• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:09

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Филтриране на дълъг аквариум

Започната от danchoto, 11.03.2005 14:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

danchoto

Аквариумът който възнамерявам да си правя ще е около 2 метра дълъг на 30 см ширина на 30-40 см височина (не съм решил точно височината) - може би е много нестандартен но такова ми е мястото и смятам да го ползвам цялото за аквариум. Та въпросът ми е как мога да постигна ефективна филтрация и движение на водата? Смятам да ползвам външен филтър. Дали водата да влиза от единия край на аквариума и да излиза от другия? Или трябва да ползвам 2 филтъра? Извинете ме ако питам глупави въпроси но съм абсолютен начинаещ и само още само на планиране - демек нямам риби още.

dido

Може само с един канистър, външен филтър. Слагаш смучещата тръба в единия край, флейтата в другия и ще имаш движение на водата по цялата дължина. Скоростта на движение ще ти зависи най-вече от дебита на канистъра. Като за тебе около 1000+ литра на час ще е тамън.

Longanlon

Странна композиция ще трябва да направиш с двуметров тесен аквариум. Може би две отделни даже ще можеш да вместиш.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

miTko

Пич, ако го направиш непременно да качиш снимки! Бях писал преди, че си мечтая за някакъв такъв дълъг аквариум, но никога няма да стане по ред причини...
Разни мои АКВАРИУМИ 

miTko

Пич, ако го направиш непременно да качиш снимки! Бях писал преди, че си мечтая за някакъв такъв дълъг аквариум, но никога няма да стане по ред причини... :(
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (5)

11756

Публикации: 6
Прегледи: 8439

41128

Публикации: 4
Прегледи: 3427

21296

Публикации: 4
Прегледи: 5324

30685

Започната от Genadig


Публикации: 7
Прегледи: 3277

57123

Публикации: 2
Прегледи: 1809