• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:41

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

филтри

Започната от Balkandjiev, 07.08.2009 00:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Balkandjiev

Външен Тетра АХ 700 -700л/час + вътрешен JP 800л/час ще бъдат ли достатачни за 390 литров аквариум? Главно ще се гледат скаларий + някои анцитрос, хелер, молинезиика и саета.

bigbeer

от пазаря: 3 кила боб, една чанта с домати, връзка моркови. Дивисил и джоджен на вкус.

Препоръка: Не, няма да са достатъчни. Тетрата ще ти върши работа за до 150 литров танк.
Истината: Рибетата нема да умрЪт веднага. Зависи какви китки ще гледаш. А може и изобщо да не се споминат. Филтрацията е слаба за толкова литри (биологичната). А може и да не е слаба, ама не е сигурно. Всъщност, аз бих взел още една тетра 700, или поне ех1200.

BOJO

Съгласен с Бирата, за мен е слаба. Бих обърнал внимание на съвета му.

Balkandjiev

и аз така си мислих но няма какво да правя вътрешния и реших да попитам за този вариянт

BGG

Здравейте закупих си Sunsun JUP-01 вътрешен филтър с UV лампа, но имам следния проблем завихря ми страшно много целия аквариум 120 l Cayman 80 Profi. Ако се опитам да го намаля ми прави мехурчета които изпълват целия аквариум. Ако някой има такъв проблем да сподели дали има решение или просто трябва да го сменя с по-малък.

Параметрите му са следните : Sunsun JUP-01 UV 9W  800l/h

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi42.tinypic.com%2Fhryc1z.jpg&hash=153defa54e98df5fa5b252ac75bb072fc12bc11b

kamos

Насочи струята да бие към някоя от страничните стени на аквариума
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

BGG

не помага пак струята е много силна и вдига всичко!

Асен Евгениев

Щом има какво да вдига, още утре силата на струята ще намалее наполовина.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

BGG

колеги мисля да се разделя с този Sunsun Jup-01 800 l/h 9W UV ако някой проявява интерес да пише на лична.

Similar topics (5)

694

Започната от abaro


Публикации: 1
Прегледи: 2842

973

Публикации: 1
Прегледи: 3382

36543

Публикации: 17
Прегледи: 12524

10914

Публикации: 1
Прегледи: 2927

43387

Публикации: 4
Прегледи: 2563