• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:17

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Кой ще ми докаже, че рекламираните порести биомедии във филтъра не са вредни?

Започната от iuli, 13.08.2015 09:17

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

danielm

Iuli, захваща се за маркуча и другите стеснения, защото там налягането е най-ниско ... нали си учил физика.
А, и щото има повече лумени ... отколкото в канистера. Горе-долу колкото от твоята 20 ватова 85 лумменова крушка.
*CRAZY* *ROFL* :-D
Викам да оспамим и тая ,,, или тя и без това си е спам.

evgeni200

ах, не ми е хрумнало на мен това за самопочистването и захващането.
Някъде спомена милиони години еволюция.
За анаеробните бактерии в канистъра е агресивна среда, но в грунда си им е много хубаво :)
Остави аквариума то излиза. че и промишлените биофилтри нищо не правят.

Колега няма смисъл!!!

iuli

Цитат на: danielm - 20.03.2016 18:11
Iuli, захваща се за маркуча и другите стеснения, защото там налягането е най-ниско ... нали си учил физика.
А, и щото има повече лумени ... отколкото в канистера. Горе-долу колкото от твоята 20 ватова 85 лумменова крушка.
*CRAZY* *ROFL* :-D
Викам да оспамим и тая ,,, или тя и без това си е спам.

Виде ли къв убав кон си имам? Ако познаеш ква порода е, ти го подарявам. Упс - и да ти го подаря, ти нема как да го гледаш на осмия етаж.

П.П. За 20 ватовата 85 луменова крушка нямаш никакви заслуги в опровергаването ми. Евгени се насочи, а аз сам си открих грешката. Сега ще ти подскажа обаче нещо - имам още две подобни грешки. Верно - и двете са несъществени, както и тая, защото не променят принципната ми логика в крайна сметка. Но ако искаш пробвай се, да ги намериш и да се представиш в малко по-положителна светлина.

danielm

Ти не само не си отгледал една китка, ами нямаш и външен филтър, вероятно и аквариум и си просто форумен ТРОЛ с опорни точки.
Преди няколко месеца ти казах - керамиката разбива водния поток. Като го разбива - това означава ... че вода с голяма скорост се блъска в нея. Това пък означава, че налягането в тъпите ти пори пада и направо изсмуква от тях умрелите ти бактерии.

iuli

Цитат на: danielm - 20.03.2016 18:31
Ти не само не си отгледал една китка, ами нямаш и външен филтър, вероятно и аквариум

Канистри имам два - един резервен, работил дванадесет години ехайм, и един дето си го купих миналата година - пак ехайм.

Като моя аквариум можеш да си направиш за два бона. Ако извадиш повече, може да си направиш и по-хубав.

П.П. Конят е малко по-скъп.

danielm

Свършиха ли опорните точки, че не ми оспори поста за керамиката?
Споко, иди прочети учебника по физика, от 56та г., ... когато крушките бяхо по няколко "свещи"... и пак ме питай колко съм имал.
Ама първо като един филантроп се замисли ... тоя пак ли ме юрка ... или е сериозен.

iuli

Цитат на: danielm - 20.03.2016 18:40
Свършиха ли опорните точки, че не ми оспори поста за керамиката?
Споко, иди прочети учебника по физика, от 56та г., ... когато крушките бяхо по няколко "свещи"... и пак ме питай колко съм имал.
Ама първо като един филантроп се замисли ... тоя пак ли ме юрка ... или е сериозен.

Не те виждам да си сериозен. А и не ми каза, ква е породата на коня ми. Тва изсмукване, не знам как си го представяш - филтъра има свойството да се задръства. Ако налягането беше толкова силно, колкото си го представяш, първо щеше да издуха всичко, дето е на пътя на водната струя, а едва след това, шеше да се замисли, дали да изсмуква чрез вакуумиране и това дето е в порите. Тва да не ти е центруфуга.

danielm

Отвори учебника ... и виж колко пада налягането по една повърхност ... по която се движи флуид с предполагаемата скорост на предполагаемия ти канистер.  И казах ниско, а не силно налягане ...
А духането е друга работа!
А, и аква си сънувал като канистера и кактуса, а аква за 2 бона ...  е аква от 2 тона с Бучки!
Ся кажи, че имаш и надводна бучка ... червена ... с пирон в корените ... и в събота паля колата и идвам. Ще взема и фотото, за да снимам и аквата и алтернатерата. А, и коня ...
Вервай ми ... ще смажем всички, и оня с бицепсите от Карлово, дето искаше да те бие ... И всички други, дето те бъзиката.

P.S. Този път съм сериозаен. Ако наистина смяташ, че има какво да покажеш мога да дойда да поснимам и покажа. За мен наистина ще е чест да видя аква за два бона с пепел и пирони, торена със силитре без биофилтрация и на дневна светлина.

vasil dimitrov

Дали е центрУфуга незнам.Като обичаш да четеш книжки,вземи прочети един прост справочник на SERA за siporax/мога да ти подаря такъв/.iuli

iuli

Цитат на: danielm - 20.03.2016 18:56
Отвори учебника ... и виж колко пада налягането по една повърхност ... по която се движи флуид с предполагаемата скорост на предполагаемия ти канистер.  И казах ниско, а не силно налягане ...

Добре де - ниско. А каза ли, в кой учебник пише, при какво налягане се къса налепа в пората. Щото аз точно такъв учебник нямам.

danielm


iuli

Цитат на: vasil dimitrov - 20.03.2016 19:07
Дали е центрУфуга незнам.Като обичаш да четеш книжки,вземи прочети един прост справочник на SERA за siporax/мога да ти подаря такъв/.

Ако имаш да казваш нещо не се стеснявай.

И гледай да не изпразниш некой пълен член, че веднага ще ти го отбележа.

vasil dimitrov


iuli

Цитат на: danielm - 20.03.2016 19:13
Мъртвия ли?
Или анаеробния?

Анаеробният се намира под капаче от аеробен и жив. Предполагам че първа космическа е когато се скъса капачето, при втора иде ред и на това отдоле, щото то няма къде да ходи, без да се е скъсало първо това отгоре. Анадънму? Ако искаш дай само първа космическа, ако искаш дай и втора. А ако мислиш, че има и трета, казвай я и нея. Вече разбрах, че знаеш физиката, сега чакам експертното обяснение.

Публикациите са слети: 20.03.2016 19:26

Цитат на: vasil dimitrov - 20.03.2016 19:17
Ако искаш може да изпразниш моя.

Ако нема кой да ти го изпразни, опитай сам! Стига да е пълен де, щото ако не е...

danielm

Пак ти казвам ...
Цитат на: danielm - 20.03.2016 18:56
P.S. Този път съм сериозаен. Ако наистина смяташ, че има какво да покажеш мога да дойда да поснимам и покажа. За мен наистина ще е чест да видя аква за два бона с пепел и пирони, торена със силитре без биофилтрация и на дневна светлина.
Твърдиш неща, дето за всеки аматьор като мен звучат като фантастика, а даже и за профита. Фен съм на нискобюджетните и DYI проектите и паля таратайката. Хич  не ме е срам от това, дето съм го написал .. и ако си прав най-официално ще се извиня.

А ако откажеш ... те приемам за ТРОЛ, но вече без опорни точки.

А, и по принцип рядко сера ... един път се изсрах на темата на Боби и още съжалявам. Ама той е доказал, че е голям акварист.


Публикациите са слети: 20.03.2016 20:03

Абе хора, тези бактерии в колонии ли живеят, че да правят някакъв филм ...

Similar topics (5)

4628

Публикации: 4
Прегледи: 3710

2120

Започната от sk4


Публикации: 11
Прегледи: 5286

57823

Публикации: 10
Прегледи: 3118

41426

Публикации: 8
Прегледи: 3473

27368

Публикации: 8
Прегледи: 4002