• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 10:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Eheim филтър, какъв?

Започната от Marky, 01.10.2015 11:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Marky

Здравейте колеги, скоро ще стартирам 270 литров аквариум в който ще пусна стотина харациди с големината на червен неон, приблизително, тернециите ще са най-големите и смятам да му закача един Eheim professionel 3 600. Въпросът ми е: според вашия опит това ли е най-доброто решение като биологична ефективност. Wet / Dry филтрите ги изключвам, като по-шумни.
Когато имаш нужното и не дадеш необходимото оставаш с нищото и чак тогава разбираш колко малко е трябвало да дадеш.

Penta

Ако това е онзи модел със обезвъздушител, има проблем с него често протича.

Sent from my Mi 4i using Tapatalk


Marky

А такааа, я какво излезе  =-O Колеги, ако някой знае нещо повече по въпроса, нека сподели. Кой е сигурният филтър тогава който да си взема?
Когато имаш нужното и не дадеш необходимото оставаш с нищото и чак тогава разбираш колко малко е трябвало да дадеш.

a__andreew

Здравей колега, ползвам филтри на ехейм втора ръка и то три 2227, 2329 и 2233 и съм доволен. Ако искаш безпроблемен ехайм според мен е 2217 е много добра машина. Доколкото си спомням е много време на пазара и е доказан, като работен кон. Иначе четох, че е имало проблем с едни от помпите за обезвъздушаване на ехайм от определена партида, но това го има и другите марки (тетра 1200 смучеше въздух от тази помпа). Друго предимство е наличието на части за тази марка в по големите магазини имат, защото има предлагане на китайски филтри примерно от емаг, на които ако стане нещо откъде ще търсиш примерно ротор?

mario_gg

Бих ти препоръчал JBL от 900 нагоре.
Тих ,сигурен и икономичен .
Дори да имаш проблем JBL имат представител в България които отговаря за гаранцията и може да ти помогне при почти всеки проблем.

Penta

Цитат на: a__andreew - 01.10.2015 20:15
Ако искаш безпроблемен ехайм според мен е 2217 е много добра машина.
Това е най-здравия, надежден ,а и поддържащ дебита си филтър. Става въпрос за цялата серия Eheim Classic - 150,250,350,600...всички от модел 22хх

Marky

Благодаря на всички за препоръките и споделения опит. По всяка вероятност ще се спра на JBL 1501 модела, като съвременна конструкция с голям филтърен обем.
Когато имаш нужното и не дадеш необходимото оставаш с нищото и чак тогава разбираш колко малко е трябвало да дадеш.

Amev


Цитат на: Marky - 02.10.2015 13:32
Благодаря на всички за препоръките и споделения опит. По всяка вероятност ще се спра на JBL 1501 модела, като съвременна конструкция с голям филтърен обем.
Отличен избор! За ехеим немога да кажа нищо. Но за JBL само суперлативи!!!

niky

В момента имам само Еheim, нямам оплаквания. Но какъвто и да вземе6, не раз4итай на написаните литра за 4ас. Взимай винаги поне два пъти по-голям. За пример 6е кажа, 4е аквариума ми с кристъл ред е 30 литра с филтър 150 литра за 4ас! Разбира се, трябва да насо4и6 потока така, 4е да не става водовьртеж!

Similar topics (5)

29563

Публикации: 10
Прегледи: 4802

4802

Публикации: 5
Прегледи: 3865

19983

Публикации: 4
Прегледи: 5389

37898

Публикации: 3
Прегледи: 2392

11728

Публикации: 5
Прегледи: 3345