• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 15:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Необходима ли е периодична смяна на филтърния пълнеж

Започната от papura, 20.06.2013 10:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

papura

   Здравейте! Като се поразрових в онлайн магазините видях, че някои филтърни пълнежи предлагат за оптимален резултат смяната на да кажем 1/2 на шест месеца. Необходима ли е периодична смяна на филтърния пълнеж:
   - вата и гъби
   - керамика, лава
   - синтетични топчета
   - въглен
   За въглена е ясно, но на колко време го сменяте, а за останалите?
40l, молинезии

manyg

Ако не го напишат, хората няма да си сменят филтърните пълнежи и следователно магазините няма да печелят. Единствено за ватата съм съгласен, че трябва да се сменя защото много се затопачва.
Гъбата си я мии и си я ползвай отново. Керамиката когато много се затолачи може да я накиснеш в разтвор на белина, а после да я измиеш обилно с вода (става като нова). Синтетични топчета (Био топки) не ти трябват, а активният въглен се слага след лечение на рибките или при стартиране на нов аквариум. Тои обира химията от водата, а след време когато неможе вече да поема, той изпуска част от химията и трябва да бъде премахнат.

Nikiengi

Ако пръстените на Сера Сипоракс започнат да се трошат от самосебе си трябва да се сменят, иначе според мен няма проблем, моите са на две години и по вида на водата съдя, че още си работят перфектно. Това с белината не съм го правил, но може би не е лошо да се направи на годината веднъж с 50% от медията и след месец-два на другите 50%. :-)

Similar topics (5)

8446

Публикации: 12
Прегледи: 6001

103

Започната от NikolaV


Публикации: 12
Прегледи: 6438

52846

Публикации: 1
Прегледи: 1943

22824

Публикации: 18
Прегледи: 14307

2620

Публикации: 12
Прегледи: 5353