• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:33

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Fluval

Започната от idaet1990, 26.05.2017 14:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

idaet1990

Някой може ли да ми каже нещичко повече за този канистър? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170526/13710c19acefc5aa82d6983cf48e7c0f.jpg

baygry

Такъв точно не съм ползвал,но имам по стар модел .Според мен са добри и качествени филтри.

iivs

Какво по точно те интересува?

idaet1990

Питам за плюсове и минуси. Който има такъв да споделя.

Изпратено от моят F3211 с помощта на Tapatalk


Amev

Ти май вече си го купил ? Каква е файдата да питаш при свършен факт ?

idaet1990

Питам защото ми дойде доста изгодно (съмнително) пък го купих от Фреснапф.

Изпратено от моят F3211 с помощта на Tapatalk


Caxapa

Всеки един филтър с достатъчно големи кошници за медии, добър дебит и безшумност е добър като добавим и добро и лесно обслужване.

Amev

Имахме един колега който първо купуваше и после пускаше теми "как е ?" Ами при свършен факт - добре е . Щом си го взел изгодно....
Аналогов филтър на този за до 300 литра аквариум по книжка на Sicce чисто нов с пълнежи съм намирал за 59,90€.
Аз взех малкия сиче до 100 литра за 30€ , с метална ос е сма учудващо е безшумен. Приличен дебит , лесен за обслужване. Флувал не съм ползвал ама знам че имат качествени неща. Внимавай някой път като взимаш нещо от намаления щанд , искай да го отворят да видиш дали всичко е вътре, понякога намалят стоки точно заради липса на нещо. За пример отива Ставри и му трябва ротор , отваря си кутията , взима си ротора и е напред ;) с после отива немеца - купува си филтър и ... го връща. После го намалят. И като го вземеш вече ти , няма връщане ....защото ти казват - ами той за това е намален !!!

ata_nas

Добър избор. Моят Флувал работи повече от 10 години. Внимавай като изваждаш ротора при почистване, ако на този модел се изважда. Безшумен е практически. На каква цена го взе?

idaet1990

65 евро

Изпратено от моят F3211 с помощта на Tapatalk


idaet1990

А разположението на флейтата и всмукателя така ли трябва да е?
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170527/9ba39b558a0a7ce4ed0223b14864a067.jpg

Amev

Ако можеш ги слагаш едно до друго , като пускаш изхода по задното стъкло , целта е да е получи U-образно движени.
Ето така :

Но понеже си с един филтър си избираш един от двата вариянта...

_Kirilov

Амев нещо сбъркано.има в тавя ккартинка ...

Изпратено от моят GT-I8262 с помощта на Tapatalk


Amev

Цитат на: _Kirilov - 28.05.2017 00:26
Амев нещо сбъркано.има в тавя ккартинка ...


Кое е сбъркано , Денисович ? Картинката е от нета , не е моя ...

_Kirilov

Ами объркването ми беле от това,  че на снимката ее показан аквариума отгоре,  а не челното и се чудех тия Интейкове каква работа ше вършат

Изпратено от моят GT-I8262 с помощта на Tapatalk


Amev

Хахах ;) отгоре е схемата. Ако е отпред , трябва да е 3д. Надявам се колегата е разбрал какво имам впредвид.
Пс. Аз съм с два канистъра точно по схемата и течението е перфе като до Интейк на канистър 2 имам и повърхностен скимер

ata_nas

А пълнежи имаше ли?

vanko77777

И аз съм със същата схема и засега е перфектна
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

Similar topics (5)

620

Започната от NikolaV


Публикации: 3
Прегледи: 4326

25566

Започната от ivaniliev


Публикации: 3
Прегледи: 2623

779

Публикации: 9
Прегледи: 5111

37436

Публикации: 2
Прегледи: 2299

10810

Започната от mimo73


Публикации: 3
Прегледи: 3398