• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 15:54

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Външен филтър и температура в аквариума

Започната от stefan_doc, 18.12.2014 13:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stefan_doc

Влияе ли наличието на външен филтър върху температурата в аквариума, респективно върху необходимата мощност на нагревателя?
Имам предвид, че вътрешният филтър повишава температурана в аквариума, а външният дали ще се отрази и в каква посока, примерно в студена стая.
Надявам се става ясно какво питам... :-[

bunzip2

Нормално е при движение на водата по маркучите, да има някакво отдаване на температура, но смятам че е пренебрежимо малко и не би се усетило по никакъв начин.
Абсолютно никакво отражение на температурата не дава при мен.

stefan_doc

Пропуснах да поясня, че става дума за 20 литров аквариум с външен филтър.
Разликата с температурата в стаята стига 8-10 градуса и се чудя дали нагревателят да е 25 или 50 вата. При втория случай рискът е от повреда на термостата и леко сваряване, при първият - да се окаже недостатъчен.

Caxapa

Ако нагревателят е с термореле нямаш грижи. Ако не поддържа зададената температура ще увеличиш с един до два градуса  и така докато стигнеш до оптималният работен режим в условията които описваш за температурнията спад в помещението където ще бъде аквариумът. Имам подобен случай с един от аквариумите ми който е в банята на прозореца. Та нагревателя посредством  нагласяне по начина който описах си работи  нон стоп като има  дни в които даже не изключва. Поне аз не съм забелязал но температурата  не пада под зададената-26° Останалото го е казал колегата-Няма фрапиращо влияние  за темературата ако има външен филтър в случая.
Освен ако не сложиш филтъра във фризера де  :-D

Similar topics (5)

52259

Започната от iLudia


Публикации: 16
Прегледи: 5223

4802

Публикации: 5
Прегледи: 3869

21882

Публикации: 5
Прегледи: 3471

44795

Публикации: 1
Прегледи: 1772

53440

Публикации: 2
Прегледи: 2308