• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 21:19

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Най-големият и мощен филтър на пазара?

Започната от Hai4o, 18.10.2015 10:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Hai4o

Здравейте колеги!
В търсене съм на най-големият и мощен филтър на пазара! Имам 700л аквариум и в момента ползвам 2 филтъра СънСън по 2000л/ч.
Не ми харесва нещо филтрацията! Дайте мнения! *THUMBS UP*

a__andreew

Здравейте, аз съм пристрастен към ехайма и затова мисля, че е добро и здраво добиче:https://www.eheim.com/en_GB/products/technology/external-filters/classic-1500XL

gebo777

Тези китайски 2000 л/ч ги брой, че са най-много наполовина - явно затова не ти харесва филтрацията. Ако си докараш 2300-2500 л/ч, но от немски филтри, ще е напълно достатъчно. Аз съм със 700 л/ч в 200 литра и е предостатъчно. А пък дали ще е един мощен или два по-малки, вече е въпрос на сметки - големите филтри са доста скъпи... Можеш да погледнеш например FLUVAL FX5 и FX6...
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

Antuni


- Да си я докарал от "Немски" филтри. Щото ако не са Немски ще му умрат рибите.

Ако си го натоварил Ники с много био маса и ти куца механичната, няма как кофите да се справят сами.
0899808552

gebo777

Нека да не се заяждаме, знаеш за какво говоря - "немските" може и те да са правени в Китай, но отговарят на някакви стандарти и си пише - помпа 3500 л/ч, дебит на канистъра 2200 л/ч... А 2000 от СънСън е кой знае какво... Попадал ми е СънСън 1500 (или 1400, не помня) и дебитът му със сигурност беше по-малък от на FLUVAL 205, който е 680 л/ч. Нека просто да сме сигурни, че говорим за едни и същи величини...
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

manyg

Аз съм със Sunsun 2000 л/ч от 3 години на 400 литра и мога да кажа, че е предостатъчен.
Дебита му дори на 2-тият месец е толкова силен, че ми бута китките без флейта.
Много и зависи с какви си набутал филтъра и какво има в аквариума ;)

bunzip2

Зависи как ще се натоварва аквариума.
Аз гледам предимно растения, и в моя 140 литра, SunSun 302 се справя перфектно.
В на колега аквариума (170 литра), средно натоварен, много растения - отново SunSun 302 се справя отлично.
Не си прехранвайте рибите, не занемарявайте смените на вода, и няма да има проблеми с филтрацията.
Вярно е, че написаното не отговаря на реалния дебит, но пък искам да ви кажа че съм сравнявал EHEIM 1200 или 1400 л/ч (не помня вече колко точно беше), със SunSun HW-303, и да си кажа с ръка на сърцето, много разлика не видях (ама съвсем честно), освен цената разбира се :)
Тъй че и едните и другите лъжат, не се прехласвайте много много... Важно е да върши работа за аквариума и да е на достъпна (за нашия джоб) цена.
Съотношение цена/качество, мисля, че sunsun печели всички състезания.

П.С: Още нещо, което не е за подценяване. SunSun-a е по-тих от EHEIM-а. И това е факт, с лични наблюдения.

Penta

Докъде я докарахме, да хвалите SunSun като по-добър филтър...не, няма да навлизам в спорове, ама опомнете се моля ви.

Amev

Относно тишината sunsun-a е по-шумен от JBL който не се чува ,че работи. И двата ми филтъра са извън шкаф и го казвам от личен опит. Относно мошността в Германия в един магазин гледах филтър на denerle май-беше и пишеше 4000 л/ч ама може и да бъркам марката ,но за литрите съм сигурен. А имаше и филтри за езера от рода на 12000 литра на час.

bunzip2

Цитат на: Penta - 19.10.2015 15:28
Докъде я докарахме, да хвалите SunSun като по-добър филтър...не, няма да навлизам в спорове, ама опомнете се моля ви.

Не спорим... всеки изказва мнение просто :).
Също така, не искам да кажа, че сънсън е по-добрия филтър, а просто че не е по-лош.
Кофти късмета, всеки може да го е имал, с всяка марка.
И все пак... замислете се какво е канистъра... какво толкова има?
Една кофа, с една помпа... нищо особено ебаси.
Стига дебита да е подходящ... като е малък 303, ще вземеш 304 и проблема се решава :).

И сравнението ми е на база съотношение цена/качество. Че единия струва в пъти повече, а не е в пъти по-добър :)

П.П: Това е личното ми мнение, не официална информация  :-D
Пък мнението е като гъ*ът, нали знаете... всеки си го има, тъй че няма лошо всеки да си има собствено :)


discusfen

Този филтър ползвал ли си го.При Мишо калкана има такъв съвсем малко работил и го дава на половин цена.Подкачащата му помпа е на сухо под капака и не е от най безшумните.

rakim

Той Мишо го продаде тук филтъра си преди време до колкото помня.За най голям и надежден, аз не се сещам за по добър  :-)
540л Южна Америка

discusfen

А с какви размери е аквариума.По добра филтрация можеш да получиш при десет пъти превъртане на водата на час.Това може да се получи с един вграден съмп в аквариума на една от сраничните стени на аквариума.Помпи се продават различни дебити.Останалите пари можеш да ги налееш за най добата био керамика поне седем литра.Няма течове няма резервни части ,гумени уплатнения,чупени кранове,задръстени маркучи.И нагревателите ще можеш да скриеш вътре,че то един за 700 литров няма.

beonedge

ето пряко сравнение на EHEIM / SUNSUN :
https://www.youtube.com/watch?v=dp2GFCN_ZqM&feature=youtu.be
всеки си пеценява . Според мен eheim-а е с по-голям дебит, също и по-тих (на клипа той е в ляво , за шума почти допирам телефона до помпата / канистъра).
По-важно е друго (според мен) : на sunsun-а му се разлепи една пластмасова гривна (точно под уплътнението на капака и го фиксира (о-ринга ) и сега съм сложил тефлонова лента да я задържа . Това засега не е проблем НО , щом нещо се е разлепило , предполагам ползват еднакво лепило за всички детайли , и разлепи ли се нещо друго което да доведе до протичане ,ще е веселба (аквариума е към 1000л)
Иначе и двата канистъра са пълни догоре само с керамика , като eheim -а е със сипоракс , а sunsun е с biohome ultra (която е доста по-рехава ) .Отделно , sun sun е отварян преди седмица , а eheim -а не съм го бутал към година някъде . И 2та канистъра са с филтърна колона на входа която го играе префилтър , и тях ги чистя приодично (когато видя че се затлачват от боклуци)
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

Similar topics (5)

10836

Публикации: 3
Прегледи: 3148

5890

Започната от totko


Публикации: 11
Прегледи: 4450

27569

Публикации: 11
Прегледи: 5868

51906

Започната от venitos


Публикации: 16
Прегледи: 6560

2866

Публикации: 10
Прегледи: 7668