• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:23

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Hailea Rp или Sera Fit ?

Започната от G.Georgiew, 04.05.2015 09:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

G.Georgiew

Добро утро на всички, в момента съм с 40 литрова аква, и филтъра ми е Hailea Rp-200 върши работа, но аквата ми е пренаселена и за това обмислям варианта да го сменя с по-мощен, колебанията ми са дали да взема Hailea(китайче) Rp-400  или да взема Sera Fit-60, просто доста почетох из форума и ако Sera-та е по-добрият вариант ще взема нея...или просто няма значение кой ще е(за парите няма проблем) като съм тръгнал да го правя да е като хората, а на стария също ще му намеря приложение в времето. Та какво ви е мнението, понеже се пообърках вече :)

niky

Щом парите не са проблем, вземи си външен филтър, например този - http://www.zooshop-robby.de/product_info.php?info=p3494_sera-fil-bioactive---Au-enfilter-130.html
Всичко останало е компромис.
Изпреварвам въпроса - не е ли много голям, няма ли да стане водовъртеж - няма никакъв проблем, зависи как ще ориентираш флейтата.
Аз съм с Eheim 2222, кой го дават за аквариуми 150литра. С него филтрирам водата н аквариум 30 литра с Кристъл ред...няма никакви водовъртежи, скаридите живеят и се размножават.
Имам 3 вътрешни филтъра, два от които Eheim  - стоят си в кутиите, защото не вършат особена работа, освен механична филтрация.

Similar topics (5)

43776

Публикации: 12
Прегледи: 4294

27959

Започната от boxy


Публикации: 1
Прегледи: 2463

15631

Започната от niki110


Публикации: 4
Прегледи: 5116

5169

Започната от manolito


Публикации: 8
Прегледи: 4127

6309

Започната от puhcho


Публикации: 7
Прегледи: 3504