• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Колко литра керамика: Atman-3338 срещу Sun Sun-HW 303B

Започната от adam, 08.07.2010 18:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

adam

Здравейте колеги!
Тази събота съм решил да купя един от двата модела (Atman-3338, Sun Sun-HW 303B). И двата ми харесват, но вероятно ще купя този, който е с по-голям литраж на керамиката. Въпросът ми към вас е: какво количество керамика заема всеки един от моделите?
Благодаря предварително!

}|{opukc

Цитат на: adam - 08.07.2010 18:06
Здравейте колеги!
Тази събота съм решил да купя един от двата модела (Atman-3338, Sun Sun-HW 303B). И двата ми харесват, но вероятно ще купя този, който е с по-голям литраж на керамиката. Въпросът ми към вас е: какво количество керамика заема всеки един от моделите?
Благодаря предварително!

И двата филтъра са с приблизително еднакъв литраж. Но, тъй като в Sun Sun няма гъба, която допълнително да отнема от обема, най-вероятно той ще побере повече керамика...в моя Атман има около 5.5л керамика + гъбата.

adam

}|{opukc, благодаря за отговора *THUMBS UP*
В един от коментарите ти беше споменал, че най-добрата керамика според теб е JBS Micro Mec. На рекламната брошура на продукта пише " За оптимални резултати, около половината от пелетите JBL MicroMec трябва да бъдат заменени с нови след около 6 месеца." Дали наистина след половин година е необходима смяна на 50% от керамиката или това е търговски трик.

}|{opukc

Не ползвам такава керамика. Но не виждам смисъл да се сменя керамиката освен ако производителите нямат придвид, че в началният период на пукса на аквариума тя няма да се зъдръзти и така да се намали полезната площ. Но това е решим проблем. Вади се керамиката, вари се и след това се пече на 50-100С във фурната за около 4 часа.

Similar topics (5)

22211

Започната от sig84


Публикации: 57
Прегледи: 22780

15360

Публикации: 6
Прегледи: 6490

59880

Публикации: 1
Прегледи: 1319

59238

Започната от ivanpz6


Публикации: 8
Прегледи: 4142

8747

Публикации: 8
Прегледи: 7332