• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Впечатления от моделите филтри

Започната от Boby_, 07.02.2007 14:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Илко Димитров

Eheim 2213
+ всичко необходимо:
кранове
пълнежи, от които нищо излишно
всмукател, флейта, вакумчета, тръби, маркучи
+ тръбите и маркучите са зелени и прозрачни ( изглеждат добре в аквариума)
+ филтрира отлично 100л аквариум
+ ниска цена за това качество (158лв за моя от магазина в Варна МОЛ )

минус..., са сега минуса е че не мога да му намеря минуси

crxx

eheim 2078e

+ 1850 л/ч
+14 ,5 литра вместимост на кофата
+8 литра пълнеж + 0,5 литра префилтър
+електронно настройване на водния поток от 100 л/ч до 1850 л/ч
+стрийм контрол
+12 часов био контрол
+електронен индикатор за почистване на канистъра
+сам си регулира дебита според това колко е задръстен
+водния поток е отгоре надолу , като първо минава през (префилтър) едропореста гъба за механична филтрация и предпазва керамиката от задръстване , след което отдолу нагоре минава през всичката керамика и преди да се върна в акавриума пречистената вода минава през вата и за улавяне на най-финните частици
+може да се почиства префилтъра на седмица и повече според желанието и времето с което разполагаме
+нисък разход на ел.енеригия 15-35 вата (според зададената сила на водния поток)
+много тих и почти безшумен дори на максимум
+качествени материали и дизайн
+не съм имал по лесен за подръжка от този модел канистър

- висока цена около 230- 300 евро + доставката (но всеки лев си заслужава)
- идва без пълнежи
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

Electro fish


Nikiengi

То като за цената му си го бива, но е малък за твоя аквариум! :-)

Charlly

Търся мнения относно експлоатация за този външен филтър Eheim Ecco Pro 200. Ще го взема втора употреба, вие какъв пълнеж ще ми препоръчате?

cantiga

След като днеска за пореден път си късах нервите с аквариума, да кажа и причината за това. Проблемът е филтъра към него - Eden 501. По принцип го дават за аквариуми до 60 литра, но горкият и с 25-те при мен не може да се справи... чудя се как го изтърпях толкова, успях хубаво да цъфна с водорасли.  :duvar:
Та сега пак съм с окачваемия Eheim, евентуално ще идва външен на същия производител. Край с експериментите.
Поздрав!
Светослав

Карган

SunSun 304B

Плюсове:
-ниска базова цена.
-голям обем за филтриращата медия
-безшумен

Минуси:
-висока консумация на ел. енергия.Доста хора пропускат това,но е факт, че филтърът е включен 24 часа, 365 дни в годината. За сравнение  JBL CristalProfi e1501 GreenLine консумира с 35 W по-малко ел. енергия от SunSun 304B. Това прави около 306 kW по-малко изразходвана ел. енергия за година. В дългосрочен план това означава, че филтърът не е много по-евтин от някои от конкурентните модели.

Обобщения:
Взех филтъра, когато реших, че ми трябва по-голям аквариум. Поради това в началото го ползвах на аквариум с размери 70/50/50 – 175л.. Използвах две от филтърните подложки/вати, които идват с филтъра и разположих ,,флейтата" по ширината на аквариума. Подложките значително намалят дебита на филтъра и нямах проблем да гоползвам въпреки малкия обем, а водата стана ,,кристална" за отрицателно време.

Филтърът има 9W УВ лампа. Да си призная не виждам някакъв ефект от нея.


SunSun JP-023F

Взех филтъра, след като Aquael fan 3(не plus), който ползвах до тогава спря да работи, а цената му беше скочила с 50%.

Плюсове:
-ниска базова цена
-модулен дизайн
-безшумен

Минуси:
-сравнително висока консумация на ел.енергия
-невъзножност за регулиране силата на струята(за разлика от Aquael fan 3)
-ограничено регулиране на посоката на струята( за разлика от Aquael fan 3)


Обобщения:
Въпреки невъзможността за регулиране на струята при SunSun JP-023F, аз съм по-доволен от него. Дебитът му е по-голям от на  Aquael fan 3 както на теория, така и на практика. Вакуумните гумички и при двата филтъра се скапват. Това го намирам за нормално и затова не съм го писал към минусите.


Resun Submersible Pump SP-3800

Плюсове:
-ниска базова цена
-голям дебит – 2000л/ч
-ниска консумация на енергия – 25W
-възможност за регулиране на силата и посоката на струята

Минуси:
-по-шуменa от двата SunSun-a. Това може да е проблем за някои хора, ако аквариумът им се намира в спалнята. На мен лично не ми пречи.

Обобщения:
Комбинирал съм помпата с  Bio Foam Filter JUMBO и мога да кажа, че съм много доволен от комбинацията.
Въпреки възможността за регулиране на силата и посоката на струята щеше да е добре да има  и ,,флейта", дори и като допълнителен аксесоар.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

validol

Мнение над моето се споменава за EDEN 501, колко е разочароващ. Е аз ще дам един голям плюс за него.
+ до 80л аквариум се справя идеално
+ не шуми
+ евтин

- няма глезотийки

ivan_mz2

здравейте. може ли някой да даде съвет за 200 литров аквариум 80/50/50 какъв филтър да сложа.
колебая се между ехейм еко про 300 и джи би ел е901.
благодаря предварително

sVGNsali

Здравей
Какво ще гледаш в аквата? Растителен ли ще е основно или риби? Имам е901, може да ти дойде силен за тази дължина, ако имаш много зеленина. Макар, че може да компенсираш с флейтите... Иначе съм доволен съм от машинката. Икономична и безшумна.
За другия немец, нямам впечатления.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

ivan_mz2

Ами предимно растителен. Аз винаги използвам флейта просто се колебая между двата. А като пълнежи какво мислите ?

sVGNsali

Цитат на: ivan_mz2 - 13.09.2014 14:10
Ами предимно растителен. Аз винаги използвам флейта просто се колебая между двата. А като пълнежи какво мислите ?

Между двата, който и да вземеш, няма да сгрешиш. Иначе си мисля, че ако слезеш с по една стъпка надолу и от двата (еко про 200 и е701), ще си по-добре, ако ще развиваш основно растителен..
Аз съм махнал фирмената керамика и съм Siporax.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

qoke2

Цитат на: sevginsali - 13.09.2014 07:36
Здравей
Какво ще гледаш в аквата? Растителен ли ще е основно или риби? Имам е901, може да ти дойде силен за тази дължина, ако имаш много зеленина. Макар, че може да компенсираш с флейтите... Иначе съм доволен съм от машинката. Икономична и безшумна.
За другия немец, нямам впечатления.

Здрасти, аз имам 200 литров с е901 вече 2 години. Филтърът работи стабилно и много тихо, но определено не стигаше за филтрация на дискуси. Супер слабо течение и пълен само с керамика не успяваще сам да смъкне нитритите до 0. В другия аквариум имам е1500 и мога да кажа, че нямат нищо общо. Дебита на големия, е колкото на 5 малки и не е чистен от както е сложен преди 8 месеца.

niki_o

Незнам дали тук е мястото за въпроса ми ,но ще попитам.
Единият от аквариумите ми е с размер 70-30-40 има си растения и обитателите са 5 възрастни гупи и три подрастващи.Толкова за него сега за дилемата ми .Аквариума се намира точно до леглото ,а жена ми не обича нещо да и бръмчи.Сега е с една вътрешна помпа на Ехаим(наи-малкия модел)пълна със Субстракт про за биологична филтрация и една Акуа клеар 20 за механична(тази е шумна и нощем се спира).Обмислям закупуването на канистер за този аквариум и се двуумя...триумя между тези модели
http://www.laboutiquedelacuario.com/Eheim-Ecco-pro-130-/-60-130-ltrs
https://www.eheim.com/en_GB/products/technology/external-filters/new-experience
http://www.jbl.de/de/aquaristik-suesswasser-produkte/detail/5935/jbl-cristalprofi-e401-greenline
Който има наблюдения върху тези модели и най-вече за шума им да даде мнение за или против.Всеки един от тях ще си върши работата и за това само шума ми е проблем-не ми се ще да купя някои и да трябва да го слагам на някои от другите аквариуми.
П.С. преди 2-3 седмици за 126 литровия си аквариум взех Тетра ЕХ700 ,а тои е доста шумен,но в хола не е проблем,но ме уплаши че всички са шумни.

bunzip2

Не знам държиш ли да е на някоя от тези марки.
Ако не, sunsun-a който ползвам (HW-302), е абсолютно безшумен и дебита е за такъв литраж.

Similar topics (5)

6064

Публикации: 7
Прегледи: 3882

6357

Публикации: 13
Прегледи: 5193

56981

Публикации: 6
Прегледи: 2861

40831

Публикации: 10
Прегледи: 6749

24520

Публикации: 8
Прегледи: 8978