• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 10:07

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

мнения за JBL CristalProfi

Започната от bad_dog, 13.04.2012 18:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bad_dog

ЗДР на всички нека хората използващи такива канистри да кажат за тях добри ли са и качеството дали е това което показват за тях  :popcorn:
: 13.04.2012г 16:04ч
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.picvalley.net%2Fu%2F2314%2F1352964759553833321334332349DsBeWmM8bZdmKuoihiMI.JPG&hash=b5e53fcc33c1642336c5d2f0c9c0cb5ab05f8dab

qoke2

Ползвам Е900 от 6-7 месеца. Нямам забележки. Супер лесно се обслужва, тъй като входните гъби са изнесени отгоре и не се налага да махаш никакви кошници за да смениш или почистиш гъбите. Супер лесно се обезвъздушава и е повече от безшумен. За разлика от други канистри който ползвам, когато откачаш маркучите от главата не пада и капка вода!  *THUMBS UP*

bad_dog

[a]dobre tova e mnogo dobre , a za kolko litra akvarium go polzvash? ako e po dalag ot obqvenite razmeri dali ne se gubi vodniq stalb ?[/a]
[k][/k]
В БАЕ се пише само на Кирилица, моля спазвайте правилата!
Мод Сахара
: 13.04.2012г 22:10ч
здр а за колко литра я използваш помпата и на къква височина е аквариума от помпата :popcorn:

Whity

Здравей, преди няколко дни го хвалих това чудо в една друга тема. Не бери грижи заслужава си. Безшумен достатъчно големи медийни кутии, така че можеш да го напълниш с почти каквото си пожелаеш, зависи какво целиш. И не забравяй е900 е за акви до 300 литра, така че ако аквариума ти е до 200 литра можеш да го слагаш.

bad_dog

здр моят съд е 312 лит. за това ме интересува толкова дали ще е подходящ или ми трябва по големия модел е1500 *DRINK*

Whity

Цитат на: bad_dog - 16.04.2012 16:54
здр моят съд е 312 лит. за това ме интересува толкова дали ще е подходящ или ми трябва по големия модел е1500 *DRINK*
Здравей, всичко е свързано с пари. С по големия модел ще си перфектно почти двойно по-силен от твоята аква, което ще рече че ще го чистиш доста рядко и ще е чисто. :coffee:

qoke2

Моят е 200 литров и според мен Е900 не му стига. Ако има пари, купувай по-големия. Ако искаш ми пиши лично съобщение да ти кажа от къде да го вземеш много евтино ;)

bad_dog

здравеите отново, нямам парите но ако наистина е по добър за моита аква ще сабера бавно и славно *bg*

asito

Филтъра е супер.Имам е700 от 7 месеца.Без забележка е.

Peza

Цитат на: bad_dog - 18.04.2012 22:56
здравеите отново, нямам парите но ако наистина е по добър за моита аква ще сабера бавно и славно *bg*
Не съм ползвал и не ползвам JBL и не мога да споделя конкретно мнение за този филтър. Но след като си близо до горната граница на е900, по-добре е да се ориентираш към е1500. Поне според мен няма да съжаляваш. "От Имане, глава не боли!"
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

bad_dog

така е от имане глава не боли но трябват пари които не се намират по дърветата *bg*

Whity

Не ве човек не ти го казвам защото искам да те набутам. Имам виждане върху е900 и знам какво може, а ти с твоите литри задължително трябва да минеш на е1500. Определено чакането си заслужава. Отново казвам не искам да звучи като някоя върла реклама просто филтрите наистина си ги бива. И един малък тип (съвет демек) купуваш вазелин и като отваряш този звяр мажеш двата уплатнителя за да не съхнат (колкото и невероятно да звучи във вода да съхне но да изпича се). Поздрави.

Peza

Аз лично съм с 340л аквариум, което е около 280л реално вода и ползвам канистър (пак казвам, че не ползвам JBL) за аквариуми до 350л и мога да ти кажа, че определено се задъхва и идва малък. Това разбира се зависи и от това какво гледаш. Затова и наскоро взех по-голям. След като писа, че бавно и славно можеш да събереш и за е1500, по-добре го направи, по моето скромно и субективно мнение.

Смазването на филтърните уплътнения по мое му е повече от препоръчително независимо от марката на филтъра.

Последващото е дребнаво и по-характерно за икономисти не за акваристи, но нека да споделя и него:
Нещо което което почти всички пренебрегваме - потреблението на ток. Тук вече спокойно можеш да кажеш, че ще те вкарам в преразход, но тъй като цените на тока постоянно растът, аз за себе си съм стигнал до извода че си струва да се помисли и за това. JBL е1500 е 35W, а JBL е1501 е 20W. Разликата в цената ~25 лева. При осреднена цена дневна/нощна от 0.20лв за 1KW с ДДС, на месец се пада разлика от 2,15лв в сметката на тока. Така излиза, че за 1 година ползване е1501 ти връща тези 25лв. Сумата от 2 лева на месец е пренебрежимо малка и определено може да се пренебрегне като фактор определящ покупката, но за някои от нас е от същество (особено като броят на аквариумите набъбва с времето както в моя случай).
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

bad_dog

според мен не е хубаво много икономия защото се скопява помпата колкото е по мошна толкова по добре 35в е по добре от 20в за добит от 1500 л/ч това е като при колите 150 коня е по добре от 70 гори повече но се тормози по малко. *THUMBS UP*

qoke2

А според мен, няма никакъв смисъл от мощна помпа. Колкото по-бързо минава водата покрай бактериите, толкова по-малко имат възможност те да я обработват. Смятам, че е по-важно колко филтърен материал събира. Относно 20 или 35 вата, JBL казват че капацитета е същият, само че самия мотор има по-голямо КПД, демек все едно разлика между осветление с нажежаема жичка и ЛЕД. Просто харчи по-малко ток.

Similar topics (5)

56698

Започната от mitaka_22


Публикации: 4
Прегледи: 3044

24520

Публикации: 8
Прегледи: 9010

11444

Публикации: 4
Прегледи: 2761

1909

Публикации: 102
Прегледи: 30749

15821

Публикации: 0
Прегледи: 1590