• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.

16.12.2019 12:12

Новини:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.

Акваскейпинг конкурс
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Впечатления от моделите филтри

Започната от Boby_, 07.02.2007 14:02

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Amev

Става но на не повече от 50% намаляне , и то само на изхода .. защото намалиш ли го повече , протича като лейка ;)

Kai

супер значи въпреки 500литра на час ще стане за около 70литра аквариум и няма да има центрофуга.
Благодаря за съветите избистриха ми се нещата  *privet*

Kai

Въпрос относно EHEIM Expirience 150.След  половин година работа, само с керамика и двете кошници, чух леко потракване и реших че е време за почистване. Спрях го изплакнах керамиката, с клечка за уши изчистих около перката наслояванията( махнах капачката която държи оста центрирана за по лесен достъп), сглобих и пуснах но дебита е много малък. Преди се налагаше дори да затварям изходния кран наполовина за да не става центрофуга....сега е може би на 10% от това което беше. Вчера почистих и флейтата. Тръбите имат налепи но не са запушени отварях ги при свален конектор течеше си нормално. Някой с подобен проблем да даде съвет? Не смея да изключвам помпата за мнгоо дълго време да не си загубя обитателите и ми трябват насоки къде е проблема...

VDO

Колега,провери за всеки случай и решетката на смукателната тръба-свали я ,изчисти я и виж да не е запушено началото на тръбата.

Kai

Да, ще я проверя и нея. Сега гледах клипчета за подобни проблеми и видях че не съм свалил керамичната ос за да изчистя леглото и ? Въпреки че като бях свалил главата нарочно го пуснах за кратко да видя дали върти и ми се стори ок. Другото което забравих да спомена е че при самото включване тръгва с по голямо налягане за момент и след това спада...Дано е запушена смукателната тръба...

VDO

Виж и дали при слагането на кошниците не си разместил нещо разположението им спрямо главата,имам предвид отворите за движение на водата вътре да не си ги разминал.

larana

От известно време ме гложди идеята за външен филтър. Причината е, че мястото ми е много "куцо" - не беше предвидено за аквариум и максимално възможния размер беше за 42 литра, обаче това повлия, че много трудно стана обслужването на филтъра (вътрешен Сера фил 60). Предимствата на канистъра са горе-долу ясни,но ме притесняват няколко неща:
- малък е аквариума - дали все пак няма да е пресилено и излишно
- малка височина на водата, около 21см с дължина 60см - ще могат ли да се разположат тръбите
- общо взето това са филтри за големи обеми, респективно имат големи дебити - дали няма да стане центрофуга в аквариума, могат ли да се регулират.
Според данните за филтъра, си избрах тези, че са с минимален препоръчан литраж, пък и май-са по-предпочитани като марка:
- JBL CristalProfi e401 greenline (по-данни е от 40 до 120 литра)
- Eheim Experience 150 (до 150 литра)

niki_o

На Денерле куб 30 съм с канистър и то доста по сериозен от посоените и не е центрофуга.Предимствата са ясни а и се регулират....поне първия посочен от тебе,а втория го имах на 18 литров аквариум и пак намирах начин да си е ОК
Не се двууми *THUMBS UP*

VDO

Цитат на: larana в 11.02.2019 20:08
От известно време ме гложди идеята за външен филтър. Причината е, че мястото ми е много "куцо" - не беше предвидено за аквариум и максимално възможния размер беше за 42 литра, обаче това повлия, че много трудно стана обслужването на филтъра (вътрешен Сера фил 60). Предимствата на канистъра са горе-долу ясни,но ме притесняват няколко неща:
- малък е аквариума - дали все пак няма да е пресилено и излишно
- малка височина на водата, около 21см с дължина 60см - ще могат ли да се разположат тръбите
- общо взето това са филтри за големи обеми, респективно имат големи дебити - дали няма да стане центрофуга в аквариума, могат ли да се регулират.
Според данните за филтъра, си избрах тези, че са с минимален препоръчан литраж, пък и май-са по-предпочитани като марка:
- JBL CristalProfi e401 greenline (по-данни е от 40 до 120 литра)
- Eheim Experience 150 (до 150 литра)

Имам кубче 35х35х35-43л.,което беше оборудвано с канистър jbl cp 120 -620л/час и аквата беше бетон,нищо не можеше да бутне равновесието в нея.В момента работи в друг аквариум,но докато беше на кубчето всичко си беше повече от перфектно.