• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Дебит на Ehiem 2073

Започната от ivanov_km, 05.07.2011 22:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

borracho

колеги извинявам се че използвам темата, но искам съвет свързан с канистър. аквариума ми е 220 л. имам дискуси. в момента съм с 2 канистъра, единия е атман 1500 л/час а другия маратон 1000 л/ч. ще кача снимка да ги видите. и в двата имам керамика, лава, едропорести гъби. идеята ми е следната - тъй като маратона е без кранове, трудно ще мога да го разглобявам и почиствам. търсих кранове, трудно се намират и са скъпи. дали е възможно да го напълня само с стъклопореста керамика, от най-едрата и така да не се затлачва, тоест да няма механична филтрация? така евентуално като го вържа и да не го пипам година или поне няколко месеца. ето ги филтрите, свързани са независимо един от друг

бъди сеяч, а не разбирач!

discus

Няма да стане това което си мислиш, купи си кранове не са милиони, а и не е нужно да са за филтър маратон

wwladoo

Аз не виждам смисъл от два канистъра,с този дебит за аквариум 220л,но всеки сам си решава!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Nikiengi

Аз също смятам, че Атмана е достатъчен, но ако държиш наистина напълни другия със сипоракс (например). Почистването ще става по-рядко, но не съм сигурен, че ще мине чак година. Самите маркучи хващат налепи и се намалява дебита. Може би веднъж на 6 месеца ще трябва да се почиства. Един присъединител "Hailea" струва 10 лв. Ако това ти върши работа ето ти линк към доставчик от Пазарджик: http://www.aquarium.bg/Vryzka-s-nas/Kontakti.html
Успех! :-)

discus

Няма излишна филтрация, излишно е да пълни филтъра само с пореста керамика, защото нищо няма да му пречи да се замърси дори повече от нормално нареден филтър, трябва нещо да обира големият боклук преди порестата керамика. Бих казал даже че ще се налага по-често чистене.

borracho

благодаря за съветите, аз съм много доволен от атмана, страхотен филтър, но реших да сложа още един защото дискусите ми порастнаха, малко са множко (6) за тоя аквариум и както казва колегата дискус, няма излишна филтрация.
бъди сеяч, а не разбирач!

ivanov_km

 *YAHOO* Благодаря на Дискус, след почистване на маркучите дебита пак се завърна !

borracho

Цитат на: Nikiengi - 09.07.2011 19:43
Аз също смятам, че Атмана е достатъчен, но ако държиш наистина напълни другия със сипоракс (например). Почистването ще става по-рядко, но не съм сигурен, че ще мине чак година. Самите маркучи хващат налепи и се намалява дебита. Може би веднъж на 6 месеца ще трябва да се почиства. Един присъединител "Hailea" струва 10 лв. Ако това ти върши работа ето ти линк към доставчик от Пазарджик: http://www.aquarium.bg/Vryzka-s-nas/Kontakti.html
Успех! :-)
за съжаление намирането на подходящи кранове се оказа трудна работа. ако някой има нещо подходящо ще съм благодарен диаметрите са 16/20мм
между другото напълних маратона със сипоракс, махнах кошничките , тоя филтър има вариант без кошнички слага се един клин който отделя входящата вода и така целия обем се пълни с пълнежи.
бъди сеяч, а не разбирач!

discus

Цитат на: borracho - 13.07.2011 16:39
за съжаление намирането на подходящи кранове се оказа трудна работа. ако някой има нещо подходящо ще съм благодарен диаметрите са 16/20мм
между другото напълних маратона със сипоракс, махнах кошничките , тоя филтър има вариант без кошнички слага се един клин който отделя входящата вода и така целия обем се пълни с пълнежи.

очаквай скорошно задръстване на керамиката с тази схема на пълнене(нямам предвид кошниците. Какво ще рече подходящи и каква ти е поносимата цена за кранове.

borracho

Цитат на: discus - 13.07.2011 16:55
очаквай скорошно задръстване на керамиката с тази схема на пълнене(нямам предвид кошниците. Какво ще рече подходящи и каква ти е поносимата цена за кранове.
ще видя какво ще е положението със задръстването. писах ти лично за крановете. ето по принцип какво представляват оригиналните това е единичния
http://www.aquaristikshop.com/cgi-bin/neu/webshop.pl?f=NR&c=162501&userid=wtWrzSXjVeIB693hXym8PHvgRrlRgi9HJKZ&t=temartic_e
а това двойният
http://www.aquaristikshop.com/cgi-bin/neu/webshop.pl?f=NR&c=162504&userid=wtWrzSXjVeIB693hXym8PHvgRrlRgi9HJKZ&t=temartic_e
бъди сеяч, а не разбирач!

Similar topics (5)

9093

Започната от beonedge


Публикации: 15
Прегледи: 7528

8685

Публикации: 3
Прегледи: 3747

22148

Публикации: 7
Прегледи: 4253

24905

Публикации: 10
Прегледи: 7861

43776

Публикации: 12
Прегледи: 4309