• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 16:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Изработка на аквариум

Започната от ivo_cool, 19.09.2016 17:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivo_cool

Здравейте съфорумци имам аквариум който е вече доста старичак и е малък като литри. Сегашния ми аквариум е 60 литров, и съм решил да го сменя с нещо по сериозно от порядъка на 150—200 литра. Въпроса ми е къде в Бургас изработват такива аквариуми или ако няма добри маистори в Бугас в кой град бихте ме насочили да търся.

Virosss

В Бургас не знам дали някой лепи аквариуми, но аз малкият ми аквариум го поръчах при Antuni (от Варна е момчето) и останах страшно доволен от резултата. Единственото кофти е, че поне когато аз си поръчвах аквариума имаше доста поръчки и не стана бързо, но чакането си заслужаваше.

Има няколко човека в форума, които се занимават професионално с лепене на аквариуми и повечето наистина се справят добре.

ivo_cool

Варна ми е близо и ако човека е наистина професионалист може да се замисля много сериозно над предложението. А гаранция за акваруимите дава ли и как седи въпроса с транспорта? Мога ли да видя негови аквариуми

Virosss

Ами аз останах много доволен.

Ето снимка на аквата, която ми изработи:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Faquarium.ninja%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F09%2Faquarium-nano.jpg&hash=a25c7e2f18fa728507a9da95bdf7d25c06fda5c1

А ето тук му е темата, с повечко снимки на изработени от него аквариуми+контакти и информация:

http://aquariumbg.com/forum/terra-aqua/akvariumi-32361/

yasenst

Ако ползваш Фейсбук, потърси ZooMarket Burgas.

ivo_cool

19.09.2016 22:37 #5 Last Edit: 20.09.2016 04:55 by ivo_cool
Не благодаря колега но маи в Бургас няма добри маистори. Маи ще се насоча към Antuni

Lightning_boy

Цитат на: yasenst - 19.09.2016 19:27
Ако ползваш Фейсбук, потърси ZooMarket Burgas.

+1 Уж на снимките на техните изработени аквариуми изглеждат добре. Според мен не е лошо да се отбиеш и да питаш за какво става въпрос ;)
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

ivo_cool

Много скъпо работи а и на живо не изглеждат така както на снимките, освен това стъклата не са машинно кантирани или поне на тези който аз съм виждал.

Lightning_boy

Възможно е. Ако мислиш, че Варна не ти е далеч потърси Antuni или Giorgio Armano (мисля и той има ателие във Варна). За Шумен знам Tonino (ако не бъркам града). Варианти да искаш ;)
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

asito

Армано премести ателието във В. Търново. Но значение няма, всички тези майстори пращат по еконт.

Virosss

Така е, всички пращат през Еконт и пакетират добре аквариумите, така, че няма притеснение, че може да се счупи или надраска.

Другото е, че доколкото съм виждал изделията и на тримата споменати, всички са професионалисти и крайният резултат е добър.

Просто им намери контактите, звънни и виж кой ще ти даде оферта която те удовлетворява и кой ще може да ти свърши най-бързо поръчката.

Хубаво е, че не си направил моята грешка да решиш да вземеш фирмен аквариум, че сега се чудя какво да го правя... изглежда добре, но капака е адски труден за модифициране и добавяне на по-силно осветление, пък и май идва тесен за добър scape.

ivo_cool

До тук всичко е ОК. Аквариума ще се прави но имам един малък проблем. Жената иска да го използваме като преграда (да се сложи на ганицата на хола и трапезарията) но мен ме протеснява дали ще седи стабилно. И какъв шкав ще трябва да направя. Аквата ще е с размери д_ 100 ш_40 в_50. Моля помагайте.

Lightning_boy

Какво ще те притеснява толкова, дали ще стои стабилно. Въпроса е малко безмислен - > стабилна стойка, няма проблеми... Ако можеш колега, дай една снимка на мястото където се предполага, че ще е аквата ;)
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

ivo_cool

Просто се притеснявам дали ще е стабилно, и дали няма опасност при случаино бутане да бъде съборен.

Lightning_boy

Зависи колко силно ще е това случайно "бутане". Защото то и случайното удряне си е за притеснение  :popcorn:
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Similar topics (5)

28992

Публикации: 14
Прегледи: 11364

56458

Публикации: 4
Прегледи: 2347

19145

Започната от gecatax


Публикации: 3
Прегледи: 3388

49772

Публикации: 6
Прегледи: 3672

5144

Публикации: 17
Прегледи: 10759