• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 18:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Избор на размер за аквариум

Започната от miroslav_stoev, 29.12.2016 22:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

miroslav_stoev

 Здравейте, от доста време чета какво пише по сайта и така да се каже съм се запалил по идеята да си взема аквариум. Поръчал съм шкаф с размери 62см(ширина),34см(дълбочина), височината е 50см. Та въпроса ми е колко висок аквариум мога да сложа отгоре и да е стабилен. В смисъл аквариума ще бъде с размери60/30 ,но не зная колко висок да го направя. 60/30(ширина)/ на 40 височина дали ще бъде стабилен ? Притеснява ме ,че височината е по-голяма от ширината :) Дали ще е проблем ? Благодаря предварително.

Amev

Няма да имаш проблем с 40 височина ;) два аквариума имам 60х30х40 сложени върху кухненски шкафове по стандарт 60х30х90 , даже на единия има капак от пдч и не мърда ;)

tova_onova

Аз бих те посъветвал да оползотвориш напълно дълбочината на шкафа и  да направиш аквариума на 34 см. Тези четири сантиметра са от значение когато се започнеш аранжираш. Също така и широчината може да отпуснеш до 62 см. Стандартните лампи са за с размер 60см. - така ще имаш аванс 1-2 см. за монтаж. Относно височината 40 см. е идеално.

miroslav_stoev

Тези сантиметри съм ги оставил,за да имам малко запас за капака отгоре, понеже смятам да си го направя сам от поликарбонат,а трябва да е що годе плътно до стената. Относно осветлението смятам да бъде влагоустойчева лед лента(понеже ми се вижда по-лесно).

Amev

То е лесно с лента ама ако ще гледаш растения ше трябва мнооого лента ;) а и колкото и да е влагоустойчива (поне тази в бг) след време ще трябва да сменяш ... изпробвано е

miroslav_stoev

31.12.2016 00:17 #5 Last Edit: 31.12.2016 11:48 by miroslav_stoev
Нямам големи познания за осветлението , прочетох доста теми за разни лумени ,ватове и т.н. ,но не съм в час. Като начало ще почакам да стане шкафа, после аквариума, капака и осветлението ще ги мисля накрая. Като цяло смятам да има повечко растения, но който са по-лесни за гледане и около 20-30 неона. Като цяло може да се каже ,че съм начинаещ затова ще започна с по-лесни неща. Не съм ползвал влагоустойчева лента, имам малък опит с обикновена ,но досега нищо не е изгоряло.

Публикациите са слети: 31.12.2016 11:48

http://aquarium.bg/akvariumi-bg/oborudvani-akvariumi-bg/akvarium-eheim-aquapro-84-profecionalen-komplekt-bg.html Някакво мнение за този аквариум може ли ? Готовите освен ,че им е малко слабо осветлението друго трябва ли да ме притеснява ? (малко ми се виждат тънички стъклата)

Similar topics (5)

27625

Публикации: 8
Прегледи: 6084

52241

Публикации: 5
Прегледи: 3186

18454

Публикации: 6
Прегледи: 4917

43082

Публикации: 4
Прегледи: 2665

16143

Публикации: 10
Прегледи: 3977