• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 02:21

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

ехайм 2228

Започната от 77, 20.11.2009 12:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

77

вчера си купих ехайм 2228 ,че искам отзиви на собствениците на такива филтри.
какви им са слабите места ,доволни ли са?
то не че ми трябваше  филтър ама отдавна  искам да видя чак толкова  добри ли са тия филтри.
сега ще го сложа на мястото на един флувал 404 ,който за една година стана доста шумен ,трябва често да се чисти защото му пада доста дебита а бе по скоро съм недоволен отколкото доволен от него.
цените на флувала и ехайма като нови са почти еднакви ,към 200 лв беше флувала а ехайма го взех за 250 лв барабар с керамика и вати.
то донякъде заради ниската цена го взех ехайма,но се надявам да ме зарадва.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Живко

Е, вече е без значение *ROFL* нали си го взел. :-P
Никой не се е родил научен.

77

Цитат на: Живко - 20.11.2009 13:33
Е, вече е без значение *ROFL* нали си го взел. :-P
ебе ти като имаш само  въздушни помпички ,що се обаждаш *YAHOO*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

ceco

Аз съм с такъв вече повече от 2 години. 250л аквариум с доста риби и не толкова много растения. Доволен съм.
Единственото, което трябва да спазваш е след почистване да го пълниш с вода до горе и тогава да слагаш капака.
След това той сам се обезвъздушава. Най- много да се наложи да го поразклатиш за да стане по- бързо. За дебита никога не съм го мерил. Прави ми впечатление, че независимо дали е с или без ватата дебита е сравнително еднакъв.
Дебитът е добър, имайки пред вид, че аз го натоварвам здраво. Аквариумът ми е виско 70см, а филтъра е под него.
Получава се почти максимално допустимото 1.50м.
Маркучите му бързо хващат налепи. Но пък не са скъпи. Вместо да ги чистя купих нови за 10-15лв.Като взех по 2м, значи са по3-4лв на метър.
Според мен си заслужава, пък и ти както си падаш основно по растенията просто е супер.

zambo

Аз имам по-малък модел от тази серия . Страхотни са . Абсолютно безшумен и безотказен .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

discus

Цитат на: zambo - 20.11.2009 14:07
Аз имам по-малък модел от тази серия . Страхотни са . Абсолютно безшумен и безотказен .

И аз ползвам про серията само че 2-ра(2026) и 3-та(2075). Оплаквания нямам. На 2026 съм сменил един ротор и уплътнението между главата и кофата. Годините вече не ги помня даже колко са.

BOJO

Имам 2228 , отлични впечатления. Работи безшумно и държи постоянен дебит. Аз ватата не съм я сложил. Заслужава си филтъра :)


iek

Цитат на: ceco - 20.11.2009 14:04
Единственото, което трябва да спазваш е след почистване да го пълниш с вода до горе и тогава да слагаш капака.
След това той сам се обезвъздушава. Най- много да се наложи да го поразклатиш за да стане по- бързо.
Маркучите му бързо хващат налепи. Но пък не са скъпи. Вместо да ги чистя купих нови за 10-15лв.Като взех по 2м, значи са по3-4лв на метър.
Такива врътки не ми се е налагало да правя с този филтър. Отварям го на 3-4месеца, колкото да извадя скаридите, които е засмукал и да измия/сменя ватата. За добре залесен аквариум до 180л е достатъчен. Какво повече да иска човек от един филтър, освен да идва в комплект с lily pipes. :-D
Маркучите се изчистват с белина, 30ст./л.

panchopan

Също съм много доволен от него.
Според мен е много добър.
Сравнявам го с Тетратек ЕХ 1200 - дебита му е постоянен ( и почти винаги по-добър от Тетра-та) , никока не ми е сълзял, по-тих е, лесно се почиства и стартира.
Няма помпа за обезвъздушаване, но това при пълни мъркучи е без значение.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

SashoPhoto

Страхотен филтър, върши перфектна работа. Три отделения, пълни с филтров материал, голям дебит, лесно обслужване, добра гаранция. Препоръчвам!