• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:36

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Неравен под - има ли решение?

Започната от kimmy_rz, 03.02.2012 14:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kimmy_rz

Здравейте, колеги! Видях се в чудо последните 2 дни. Имам аквариум 135л. с размери 90д/35ш/43в, с всичко нужно за стартиране. Проблемът е, че в стаята имам стар паркет, който е доста крив - разлики от по 3-4мм между редовете. Отначало имах идея поне за определено време аквариумът да стои на пода върху 20мм стиропор. Всичко си вървеше добре ... сложих стиропора с идеята да обере малки луфтове и неравности, обаче не стана така както го мислех. Първото място на което сложих аквариума се оказа с вдлъбнатина в средата, след което го изместих с 50см, където в по-голямата част е равно, но все още единия край на аквариума е издигнат с 1-2мм над стиропора. Опитах да намеря право място чрез стъкло със същата дължина и дебелина 5мм, но се оказа, че в цялата стая няма право място. Замислих се да си купя шкаф, но като се замисля и той след някой друг месец ще се накриви. Мислех си за по-меки повърхности за под стиропора, но пак няма да придържа аквариума с нужната сила. Просто нямам идея вече ... даже си мислех да излея върху паркета самонивелираща замазка, ама съм на квартира. Мислех си и да викна майстори да махнат част от паркета и да сложат плочки само на мястото на което ще бъде аквариума, ама то ще ми излезе дявол и половина тази работа. Моля ви да предложите решение на проблема, защото вече си мисля да продавам аквариума и да си стоя с малкия такъв. Ако някой е решил подобен проблем моля да сподели как го е направил. Поздрави от Варна!

paolo6481

Трябва ти метална стойка за аквариума с нивелиращи крачета на резба.Слагаш,нивлираш и пълниш аквариума
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

kimmy_rz

Ако някой познава човек, който прави такива във Варна, да пише или в темата или на лични.

protel111

в първият мебелен магазин или най - удобно е бриколажа има нивелиращи крачета

Асен Евгениев

Все има нещо в квартирата, шкаф, маса или каквото и да е, нивелираш го с подложки и аквариума стъпва
на равно.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

elldiablo

Купуваш си шкаф, понеже си от Варна отиваш в кент импекс и взимаш едни регулируеми крака примерно тези
http://www.kentimpex.bg/catalog/cat.82/item.3026
И при мен е много крив стария паркет но така сега цепи нивела, аз на 90см сложих 9бр. ама ще стане и с 6бр., бяха към 2,50лв. бройката  *DRINK*

kimmy_rz

Ами има една подвижна част от секция с дължина 63,5см и 50см ширина с дебелина на плота 3.6см и ширина на сглобяемите елементи 1.5см ама не знам дали ще издържи 150кг. върху нея мога да поставя плоскост с дебелина 1.5см и размери 89/36см. Това са най-подходящите неща в квартирата.

elldiablo


kimmy_rz

Цитат на: elldiablo - 03.02.2012 15:33
снимай я да я видим

Няма как да я снимам, намира се в мазата, в която няма осветление а аз имам само камера на телефона с внушаващите 0.3мп! След малко отивам до един магазин за мебели секънд хенд да видим дали няма да открия нещо подходящо там!

tonino

...

Асен Евгениев

Цитат на: tonino - 03.02.2012 15:58
Метални стойки,маси,шкафове...
И къде ще я сложи тая дъска? На пода...
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

kimmy_rz

Цитат на: tonino - 03.02.2012 15:58
Метални стойки,маси,шкафове... :-DКолегата иска нещо бързо,лесно и сравнително евтино.

За което си прав, прав си ти! Обаче ... това какво искам вече няма значение, защото не мога да рискувам да наводня скапания паркет, че после ще ми отвори разходи (по сметки, които направих) за минимум 700лв. Ако бяха плочки или ламинат, мятам аквариума както дойде, криво или не, каквото ще да става. Ама не ... някой тутманик преди години решил да сложи паркет на панелката с една стая и половина. Е ... да не се отчайваме .. винаги мога да сложа аквариума в другата стая или още по-добре ... В БАНЯТА  *CRAZY* !

Аквариумът се продава.

Similar topics (5)

13419

Публикации: 57
Прегледи: 19927

53702

Публикации: 3
Прегледи: 2394

9498

Започната от federal


Публикации: 7
Прегледи: 4720

2120

Започната от sk4


Публикации: 11
Прегледи: 5286