• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:15

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Китайски дифузер

Започната от a__andreew, 26.05.2013 20:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

a__andreew

Здравейте колеги , след поредния счупен стъклен дифузер реших да опитам от този вид: http://www.ebay.co.uk/itm/CO2-diffuser-atomiser-ceramic-planted-aquarium-/250992166144?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item3a704c8500
Бях го закупил преди време и работеше докато самото слепващо вещество не се отлепи странно , но факт. Залепих го и сега след случката го подкарах, но много голяма инертност има преди 2 часа съм го спрял още изпуска газ във водата за сега не съм сложил брояч на мехурчета. Има ли колеги , които да ползват този вид и да ли са доволни от него и най вече за какъв обем го ползват.

Caxapa

Такъв не съм ползвал но без магнет вентил ми са се случвали подобни неща в аквариумите. След спиране/затваряне на крана/ да продължава дълго да пуска мехурчета от дифузьора.

a__andreew

Хи, аз имам магнит вентил и вече минава повече от 3 часа от както го изключих. 

Nikiengi

Ами отговора е в принципа на работа на дифузьора. Той е с много високо съпротивление, но целта на това е да разпраши газа и той да се разтвори лесно във водата. Използвал съм го за 160 л. аквариум и си върши прекрасно работата, но (винаги има но) работи на много високо налягане, 3,5-4 бара, което води след себе си недостатъци. Единия е, че всички елементи в комплекта трябва да са предвидени за това налягане, е принципно ги продават в ибей, на които накрайниците са с гайки и издържат на доста по-високи налягания. Второто е това което казвате (то май не е недостатък), поради високото налягане се получава еластично разширяване на маркучите, особено ако са дълги и дори след спиране на подаването докато се свият продължава да изпуска, може и разбира се да има в маркуча и течна фаза газ, който продължава да се изпарява и дифузера да отделя този газ. Бях много доволен от него но в един момент маркуча започна да се вади от брояча и да се прекъсва подаването и се наложи да го махна и да сложа друг за по-ниско налягане. Ще го върна, като си купя въпросните накрайници.

Similar topics (5)

26395

Публикации: 2
Прегледи: 3241

38796

Публикации: 15
Прегледи: 9620

54279

Започната от a__andreew


Публикации: 0
Прегледи: 1745

25679

Публикации: 109
Прегледи: 47021

38048

Публикации: 4
Прегледи: 3658