• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:25

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Дълъг, но тесен аквариум.

Започната от yasenst, 08.04.2015 15:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bustama

Колега, чета темата от началото... какво толкова го мислиш? Стартирай и всичко ще се нареди. Размерите са си добре. Не разбирам, какво мислите и умувате толкова?! Имал съм аквариум с р-ри 80/22/40, гледах три скаларии и гибицепс... нямах проблеми, филтрацията беше камъче с гъба! С един - външен  филтър и няма да имаш грижи. Как ще се обогатявала водата с кислород... ами е те така - флейтата я поставяш над повърхността  и готово. При 125см. дължина, мисля, че филтър с дебит 500/600л/ч. ще движи водата до другият край. Все пак ширината е много малка. Стартирай правилно и първите месеци на товари с-мата. Още по-добре би било - да "заредиш" керамиката при колега, също и дъното. Слагай 1-2л. керамика и не ги мисли галактиките. :-) Стартирай и имай търпение.

yasenst

За обогатяването на водата с кислород не се притеснявам, с по-дълга флейта ще станат нещата. Друго ме притеснява- при 120 дължина, да не започне в насрещния край на филтъра да се трупат повечко боклуци, а при страната на филтъра, течението да е твърде силно за галактиките и те да не припарват до там (половината аквариум да стои празен от към рибки). Иначе за търпението- не бързам за никъде и ще стискам зъби, докато се стартира :-)

_Kirilov

Колега не съм чел цялата тема , но от отгоре отгоре и имам ня колко предложения.
Какъвто и филтър да си вземеш можеш да му удължаваш флейтите колкото искаш.
Другото което е ако имаш някаква флейта под ръка вземи същия размер свредло(бургия) и я наклони под 45 градусов ъгъл на ляво или на дясно . По тоя начин ако направиш цялата флейта водата ще излиза от нея по диагонал и друго ще се натрупват боклуци.
За сифона на филтъра - винаги можеш да си вземеш още един комплект и да си купиш една ''Т" образна тръбичка и да направиш филтъра да ти смуче от 2 флейти безпроблемно.

Но мисля , че всички тези твои притеснения за излишни ! Само по-дълга флейта и трябва и няма проблеми.

yasenst

Благодаря за съветите, явно се притеснявам малко повече от необходимото :-)

yasenst

Последни уточнения :-D Филтъра ще е вътрешен, Hailea RP-600, регулируем между 250 и 500 л/ч. Мога ли да го сложа на една от тесните страни и да бъде без флейта? Изходящата струя да е по дължината на аквариума. В него има гъба с активен въглен, да я сменя ли с такава без въглена? Осветлението ще бъде две пури по 30 вата Hailea Fresh Water и Tropical Red. Дали няма да дойде силно?

_Kirilov

Уточни крайните размери на въпросното чудо/аквариума
За 100лв (по спомен май беше 80) взимаш най-евтиния СЪН СЪН канистър-скъсяваш флейтата ако се налага колкото да влезе по ширината на аквариума и няма начин как да не прави достатъчно течение.

yasenst

29.04.2015 15:34 #21 Last Edit: 29.04.2015 18:44 by yasenst
Последно въпросче. При размери 120/20/35, от колко дебело стъкло е добре да бъде изработен. Трябва ли да се презастраховам с десет милиметра или от шест е достатъчно?

Публикациите са слети: 29.04.2015 18:44

Аквариума и техниката са поръчани. Темата не ми е необходима повече. Ако сметнете, че може да бъде полезна за някой, нека остане. :-)

Similar topics (5)

58758

Публикации: 13
Прегледи: 4667

24185

Започната от pomukal


Публикации: 5
Прегледи: 3449

15340

Публикации: 11
Прегледи: 5449

42720

Публикации: 20
Прегледи: 7028