• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 16:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Филтърни торбички (Sera)

Започната от NikolaV, 25.01.2005 08:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NikolaV

Някой ползвал ли е филтърните торбички на Сера? Евентуално с канистър на Eheim Clasic.
Ако има пробвал да сподели впечетления! Има ли смисъл, улесняват ли почистването и има ли някакви минуси.
За тези ми е въпроса:
http://www.petshop1.com/?m=f&a=14&e=view&d=566
и
http://www.petshop1.com/?m=f&a=14&e=view&d=567
А, да... И евентуално какъв размер да си взема. Филтъра е 2215

NikolaV

Ебаси! Никой ли не е ползвал?
Аз ли ще съм първия :shock:

Гарван

Това не е ли просто за по-лесно промиване и смяна на самият пълнеж? Вместо да е в насипно състояние в чекмеджето на филтъра, се поставя в торбичка.

Активният въглен, който си взех за моя филтър си идваше в такава подобна торбичка.

NikolaV

За това е. Обаче тая на Сера не съм я виждал и не знам какви са и размерите (никаде не видях нищо по въпроса) и какъв е самия материал. Страх ме е да не прекаленно плътна и да се затлачва от мръсотия преди пълнежа вътре... :roll:

N.Nobs

Остави най-долната керамика без торбичка,а горните 2 или 3 материала във торбичка.По принцип първия пълнител е за мех. филтрация и организиране на водния поток.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

NikolaV

Цитат на: "N.Nobs"Остави най-долната керамика без торбичка,а горните 2 или 3 материала във торбичка.По принцип първия пълнител е за мех. филтрация и организиране на водния поток.
И на мен ми се въртеше подобна идея в главата.
    1-ви слой цилиндри
    2-ри слой - дунапренчето от комплекта
    3-ти слой - един път пореста керамика и един път лава. Точно за тях ми трабват торбички да не се смесват...

dido

Няма проблем да ги смесиш.

Мен ако ме питаш тези торбички са яко ненужни. Сипвай направо вътре и не му мисли :-)

Boby_

Цитат на: "dido"Няма проблем да ги смесиш.

Мен ако ме питаш тези торбички са яко ненужни. Сипвай направо вътре и не му мисли :-)

Не само ненужни, но и със сигурност ще се замърсят по-бързо от самия филтърен материал, което ще намали водния поток, т. е. торбичките са направо вредни според мен.  :lol:

NikolaV

Цитат на: "dido"Няма проблем да ги смесиш.

Мен ако ме питаш тези торбички са яко ненужни. Сипвай направо вътре и не му мисли :-)
Абе проблема може да дийде като реша да чистя и подменям пълнежа. Уж керамиката е за многократна употреба, а лавата трябва да се сменя на всеки 3 месеца. И отсега се сещам за любимото ми занимане от малък - чистенето на ориз  :(
А като стана въпрос за чистене. В упътването пише веднъж на 3 месеца. Струва ми се прекалено хубаво за да е вярно... Ти твоя на колко често го чистиш?

NikolaV

Цитат на: "Boby_"Не само ненужни, но и със сигурност ще се замърсят по-бързо от самия филтърен материал, което ще намали водния поток, т. е. торбичките са направо вредни според мен.  :lol:
Те това ми е основното опасение.

N.Nobs

Цитат на: "dido"Няма проблем да ги смесиш.

Мен ако ме питаш тези торбички са яко ненужни. Сипвай направо вътре и не му мисли :-)
Не съм много съгласен с теб.Първо защо да смеса порестата керамика и лавата с керамиката за мех. филтрация.А това ще стане колкото и внимателно да го чисти.
И второ определено ще му е по-лесно да го почиства.
Точно за това следващите модели си имат кошници.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

N.Nobs

Цитат на: "nikolav"
Цитат на: "dido"Няма проблем да ги смесиш.

Мен ако ме питаш тези торбички са яко ненужни. Сипвай направо вътре и не му мисли :-)
Абе проблема може да дийде като реша да чистя и подменям пълнежа. Уж керамиката е за многократна употреба, а лавата трябва да се сменя на всеки 3 месеца. И отсега се сещам за любимото ми занимане от малък - чистенето на ориз  :(
А като стана въпрос за чистене. В упътването пише веднъж на 3 месеца. Струва ми се прекалено хубаво за да е вярно... Ти твоя на колко често го чистиш?
Лавата съвсем спокойно можеш да я преваряваш след което да я оставиш хубаво да изсъхне и пак е готова за употреба.
мразя ги тези В и Ж
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Хунта

Извън темата!

Само на мен ли ми седи винаги като непрочетена тази тема ;)

NikolaV

Абе гледах аз една водка Sobieski в една такава разтегаема пластмасова мрежичка за бутилки...
Та си мисля, не мога ли ем да се напия, ем с мрежичка да се сдобия...

И рима има... :-)

N.Nobs

Цитат на: "raven"ешщтгшщкт
За това си абсолютно прав :D
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Radi

Направо по темата(не четох повечето съобщения)-мисля, че тия торбички са това http://www.alisa33.com/scripts/goods/details.asp?id=910&cat=1

NikolaV

Цитат на: "Radi"Направо по темата(не четох повечето съобщения)-мисля, че тия торбички са това http://www.alisa33.com/scripts/goods/details.asp?id=910&cat=1
Ъъъъ, май не точно...
Ето това:
http://www.alisa33.com/scripts/goods/details.asp?id=45&cat=0

Radi

Аааа ясно, за насипни пълнежи... :D трябва някой път да пробвам с тях...

Similar topics (5)

43776

Публикации: 12
Прегледи: 4336

27959

Започната от boxy


Публикации: 1
Прегледи: 2511

8372

Публикации: 7
Прегледи: 3002

5169

Започната от manolito


Публикации: 8
Прегледи: 4155

779

Публикации: 9
Прегледи: 5143