• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:42

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

направа на аквариум от шперплат

Започната от haans, 23.01.2011 19:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

haans

доиде момента за избора на материалите за хидроизолация и от толкова мн и различни материали се спрях на хидроизолационна течна гума "акрофлекс",като в ъглите 6те има хидроизолационни лепенки а на стените стъклен плат "русалин" и слоевете хидроизолация 6те са няколко! Вече намерих от материалите в Пловдив на меко казано доста разумни цени и количества!

borislav

За здравината съм сигурен че ще успееш да го направиш този аквариум, то едно време германците(източните) коли правеха от шперплат.Естетически обаче не ми харесва идеята аквариума да е една тъмна кутия с прозорче от пред, като стар телевизор.
Ако все пак точно това търсиш, аквариума може да го излееш и от бетон вместо шперплат.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

elblanko

Давай цени на материалите, дай и точните имена, ако снимаш и процеса най-добре ще стане.
Както вече ти казах, ти си човека който ще го прави по трудния начин, опиши всичко подробно да може поне тези след теб да не експериментират а направо да действат.  *DRINK*

Цитат на: borislav - 26.01.2011 09:31
може да го излееш и от бетон вместо шперплат.
Няма логика от бетон да го прави, и по тежко ще стане и по масивно, и пак ще трябва да се маже с изолация.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

Giorgio_Armano

колега haans
мисля че доста време си чесахме езиците с темата наистина за всички ще е интересно да видим крайния резултат  от всичко това
надявам се в скоро време да ни изненадаш с нещо ново.
наистина ако си го замислил това нещо да го правиш няма да е ложо да направиш описание на материалите стъпките и времето на изработване и не на последно място  цената на крайния продукт.
  УСПЕХ
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

barabata

Цитат на: xoxi - 23.01.2011 22:16
като гледам материалите не вярвям да излиза много ефтино .защото един лист бант е около 60 -70лв една бака малка хидро изолация е също окло70 лв илентата за ъглите  зависи от размера като гледам този на линка ще еоколо 20лв .То 0т стъкло ще ти излезе по ефтено.

Във Варна имаше една фирма "Акрол" зад пароцентралата - няколко човека правиха общ бизнес с продажда на паркети, мокети, производство на бои и т.н. та наскоро тази хора се разделиха и сега фирмата за производство на бои и хидроизолация се казва "Лорка" - обратното на Акрол.
Това го пояснявам защото в старите реклами и материали са с едното име , а в новите с другото да се знае че за едни и и същи става въпрос.

Имат и еднокомпонентен вариант (ХИП1) на хидроизолация и двукомпонентен вариант(ХИП2) като рецептите за тях не са си ги измисляли сами (рецепта на BASF) и са доста качествени. Един килограм от еднокомпонентния вариант ако не се лъжа беше около 2,50 с ДДС, много бързо съхне и като изсъхне е еластично и леко лепкаво. Докато е течно може да се разреди с вода, но изсъхне ли вече няма разтваряне.
(Като си правих банята и тоалетната нанасях 2-3 слоя с четка по плочата - предварително е изкъртено всичко до плоча и се минава с грунд. Последния слой като се нансася се разбърква малко теракол/цимент и се получава чудесна повърхност към която лепне цимент и лепило за плочки.)
Като лента по ъглите освен скъпите варианти които предлагат по магазините на цена около 1 лев на метър мога да предложа да се поразходите до някоя фирма занимаваща се с реклами и по-скоро отпечатващи паната за билбордовете. Има изрезки (около 15-20 см широки) с метри които се изхвърлят направо. Нямат текстилни бордове , но вършат същата работа като лентите които се продават. Вкъщи имам и от двете.
Дървото си има и своите преимущества - не е така крехко като стъклото и ако го ударите с нещо няма да се пръсне като стъклото и ако се пробие дупка няма да тръгнат пукнатини - еластичен материал си е. Най-много да протече някъде.

Минаването с хидроизолация може да послужи за основа за облепяне с някакви кмъни или плочки отвътре в последствие , но това може да се направи и за по-голям съд направен анправо от стоманобетон. Като гледам в тази статия изобщо не са се занимавали с хидроизолация по стените освен в рръбовете където са сглобките. Но това може и само със силикон да се постигне май.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

haans

акрофлекса е в расфасовки от по 4 и 20 кг като на мен и 4 са ми много но като цена 4кг са 20лв,цената на лентата е 2лв метъра,и стъклоплата "руселин" е 20лв ролката която е 20м с 6ирина 1.2метра! за момента като материал съм зел русалин и от течната гума 4кг! а и отделно си имам стъклен плат и стъклофибърна мрежа! тия дни ако се случи хубаво време 6те почвам работа и снимки 6те направя!
: 26.01.2011г 17:05ч
а и аквариума не смятам да го права като телевизор,6те има 3 страни(отпред и от ляво и дясно) със стъкло като рамките 6те са с декоративен ефект! само гърба и дъното 6те са от плътен материал!

tonino


haans

всичко е точно само че се притеснявам че като направя хидроизолацията с въпросната течна гума и после не ми е ясно как 6те си чистя стените на аквариума! ако някои има идея да каже за6тото надали няма да се задържат боклуци на тях!

elblanko

Колега какво стана с проекта, има ли някакво развитие?
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

gagupa

Дървото е страхотен материал.Ако се обработи добре може да стане почти вечно.Май има плюсове пред стъклото.Ако стъклото се удари силно в една точка предполагам че ще се шчупи цялото.Ако шперплата е хубав може да се направи на решето,май няма да се шчупи,тои е от много слоеве.Но според мен отвътре трябва да се хвърлят няколко слоя стъклен плат  с хубава  смола.От шперплат се правят лодки,яхти...Тънкости могат да се видят в някой форум за строене на яхти.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.prikachi.com%2Fimages%2F603%2F3297603V.jpg&hash=bcda5640f56405b5dd0396e748012cd3df97875a

Similar topics (5)

883

Публикации: 2
Прегледи: 4820

27623

Публикации: 4
Прегледи: 6350

54824

Започната от djordje


Публикации: 13
Прегледи: 6927

17888

Публикации: 1
Прегледи: 2329

47412

Започната от Moonlight


Публикации: 0
Прегледи: 2411