• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 05:07

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Eheim Classic vs Ecco Pro vs Professional 3

Започната от pro_filer, 24.11.2014 12:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pro_filer

Ще правя нов аквариум 450л. В момента имам един еко про 200. Въпроса по-скоро е кой е най-надежден. Харесал съм си про 3 2075, но четох на няколко места, че протичат... Знам че от всички филтри има такива които са протекли :). Най-надежден ми изглежда 2017, но там е малко по-трудно обезвъздушаването. А еко про 300 ми се струва, че ще е слаб с еко про 200 за тоя обем. Аквариума ще е предимно растителен... Благодаря за мненията предварително!

iuli

А какъв е проблема с обезвъздушаването. Аз имам ехайм класик, без обезвъздушаване и всичко е точно. Еко 200 може ли да се обезвъздушава? Мисля догодина да си взема един еко про 300. Ти доволен ли си от еко 200? Гледам на екото му дават при едни и същи ватове по-голям дебит. Наистина ли е по-голям? Моят ехайм е под аквариума и праща водата на височина 140 от земята. Дават му 440 литра на час, при 8 вата но реално върти с 300, когато е почистен. Твоето еко мерил ли си го с колко върти на час?

На еко 300 му дават при 8 вата цели 750 литра. Това да е вярно ли?

pro_filer

Не съм го мерил колко му е реалния дебит. Еко 200 е 5в и 600л/ч по книга. Има си начин за обезвъздушаване. Притеснява ме дали еко 200+еко 300 ще са достатъчни за тоя обем вода... Класик-а до колкото знам трябва да дръпнеш изходящия маркуч, та да се напълни с вода.

iuli

Цитат на: pro_filer - 24.11.2014 16:13
Не съм го мерил колко му е реалния дебит. Еко 200 е 5в и 600л/ч по книга. Има си начин за обезвъздушаване. Притеснява ме дали еко 200+еко 300 ще са достатъчни за тоя обем вода... Класик-а до колкото знам трябва да дръпнеш изходящия маркуч, та да се напълни с вода.

Първоначално, дърпаш веднъж от изходящия маркуч, но послед само спираш и пускаш крановете. Да ти кажа не бих си купувал еко, ако не му даваха при едни и същи ватове по-голяма работоспособност от класик-а. Ако ти си доволен от екото, и при положение, че то май има най-голяма работоспособност на ват ел. енергия от всички типове ехайм, защо трябва да си купуваш друг тип?

pro_filer

Цитат на: iuli - 24.11.2014 16:32
Първоначално, дърпаш веднъж от изходящия маркуч, но послед само спираш и пускаш крановете. Да ти кажа не бих си купувал еко, ако не му даваха при едни и същи ватове по-голяма работоспособност от класик-а. Ако ти си доволен от екото, и при положение, че то май има най-голяма работоспособност на ват ел. енергия от всички типове ехайм, защо трябва да си купуваш друг тип?
Защото така или иначе ще ми трябва още 1 филтър :). Този е крайно недостатъчен за 450л вода...

iuli

Цитат на: pro_filer - 24.11.2014 16:40
Защото така или иначе ще ми трябва още 1 филтър :). Този е крайно недостатъчен за 450л вода...

Не, ти добре си решил да си купиш още един, но питам, защо ще си купуваш друг тип?

Значи до колкото разбирам, тебе клаласик-а те притеснява, това че ще дърпаш всеки път водата. Няма такова нещо, ако си има кранове. Аз мислех, че след като свържеш филтъра и отвориш крановете и филтъра се напълни, понеже остава малко въздух във филтъра и трябва да го поразклатиш леко и да го пуснеш и спреш един два пъти, докато излезе минималното количество въздух дето е около перката - мислех че за това е обезвъздушаването.

Обаче според мене класика има съвсем друг проблем - тоя че харчи повече ток при един и същ дебит спрямо екото. Така че по-добре си премери дебита при почистен филтър на екото и ако наистина е вярно, че е повече от на класика, си купувай още едно еко, без да му мислиш. Още повече че си познаваш екото и му знаеш спатиите.

pro_filer

Наясно съм относно обезвъздушаването, че се прави само при чистене на филтъра  :-P. Много съм доволен от ехейма от как го имам, въпроса е че най-големия е 750л/ч. Аз си мислех за нещо около 1000+... Това ме притеснява единствено. Иначе е перфектен, опростен максималко, без излишни адаптери и т.н.  *CRAZY*

iuli

ОК. Значи аз догодина ще си купя екото. Ако не те мързи все пак да мернеш, колко е реалния дебит на твоето еко, ще съм ти благодарен. И ти няма да загубиш от това, че ще си наясно с реалните възможности на собствения ти филтър.

Борис Христов

Мога да говоря единстввно за Ecco pro моделите.Аз си правих експеримент да меря и пълен с медия и НЕ почистван от 3 месеца eco pro 300 e с дебит около 600л.Имам 5 такива и съм много доволен, единственият недостатък е, че при отваряне ако уплътненията са кофти трябва да се приложи сила и ако не се внимава се чупи кофата и почти винаги на едно и също място.За да работи дълго бих посъветвал всеки, своевременно да нанася силиконова смаска.
п.с.Aко имаш възможност "гледай" да си купиш нов филтър а не ползван такъв.


Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


pro_filer

В крайна сметка взех един JBL e1501 от емаг в петък. Ще проверя реалният му дебит като дойде... *CRAZY*

iuli

Цитат на: pro_filer - 30.11.2014 11:32
В крайна сметка взех един JBL e1501 от емаг в петък. Ще проверя реалният му дебит като дойде... *CRAZY*

Какво е емаг? От тоя модел ли взе:
http://aquarium.bg/index.php?route=product/product&path=146_153_155&product_id=716

pro_filer


Similar topics (5)

42110

Публикации: 9
Прегледи: 4321

5589

Започната от desimil


Публикации: 20
Прегледи: 11077

35120

Публикации: 13
Прегледи: 5602

30004

Публикации: 14
Прегледи: 7579

973

Публикации: 1
Прегледи: 3387