• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 21:14

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

канистър SUN SUN HW303B въпрос ?

Започната от crxx, 01.05.2010 19:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

}|{opukc

Абе те всички лампи компакт на тази база ще станат ако и размера стане, но как ще свети? .....
Аз затова попитах дали пише UVC, защото другите са в в друг спектър на УВ лъчението и не стават. А UVC на тази цена малко е съмнително и много евтино/не видях нищо в спецификацията/. Ако е обикновенна УВ лампа в А и В спектър тогава е възможно, но не са подходящи.

Alexfield

Аз намерих тази спесификация:
http://www.replacementlightbulbs.com/lamppls9wtuvgermicidal.html
Надявам се да е за същата лампа. Там пише:
ЦитатThis is an ultraviolet C (253.7 nm wavelength) bulb for use in sterilization
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

crxx

Цитат на: Alexfield - 04.10.2010 14:49
Засега успях да реша проблема със запрашаването. Оказа се все пак, че канистъра се е задръстил - но много бързо. Според мен е заради храната - сега тази новата съм спрял да я слагам в големия аквариум. Махнах и стените с явански мъх - и без това на нищо не приличат вече.
Сложих и UVC лампа - имах една резервна.

@vasilko: Мерси за линка. Цената наистина е много добра. Скоро сигурно и аз ще се възползвам.  *privet*
незнам какво става но доста бързо се задръстват тези канистри ,дали проблема не е в нас с прекалената храна , Алекс на мен също ми умря лампата , смених я с нова от сайта кадето поръчах канистъра срещу 25 лв , но стигам до извода че, май не им е реален дебита на тези канистри щом се задръстват толкова бързо при пълни отделения с пълнежи ,щото когато едната кошница ми бе с вата само канистъра се задръсти сравнително по бавно и работата му беше по добра до този извод стигам  :popcorn:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

stilista

Темата става леко хумористична  *ROFL*
Всичко зависи от това какъв пълнеж ползваш,какви риби и храни имаш и за какъв обем на акварима става въпрос.
Сложи си само керамика и ще го отваряш на 6 месеца че може и на година.Но ще ти трябва и вътрешен за механичната филтрация.
Щом ватата се задръсти нормално е да спада дебита и според мен си е почти реален.
Дано съм ти бил полезен  *DRINK*
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

Alexfield

Всеки трябва да намери баланса за себе си - няма универсално решение. Ти гледаш едни риби, аз - други. Храниш с една храна, аз с друга. Имаш едни пълнежи, аз - други.
Правиш ли разлика между биологична филтрация (азотен цикъл) и механична филтрация (задръстване с детрит и други боклуци)?
Освен това какво имаш предвид с:
Цитат на: crxx - 09.10.2010 15:42
но стигам до извода че, май не им е реален дебита на тези канистри щом се задръстват толкова бързо при пълни отделения с пълнежи
Нали не смяташ, че керамиката извършва механична филтрация? И какво общо има дебитът със задръстването?

П.П. Дебита на канистъра можеш да си го измериш. Взимаш една бутилка 1, 2, 5, 10 литра и пълниш от канистъра като засичаш времето. После смяташ колко прави това на час. Аз никога не съм го мерил.
По данни от производителя:
303B - 1400 л/ч
304B - 2000 л/ч
Това са максимални стойности при празен канистър без пълнежи. Всеки филтърен пълнеж е съпротивление по пътя на водния поток и намалява дебита. Керамиката и други камънаци като зеолит - с малко. Едро-пореста гъба и вата - повече. Дребно-пореста гъба - най-много.

П.П. (2) При мен проблемът със запрашаването се оправи - поне засега - след като спрях да храня с една определена храна.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Genadig

HW-303B колеги за този филтър кажете ми в София къде продават лампа, че търся и се обаждам,но повечето зоомагазини  не предлагат лампа, а на мен ми трябва :duvar: *dontknow*
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

trupai

Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Genadig

Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Асен Евгениев

Цитат на: Genadig - 12.02.2014 17:12
HW-303B колеги за този филтър кажете ми къде продават лампа
Какво стана, счупи ли я? Щото е рано да даде фира. По едно и също време си
взехме филтрите, моята не съм я спирал, а е здрава.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Genadig

Лампата изгоря, просто ми трябва нова, но се интересувам къде продават и цена
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

crxx

Цитат на: trupai - 12.02.2014 18:00
Купувал съм лампа от Aquarium.bg
колегата ти е казал , когато имах такъв филтър смених 2 бр лампи 9в, купувах  от въпросния сайт по 20 лв , т.е. тогава бяха сега не знам , айде със здраве  :-P
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

Drago

На 112 литрова локва голям ли ще дойде този канистър ?

Асен Евгениев

Цитат на: Drago - 26.02.2014 22:34
На 112 литрова локва голям ли ще дойде този канистър ?
Добре е, не се притеснявай.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Drago

Взех си го. Първи впечатления добри, абсолютно безшумен монтажа елементарен.
Но изникна следната ситуация. Видях съфорумци са писали, че трябва да се разклати за да се обезвъздуши напълно. Дотук добре, клатя излизат мехурчета, клатя още излизат още. Спряха да излизат, НО наклоних го настрани малко повече да речем едни 50-60 градуса и потече вода от някъде. Помислих, че е останаля някъде в некоя кухина. Наклоних пак и отново. Наклоних на другата страна и там при по-голям наклон пуска вода. В същото време филтъра си работи и няма видими проблеми. Нормално ли е това нещо ?

Antuni

Цитат на: Drago - 14.03.2014 19:40
Взех си го. Първи впечатления добри, абсолютно безшумен монтажа елементарен.
Но изникна следната ситуация. Видях съфорумци са писали, че трябва да се разклати за да се обезвъздуши напълно. Дотук добре, клатя излизат мехурчета, клатя още излизат още. Спряха да излизат, НО наклоних го настрани малко повече да речем едни 50-60 градуса и потече вода от някъде. Помислих, че е останаля някъде в некоя кухина. Наклоних пак и отново. Наклоних на другата страна и там при по-голям наклон пуска вода. В същото време филтъра си работи и няма видими проблеми. Нормално ли е това нещо ?


Да вземеш да спреш да го накланяш по добре. :-D
И спри да клатиш каквото и да е до 1-2 часа ще изчезне всичко като шум и ще се е обезвъздушил напълно. ;-)
0899808552

Similar topics (5)

38056

Започната от ivaka87


Публикации: 13
Прегледи: 5746

19316

Публикации: 12
Прегледи: 8190

26445

Публикации: 33
Прегледи: 20495

59238

Започната от ivanpz6


Публикации: 8
Прегледи: 4167

15631

Започната от niki110


Публикации: 4
Прегледи: 5129