• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 18:02

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

JBL cristal profi е 900

Започната от mario_gg, 15.12.2014 14:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mario_gg

Искам да попитам някои с опит с подобен филтър дали ако махна 1-вата кошница с гъби ще вдигна дебита на филтъра и дали това ще пречи по някакъв начин на работата му.
Филтъра работи с не повече от 100 - 150  литра в час .... което е нищо.

Благодаря предварително.

pro_filer

Изчисти маркучи, флейти, ротора и т.н. и ще ти дойде дебита. Махане на кошница не вярвам да реши проблема. Още повече че най-горната е и предфилтър...

mario_gg

Благодаря за светкавичния отговор.

Дай идея как да прочиста маркучите.


iivs

има специални четки за маркучи иначе другия вариант е тел с парцалче,а относно почистването моя наскоро почти беше без струя след почистване заработи като нов.

mario_gg

Аха ...ясно .... ще пробвам и със четката за чистена на бутилки.

iivs

Става но не стига през целия маркуч *DRINK*

pro_filer

Аз ползвам нещо подобно, но с дължина 1.5м. Можеш да го резнеш и да сложиш по-дълга тел примерно...

iivs

Аз в момента си ги чистя с четки за маркучи специални, но преди това си бях взел една спирала за канали от левчето и най отпред и закачах вата.Но освен тръбите иска чистене и на главата около ротора въобще цялостно почистване на канистъра!

Grigorov

Аз съм с JBL cristalprofi е700 в единия аквариум.
Преди време в рамките на един месец го отварях няколко пъти да чистя медията и гъбите. Пооправяше се , но нямаше съществена разлика и за норматив пак се задръстваше.
Последния път извадих входящата и изходяща флейти барабар с маркучите и  главата с крановете.
Всичко се разглобява на съставни части и в банята.
Със силна струя на чешмата, обхващайки с ръка чучура на чешмата и края на маркуча ги продухах с вряла вода. После няколко пъти с хладка, защото доста ми пареше.
По същия начин изходящата и входящата флейти , нямаш си на идея що гняс имаше в коляното на тази , която засмуква от аквариума.
Измих и главата с крановете както трябва.
Сглобих всичко както си му е реда , но тук идва тънкия момент.

По-горната процедура я' правих няколко пъти в рамките на месец и все се задръстваше.
Преди пускането след подобно почистване ,направих обстойно сифониране на дъното. Дори с една клечка съм го разравял да излезе всичката органика и мизерия. И бях пуснал един вътрешен филтър 400л/ч. да обира докато ровя и сифонирам.

Цялото нещо отнема половин един час.
Сега вече 2ри месец дебита си е непроменен. Дори намалям леко струята от единия кран :)

Успех.

jesi8201

И аз да попитам за да не отварям нова тема. Снощи си инсталирах филтъра, но маркучите ми идват дълги. Като е по-дълъг маркуча намаля ли дебита и трябва ли да ги режа.

pro_filer

Ако не ти пречи ги остави така.

Similar topics (5)

41570

Публикации: 3
Прегледи: 2374

28181

Публикации: 0
Прегледи: 3419

39946

Публикации: 23
Прегледи: 11319

30176

Публикации: 3
Прегледи: 2764

31194

Публикации: 19
Прегледи: 12056