• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

филтър Eheim Classic 2260

Започната от vanko77777, 03.05.2011 18:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vanko77777

Колеги какво ще кажете за този филтър Eheim Classic 2260 някой да има мнение за него и имали го още в наличност
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

NikolaV

Имам по-малкия вариант, който е спрян вече - 2250.
Взех го от този сайт - цък
Надежден, безшумен и с много голям обем. Имай в предвид, че не върви с никакви филтърни материали, а още по-лошо и без кранове. Дебелият е 46 евро допълнително - цък
Предполагам знаеш, че няма чекмеджета - керамиката или каквото слагаш се изсипва в една торбичка просто.
Тегав е за обслужване. Идеята му е да се напълни, да се включи и мнооого дълго да не се пипа. Ако често ще го отваряш не е препоръчителен. Също така заема много място около него - входящият (дебелият) маркуч стърчи доста поради дебелината си.
За тия пари определено бих ти препоръчал да видиш някой от professional 3 серията на Ехейм. Например - EHEIM External Filter professionel 3 2080

vanko77777

благодаря колега за отговорите наблегнах на този защото ще гледам Астронотуси и наблягам на големия дебит този EHEIM External Filter professionel 3 2080 модел дали ще се справи,мисля само един канистър да си купувам защото като гледам повечето съфорумници са със два и затова наблягам на по големия дебит
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

NikolaV

Не съм гледал астронаутоси, но предполагам, че серът повече и от фронтозите ми. Все пак много зависи от обема на аквариума и колко риби ще гледаш вътре.
Според мене филтърът е хубав не толкова с големия дебит (на който не съм фен), колкото с големия обем. В това отношение не знам да има конкуренция.

ПП. Имай в предвид, че при моите лайновози ми се налага колкото и да не искам веднъж на половин година да го отварям, че пада много дебита. Вадя буквално кал от вътре.

vanko77777

аквариума е 462л. 160x60x55 (д,ш,в) мисля 5 риби да пусна после като се оформи двойка ще оставя само нея
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

NikolaV

Смятам, че който и от двата филтъра да избереш (2260 или 2080) ще е предостатъчен. Все пак препоръчвам 2080.

vanko77777

мисля два Eheim 2217 Classic но ме интересува дали вървят със кранове или не във този саит Welcome at the - Aquaristikshop
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

MeTogu

До сега не съм срещал Ехеим да продават канистър без нужните консумативи,кранове,тръби и пълнежи.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

NikolaV

ЦитатThe delivery is complete with hoses and pipes but without any filter media.
Не споменават нищо за крановете - твърде е възможно и да ги няма. Навремето си купих по-малкия - 2215. Имаше допълнителна лепенка - подарък кранове и ги имаше вътре. Имаше дунапрен - от горе до долу. 2250 със сигурност върви без кранове и никаква медия вътре.

MeTogu

Изглежда са доста ефтинки за да ги дават така.Ако са ползвани  и някой не помни кое къде е набутал в гаража е нормално да няма кранове и медия. :)
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

vanko77777

колега говорим за този  сайт, http://www.aquaristikshop.com/cgi-bin/neu/webshop.pl?t=e_willkommen&nu=1
: 29.05.2011г 19:07ч
ще поръчам един и ще видим как ще го доставят пък после ще поръчам и другия
: 29.05.2011г 19:07ч
и между другото горе долу колко пари ще ми излезе доставката
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

MeTogu

"Доставката е с коплект маркучи и фитинги, но без филтър медии.Продуктът отговаря на международните изисквания за безопасност"
Точно и ясно е написано че има всичко без медията.И е разбираемо толкова голяма кофа да е празна.Но по-малките канистри който до сега съм разглеждал са били в пълен комплект.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

NikolaV

Методи, май гледаме различни сайтове с теб или говорим различен английски... hoses and pipes означава маркучи и тръби - да такива има. За фитингите нищо не се казва.
2250 съм го взимал от въпросния сайт и се доставя точ1но както го описват. Хората са коректни. 2215 съм го купувал от БГ - нов.
vanko77777, най-сигурният начин е да ги питаш. Така ще си спестиш повторна поръчка и едни още 17 евро за доставка.
Ето цените за доставките:
http://www.aquaristikshop.com/cgi-bin/neu/webshop.pl?t=e_versand&userid=VkCIvBuBwLGKCSkjvlNZGg0x3DyxLC8oDrc
За 2 бр. 2217 ще е 22.90 евро доставката. Регистрирай се - цената на доставката се вижда преди плащане.

vanko77777

благодаря колеги за отговорите, ще се порозровя малко по сайтовете и ще видим къде ще ми легне по евтино
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

vanko77777

здравейте колеги, поръчах си някой неща от Welcome at the - Aquaristikshop немския сайт, направих уж всичко както трябва, но не съм сигурен дали стана както трябва поръчката примерно  за начин на плащане имаше три начина на плащане един със кредитна карта другия е предплатен и третия незнамси какъв беше аз избрах предплатения и накрая ми изпратиха един PDF файл на имейл адреса ми и сега не съм сигурен дали съм направил както трябва поръчката,моля ако някой е поръчвал от там да ми каже дали сам поръчал както трябва защото сега стоя в невидение
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

NikolaV

Начините за плащане са три - кредитна карта, предплащане и пейпал. Ако си избрал с предплащане, значи са ти пратили фактурата. Тичаш с нея в банката, където са ти авоарите или със съответния кеш в която и да е банка и превеждаш парите. Имай в предвид, че има доста солена такса за банков превод - 20-30 евро. Избрал си най-скъпия и неудобен начин на плащане. Ако планираш и за в бъдеще онлайн покупки те съветвам да си извадиш кредитна карта, а самия филтър да го купиш като си готов с нея.
Ако по принцип ще пазаруваш онлайн те съветвам да плащаш само с пейпал, а директно с карта само през много проверени сайтове и то ако няма пейпал.

vanko77777

как точно да се плаща пейпал
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

kapacitet

Цитатима доста солена такса за банков превод - 20-30 евро.

Превода на при от България към Германия отдавна не струва 20- 30 евро. Моят опит от преди два месеца е, че за 2000 евро платих 5 евро такса.  *DRINK*

NikolaV

Цитат на: vanko77777 - 23.10.2011 12:35
как точно да се плаща пейпал
Лесно. Трябва ти кредитна карта, с която се регистрираш на сайта на пейпал - www.paypal.com. Приемат кредитни карти, както и май някой дебитни - виза електрон например.  Маестро със сигурност не.
Ако нямаш кредитна карта или възможност/желание да си изкараш има такива на ДСК, ЦКБ, а предполагам и на други банки. Водят се виртуални, гарантирани тн. Демек не са истински кредитни карти, а по-скоро дебитни, в които трябва да вкараш пари предварително. Удобни са за пазаруване онлайн от чужбина.
Значи, първо си вадиш карта, после регистрация в пейпал и си готов.

Цитат на: kapacitet - 23.10.2011 12:51
Превода на при от България към Германия отдавна не струва 20- 30 евро. Моят опит от преди два месеца е, че за 2000 евро платих 5 евро такса.  *DRINK*
Може, говорех от личен опит от преди 6-7 год. Явно ми е старо инфото.

vanko77777

благодаря ти NikolaV за инфото,но с това предплащане питам защото вече поръчах и ми пратиха фактура нямали риск от измама да си пратя парите и накрая нищо, някои плащал ли е по този начин в този сайт
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

NikolaV

Много сериозен магазин си е. Купувал съм доста от там, макар и да съм плащал с карта или пейпал.
При всички положения първо плащаш :)

Similar topics (5)

49840

Публикации: 3
Прегледи: 2296

4802

Публикации: 5
Прегледи: 3852

20978

Публикации: 5
Прегледи: 4789

40574

Публикации: 0
Прегледи: 1856