• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Филтър HAILEA RP-400 - не избистря водата

Започната от dimkostadinov, 24.04.2011 17:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dimkostadinov

Здравейте, от 1 месец съм с нов аквариум и с въпросния филтър HAILEA RP-400. http://www.hailea.com/product1/RP-200.htm
Аквариума ми е около 68 литра. Работи си много добре обаче водата стои "запрашена", не е кристално чиста. На два пъти вече сменям половината вода и пак същата работа. Започвам да мисля че думапрена му не е наред на този китайски филтър. В центъра е издълбан и е пълен с графитни пръчици. Някой може ли да ме посъветва нещо? Благодаря.

Nikiengi

Купи си от някой магазин http://shop.zoomania.org/Akvaristika/Apteka/Podobriteli/Sera/121224-sera-Biokulturi-sera-Nitrivec.html, махни активния въглен (графитните пръчици) и ги замени с пемза на Ехейм. При мен водата се избистри за 24 часа, но наистина кристална стана след около 3 дни. И не сменяй често водата, трябва да е на седмица 30%, иначе разваляш биологичното равновисие. Освен това ако има много рибки в аквариума ти, не очаквай чудеса!
:-| :-| :-|

dimkostadinov

За какво са графитите? Ще остане кухина в дунапрена. Рибки имам 8, 2 сома и 7 анцитуса всички са дребни.

Caxapa

Той колегата ти е казал да замениш активния въглен-графитите с пемза.  А за какво служи активния въглен - *dontknow*- хех ..ползвай търсачката на сайта ни или направо чичко Гугъл. Там ще намериш отговор на въпроса как и какво точно филтрира активния въглен.
Малко усилие няма да навреди. 

dimkostadinov

щом е сложен фабрично , значи трябва да го има? въпроса е сега като го махнах дали ще се избистри?

Caxapa

Въпроса е да разбереш как действа активния въглен и какво изчиства от аквариумите ни.  А колкото до филтрите си ги нагласяме с пълнежи според нашите изисквания и потребности в частност.

Bolta

Доколкото съм запознат, активния въглен служи за химична филтрация, но не било хубаво да стои за постоянно във филтъра. В смисъл, голяма част от филтрите се продават с въпросния материал, но в последствие е добре да се замени с материал за биологична филтрация например.
Активния въглен се използва за стартиране на аквариуми. Имам доста филтри от същата марка, която е спомената.... и на всички съм премахнал въглена и съм сложил сипоракс мини на Сера. Незнам обаче дали е правилно това, но съм го направил на база - доста четене из форума.
Чел съм също, че растенията в аквариума не се чувстват особено добре, при наличието на активен въглен, за филтърен материал.... а дали е така, незнам.

dimkostadinov

[k]Kakva sila na vartene na vodata da izpolzvam? Ne e li po-dobre da e po-intenzivno kato po tozi na4in 6te minava pove4e voda prez filtara?[/k]
: 24.04.2011г 20:08ч
извинявайте за кирилицата но писах от телефона в движение. водата е мътна не като мъгла ами като прах. Махнах графитите, те вече направиха 1 месец от стартирането на аквариума. Сложих и добавки на SERA 1. Bio nitrivec и 2. Aquatan. Преди две седмици рибите бяха болни от ихтио, скаларийте измряха и един сом. Имах два воални хелера мъжки и те се споминаха (увиснаха им плавниците и хлътнал корем) останалите риби са добре. Грешката която отчитам е, че вече сменях няколко пъти половината вода в аквариума директно от водопровода без да изчаквам да престои.В началото от стартирането беше мътна "бяла мъгла" после по едно време беше бистра и сега е запрашена. Ще чакам дано се оправи.

paolo6481

Просто запълни кухината в дунапрена с керамика за биологична филтрация.Дори може да ползваш същата касетка на въглена и ще се избистри.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Similar topics (5)

37463

Започната от iv4o2233


Публикации: 15
Прегледи: 7168

11675

Публикации: 4
Прегледи: 3454

9132

Публикации: 18
Прегледи: 10015

29902

Започната от wqq


Публикации: 3
Прегледи: 3040

54111

Публикации: 0
Прегледи: 1337