• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 02:27

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

издуване на панорамно стъкло

Започната от saturn, 22.06.2015 18:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

saturn

Здравейте, доста рових из мрежата, но не намерих точен отговор на следният въпрос.
Аквариума е с размери 91Х45Х50см. Дебелина на стъклата е 10мм и са стъпили върху дъното.Аквариума няма разпънки.
Панорамното стъкло е с издуто с 2мм в средата спрямо краищата.
Това нормално издуване ли е или е много?

MarioChalukov

не е много , но ако имаш възможност му лепни едни разпънки , за по-сигурно ( ако покрай него се минава често- в близост до врата или в коридор) или имаш  деца. Все пак навсякъде по темите дават 2-4 мм отклонение за повече вече не е шега работа . http://aquariumbg.com/forum/problemi-i-preporaki/noviyat-mi-akvarium-43323/

saturn

измерих го точно с лазера 1.8мм, покрай аквариума не се минава често

Публикациите са слети: 22.06.2015 18:46

Реших все пак да сложа разпънки, мога ли сам да я свърша тази работа, аквариума има стъклен капак по цялата дължина и да залепя надлъжни и една широка напречна разпънка под нивото на капака.
Моля за съвет относно техниката и начина на лепене на разпънките понеже до сега не съм се занимавал с подобно нещо, аквариума си го купих готов залепен.

discusfen

Щом казваш ,че издува трябва да го изпразниш,за да се върне стъклото в изходно положение и да го подсушиш,за да залепиш надлъжно спънки в аквариума 3,4 см.Не само горе но и на дъното защтото то не е плаващо и ако спънеш горе напъна ще се премести долу.Напречна спънка не ти е нужна защото аквариума не е дълъг,а и много ще ти пречи при обслужването.

_Kirilov

Пълни го и  му се радвай. Не се занимавай с неща от които няма да има почти никакъв смисъл  *DRINK*

raiko

Не се занимавай с никакви разпънки! Няма да имаш никакъв проблем с аквариума. Тази деформация е нищожна и 10 мм. стъкло ще я поеме безпроблемно при тези размери на аквариума.

pro_filer

При мен на аквариум 150х60х50в имам 2.8мм. Смятам че подобно разпъване е напълно нормално. Имам две надлъжни разпънки по 4см.
*DRINK*

Similar topics (5)

35556

Започната от hi_b


Публикации: 9
Прегледи: 5130

42213

Започната от kaminski


Публикации: 40
Прегледи: 16518

22758

Публикации: 4
Прегледи: 2829

37949

Публикации: 13
Прегледи: 8003

54472

Публикации: 19
Прегледи: 6674