от форума и ще получиш оферти.. после ще си прецениш коети е по-изгодно. успех  *DRINK*

stoned

Аз си взех същия от Емаг преди около 2 месеца и съм много доволен.Недостатъците му са, че стъклото е сравнително тънко и заводското осветление е слабо(15вата), обаче аз съм с него и си гледам парички, анубиас, рорипа и още 1-2 и си растът като имаш предвид, че съм торил 1-2 пъти и не подавам СО2  :-D Не знам единствено дали може да издържи повече камънак ако мислиш да слагаш, понеже му е тънко стъклото 4мм.
Плюс, че с изпъкнало стъкло се вижда доста по-добре от колкото с обикновено. *DRINK*

И да добавя,че доскоро бяха по 120 лв с промоция, а аз моя го взех за 100 лв, така че ако не бързаш може да изчакаш те през 1-2 седмици са в промоция.

ianiovski

Еми вече го поръчах :D не ми се чака ,а за грунда колко см горе долу си сложил на дъното 

_Kirilov

Само да кажа , че за 154 лв и още 20-30 за доставката ще си поръчаш 300л аквариум от някой от форумните майстрои !!! Но все пак трябва и търговците да се хранят  *MODERATOR*

Успех с начинанието колега  *DRINK*

stoned

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fmedia.snimka.bg%2Fs1%2F3641%2F033525549.jpg%3Fr%3D0&hash=880cdc4df9a5d8766f1bbda6092259485f6f7c54
Ето една доста скапана снимка понеже ме помоли колега, така и не се научих да снимам като хората :-(
Грунда е 6-7 см неравномерно разположен и е сравнително едър 5-7 мм, а растенията ги гледам от доста малки с изключение на валиснерията, която ми я дадоха вчера полу-умряла.
Абе на живо изглежда доста по-добре незнам що тая снимка стана такава.

bunzip2


stoned

Вижда се вече.
И да добавя, че отдолу където е черното има дупка и дъното на аквариума "виси".Там за по-сигурно изрязах по-мек стериопор и го сложих да уплътнява отдолу.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fmedia.snimka.bg%2Fs1%2F3641%2F033525573.jpg%3Fr%3D0&hash=1c2b190e55d6093791c091828d1972d3880d9e32
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fmedia.snimka.bg%2Fs1%2F3641%2F033525583.jpg%3Fr%3D0&hash=e84ebd8b26a4a197a45d684f7fa7da6f424305b7


ianiovski

Цитат на: _Kirilov - 01.07.2014 00:04
Само да кажа , че за 154 лв и още 20-30 за доставката ще си поръчаш 300л аквариум от някой от форумните майстрои !!! Но все пак трябва и търговците да се хранят  *MODERATOR*

Успех с начинанието колега  *DRINK*

Колега доставките от Емаг са безплатни,а за по-големия аквариум не ми и трябва защото нямам място ,иначе щях да си поръчам да ми  направят . 54 литра са ми напълно достатъчни .

@stoned мерси за снимките доста ми допада аквариумчето ,а това за дупката и дъното не го схванах

bunzip2

Цитат на: ianiovski - 01.07.2014 17:37
...а това за дупката и дъното не го схванах

Ще го схванеш като го видиш на живо. Има нещо като скара, на която е сложен аквариума. Въпросната скара е повдигната по краищата, а в средата си е във въздуха. Тая кухина дето се пада във въздуха, е добре да я попълниш с нещо за да си спокоен, че няма да те изненада лошо някой ден.

ianiovski

Мхм еми аз по принцип и на предишния аквариум бях му сложил стиропор да уплътни .Така че и тук така ще го направя ,обаче тряяя си търся и шкаф за него ,че разполагам с едно малко шкафче 30 см :D

kaloqn_0998

За вас не знам обаче в Перник направо дерат. Аз моя оборудван аквариум ето такъв http://www.zoomagazinpetpaw.bg/Akvaristika/Akvariumi/Akvarium_HEILEA_F60?zenid=fcae1d5681ce3ab960ead0677c7b1bc2 с осветление, филтър и нагревател го взех за 160лв само аквариума, след това рибки и всичко останало около 220лв сигурно има.

ianiovski

Еее и аз те първа тряя да взимам грунд,изкуствени растения,някво дънерче  и рибки ...... може ли да ми кажете информативно какви са цените на гупите,хелери,неонки и молинези . Като отида в магазина да си имам на предвид 

tova_onova

Извинявам се за критиката, ама не бързаш ли малко със заселването на този аквариум? Преди два дни питаше за аквариум, а сега вече и риби си му пуснал  :-| . Ако през следващия месец добавиш още риби те чакат само проблеми. Прочети статията за стартиране на аквариум от падащото меню за да не хвърляш пари на вятъра.

ianiovski

Четии 1-во  утре ми идва аквариума ,2-ро нямам шкаф за него ,3-то когато го напълня с вода естествено че няма да пускам рибки веднага .

bunzip2

Цитат на: ianiovski - 01.07.2014 18:55
...грунд,изкуствени растения,някво дънерче  и рибки ...... може ли да ми кажете информативно какви са цените на гупите,хелери,неонки и молинези . Като отида в магазина да си имам на предвид

Изкуствените растения по-добре ги прескочи.
Цената на рибите които си изброил се движи около 1.50 лв/бройка по магазините.

ianiovski

Добре да знам горе долу колко вървят да не ме зарешат във Враца с някоя сочна сума :D 10х за инфото

Similar topics (5)

19330

Публикации: 15
Прегледи: 6704

48268

Публикации: 3
Прегледи: 1605

28724

Публикации: 6
Прегледи: 5621

8330

Публикации: 12
Прегледи: 5419

38738

Публикации: 5
Прегледи: 4897