• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Какво е това устройство?

Започната от manyg, 07.10.2014 23:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Стоян Михов

:) разбира се че има горелки с "Браунов газ" :). Цялата драма в случая с този газ е, че науката казва ,че това си е просто смес на молекули водород с кислород, в съотношение 2:1, а псевдонауката казва че това е газ в който кислорода и водорода са в атомно състояние H-H-O, което е невъзможно от термодинамична гледна точка. Това е всичко, науката не отрича, че газът гори или нещо такова, псевдоучените не отричат че състава е водород и кислород 2:1, но твърдят че тези вещества са в други атомни състояния, а не в нормалните молекули, но доказателства доколкото знам към момента няма. 
Цитат на: 77 - 27.11.2014 23:56
но мисля да я пробвам тая джаджа и ще ви кажа дали върши някаква работа.
Оригиналната ли мислиш да пробваш, и на мен ще ми е интересно да чуя мнение за нея, защото повечето мнения от нета са от самоделки, които често нямат много общо с първоначалната идея.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

iuli

Цитат на: Стоян Михов - 27.11.2014 23:02
За жалост на роденият българин Юл Браун, понятието "Браунов газ" е все още в полето на т.ар "псевдонаука"

Аз друго и не очаквам от псевдочовеците и парвенютата. Прекръстил се човека в стил "Брадлов". И взел името на тоя на който е именувано брауновото движение, с цел да просперира финасово вероятно - на гърба на английскозвучащите имена и на гърба на конкретна ракета носител. Който не знае, кой е Брадлов ето:
http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=14&WorkID=8336&Level=3

77

Цитат на: Стоян Михов - 28.11.2014 10:44.  Оригиналната ли мислиш да пробваш, и на мен ще ми е интересно да чуя мнение за нея, защото повечето мнения от нета са от самоделки, които често нямат много общо с първоначалната идея.
да, мисля да пробвам продукта на TWINSTAR.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910


77

ко...не!
това няма нищо общо...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Penta

Гледам Китайците са го клонирали за по 45 лири
Aquarium Algae Sterilizer Controller Chihiros Doctor

em3ata

Колеги, тая чудесия колко време трябва да работи :D ? Мисля да си направя такова и да го вържа към таймера на осветлението, което работи 8 часа ! Какво мислите по въпроса ?

Penta

Цитат на: em3ata - 27.02.2015 23:22
Колеги, тая чудесия колко време трябва да работи :D ? Мисля да си направя такова и да го вържа към таймера на осветлението, което работи 8 часа ! Какво мислите по въпроса ?

Устройството има специален режим на работа, включва се за малко , следва пауза , пак се включва за кратко и така...

manyg

А някой колега видя ли позитивно въздействие от него?

em3ata

Цитат на: manyg - 28.02.2015 07:47
А някой колега видя ли позитивно въздействие от него?
Това съще е много важен въпрос :D А и доколкото прочетох избива лошите бактерии, ама дали с тях не избива и полезните ?

em3ata

Така да споделя малко опит с направена от мен самоделка. Използвах мрежа за тигани ( против пръскане на мазнина) и траф 12 и 36 волта. Разстоянието м/у мрежите беше около 1 мм макс 2 мм ( разделителя беше от ролка лекопласт едната страна. Напълних една паница с чешмяна вода и сложих устройство, като първо го тествах с 12 волтовия траф. Какво се получи ? Устройството работеше и получаваше ефекта от клиповете в нета, ако сте гледали такива. Странични ефекти са, че за няма 3-4 минути работа водата пожълтя, все едно не са източвани тръбите 20 години. Друг ефект беше, че появиха и парцали, които изчезнаха в един момент. Друго което забелязах, е че не се използва цялата площ на мрежата, а така наречения дим идваше oт около жиците. Вече със 36 волтовия траф, димът беше доста повече. При опит да раздалеча жиците, да не са една в/у друга почти устройството спря да работи и 2 - трафа. Устройвото беше с диаметър 5-6 цм не повече. Тези ни ще се опитам да го подобря, като калайдисам с поялник мрежите по краишата за се опитам да използвам цялата площ на мрежите, ще запоя жиците. Другото, което не направих от мерак е да почистя самата, което може би си е фактор. Това е засега от мен. Надявам се като имам време да сглобя нещо по - читаво. Сега просто от мерак не изпипах нещата, така че може да се нарече успешен провал :D

petko

За ефикасността е важно от какъв материал са електродите.Не се знае какви ползват в оригинала.Другото ще се докара.

em3ata

Цитат на: Caxapa - 04.03.2015 22:15
Това се вижда и по клипчетата как прави мъгла и как работи. Интересното е какви са параметрите на водата преди и след работата на това устройство. Повечето стигат до там с пускане на уреда и след това нищо друго и информационно затъмнение. Добре ще е да споделиш и това.
Нямам абсолютно никакви тестове.

Penta

Преди време когато се повдигна темата четох по западните форуми за впечатления. Това което разбрах е че потиска развитието на водорасли, но не е панацея гарантираща че няма да се появят.
Сега пак погледнах аналога който продават в ebay и ми прави впечатление че се предлага в три варианта - за растения, за риби и за скариди. Устройството се управлява от микрокомпютър циклично редуващ 3 етапа на работа.
Сърбят ме ръчичките да да пробвам едно, ама кога ли :-P
Че и резервни "решетки" за по $20 предлагат..
На страницата в ebay има доста обширно (макар и завоалирано) описание на устройството.

P.S. Многократно се споменава "TDS Reduction"

em3ata

08.03.2015 13:09 #74 Last Edit: 08.03.2015 16:13 by em3ata
Цитат на: Penta - 04.03.2015 23:26
Преди време когато се повдигна темата четох по западните форуми за впечатления. Това което разбрах е че потиска развитието на водорасли, но не е панацея гарантираща че няма да се появят.
Сега пак погледнах аналога който продават в ebay и ми прави впечатление че се предлага в три варианта - за растения, за риби и за скариди. Устройството се управлява от микрокомпютър циклично редуващ 3 етапа на работа.
Сърбят ме ръчичките да да пробвам едно, ама кога ли :-P
Че и резервни "решетки" за по $20 предлагат..
На страницата в ebay има доста обширно (макар и завоалирано) описание на устройството.

P.S. Многократно се споменава "TDS Reduction"
От днеска започвам да използвам това у-во тип "направи си сам". Като цяло имам проблем с алгите, зелена брада и чат - пат водорасли. Все още нямам таймер, към който да го вържа, но това ще стане скоро. По - късно ще дам снимка на аквариума, тъкмо съм сменил водата и още всичко е в балончета. Ще се опитам да докладвам всеки ден :)
П.П. След 3 часа в употреба и реална работа около 5 минути. Върху решетката се наблюдава нещо като наплъстяване на мъртви микроорганизми (нищо чудно да е ръжда, но пък е гъсто което ме съмнява). Около средата където двете мрежи са най - близко една до друга там наплъставянето е най - голямо утре ще кача снимки !

Similar topics (5)

26531

Публикации: 2
Прегледи: 2255

14022

Публикации: 41
Прегледи: 17091

2992

Публикации: 16
Прегледи: 8623

35000

Публикации: 18
Прегледи: 9301

17375

Публикации: 11
Прегледи: 5451