• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:02

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Впечатления от моделите филтри

Започната от Boby_, 07.02.2007 14:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

addicted

Аз понеже вече имам такъв с помпа, и затова, да си увелича филтърния обем. Ако го нямах е напълно безмислено да купувам два малки като за същите пари може направо голям. Гледам че вече има канистър с помпа която стой в аквариума, по размери май е като големите канистри. Ето това също е идея за добавяне на повече филтърен материал, няма да му се ползва помпата и готово.

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk


skepta

Здравейте, мисля да пускам палудариум в един 112 литров аквариум и се чудя каква филтрация ми трябва..
Въпросния Sunsun HW-603 дали ще стигне, 90х35х35 е аквариума, но водата няма да е повече от 20-25 см, което значително намаля литрите вода.
Мислех и по-големия, Sunsun HW-302, ама ми се струва, че ще стане на супа всичко в тия 60 литра :D
Дайте мнение за малкия, имам също и вътрешен филтър за 100тина литров аквариум и могат да се комбинират.

skepta

Никой ли няма мнение за някой от двата филтъра ? Големия 302 много ли ще е за около 80 литра вода ?

addicted

Аз ги имам и двата, по нагоре съм писал за малкия. На малкия можеби няма да му станат тръбите да стигне до дъното кадето ще е водата, малко са къси, а и на стъкло над 8мм няма да могат да се сложат. Също така връщащата е залепена, кривката дето се слага флейтата не се маха, не се и върти, поне докато не я строшиш както направих аз. Като дебит мисля че ще ти е ОК, поне в началото докато се позадръсти.
Големия не е толкова мощен колкото си мислиш, при мен е в 100 литра вода и с флейтата не правеше никакво течение, та си добавих и малкия със сплеснатия накрайник да движи повърхноста. Ако го натъпкаш яко с пълнежи големия още повече ще му падне дебита, моя е само с едра гъба и керамика. И за големия трябва да мислиш нещо на тръбите защото 100% ще смуче въздух от наставките.
Малкия е найстина безшумен, не се чува че работи, големия не е спрял да бръмчи откакто го имам, и какво ли не го правих, смазки, нов ротор и ос, бръмчи и това е.

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk

skepta

Благодаря, точно това ме интересуваше :) ще взема големия значи

HristoNN

Здравейте.
Започнах да правя един аквариум. Аквариума е 270 литра 120х45х50. В момента му изработвам шкафа и ми предстои да му взема филтър. В момента имам един външен филтър с дебит от етикета 800l/h, но реално е към 360l/h заедно с филтърния пълнеж. За това мисля да си купя sunsun 304b. Знам, че тази uv лапа 9W  е малка, но аз го харесах заради дебита. Какво мислите за комбинацията която съм решил да направя?

nicco

Ще свърши работа.Има и голям обем за филтърен материал.Имам три такива,като на двата лампите им изгоряха за около 2г. макар че не ги държа включени постоянно (е не може да са вечни).А дали има полза от тях не знам.Надявам се и някой друг да се ключи,че и на мен ми е интерсно.
200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

jivko23

Колеги имам Атман 3337 само канистъра трябват ми маркучите за аквариума от къде мога да ги намеря

a__andreew

Здравейте, в по големите магазини има маркучи по размер  или в магазините за акваристика има.

HristoNN

SunSun 304B има ли филтърен пълнеж в комплекта или трябва да си купувам отделно пълнеж?



Изпратено от моят GT-I9060I с помощта на Tapatalk


nicco

Само някаква тънка вата.Има 4 кошници,като всяка събира по два литра.
200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

HristoNN

Днес или утре ще ми донесат филтъра. И като го пусна ще пиша и за моите впечатления. Иначе цената му е приемлива към 130лв. С пълнежа към 160-170лв. Дано работи тихо и добре.

Изпратено от моят GT-I9060I с помощта на Tapatalk


Kai

Здравейте,
Дайте съвет за кой от двата филтъра: EHEIM 2224 двете кошници са пълни с керамики или EHEIM Expirience 150 с вата и керамика. И двата са втора ръка първият е работил 2 години вторият уж 3 месеца и още е в гаранция. Цената е сходна аквариума за които ми е нужен е около 70-75л воден обем и вторият ме притеснява да не е много силен....

nicco

Гаранцията си е гаранция няма какво да се мисли.Той не  ли 500л/ч канистъра,което не е много.
200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

Kai

А дали е удачно регулиране дебита чрез клапите on/off? Четох някъде някакъв пич го регулирал така...ако може да се включи някой който има някой от моделите ще е супер. А и предполагам че принципа на тези клапи е един и същ и на по новия и по стария модел и ако става такава регулация ще е супер и за по малък аквариум.

Similar topics (5)

694

Започната от abaro


Публикации: 1
Прегледи: 2842

29284

Публикации: 14
Прегледи: 5696

4419

Публикации: 10
Прегледи: 6131

50307

Публикации: 3
Прегледи: 2726