• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 09:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Дебит на Ehiem 2073

Започната от ivanov_km, 05.07.2011 22:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Slavov

zariiо е прав, аз залагам на активен въглен, много се затлачва тая гад, затова и не слагам.

Antuni

Ми не е особено прав. Флейтата не спира особено дебита. Ако има достатъчно силно подаване струята от флейтата се увеличава пропорционално (освен ако не е задръстена с брада както беше споменато). Аз мойте също ги карам без флейти но на 3 метра дължина и половината не покриват теа флейти така че съм ги оставил само с една кривка да вкарват по продължението на аквариума!! А за дебита по каталог не само че е без флейта но и без грам пълнежи че и без кошниците дори!! ;-)
0899808552

ivanov_km

Да допълня само никъде из Филтрите на тези модел няма активен въглен ! Според мен проблема идва от ватата, която служи за финото филтриране на водата или от първата еднопорестата гъба . Еднопоростата гъба се явява първа на втока на филтъра , а фината вата стой точно под ротора на главата. Не е проблем да разкарам но тогава какво ще ми задържа дребните частици, няма ли да се размъти водата. съжалявам ако задавам смешни въпроси но това ми първата допирна точка да външен филтър.

Bolta

Нещо и аз клоня към тази фина вата. Може и да не е тя основната причина, но явно е една от причините.
При колегата се оказва, че е по-лошо положението, при мен не е чак така, както той казва.
Трябва да пробвам и аз да измеря дебита, но в момента Скалариите хвърлят хайвер и не искам да махам капаци и да бърникам из аквариума.
Ще изчакаме и zariio да измери дебита, докато му е нов филтъра, пък ще видим.



ivanov_km

То и на мен не ми се вярваше , че толкова зле положението но, като направих замерването ми се дорева  :duvar:

Rainbow sid

Цитат на: Nikiengi - 06.07.2011 09:42
Това което е писал Тони е първото. Освен това мога да кажа от мой личен опит, че бързосменните присъединители много бързо се запушват от разпадащата се органика. Моят филтър даже беше спрял да качва вода изабщо, а не само да намалее дебита, и то на 2-3 дни се запушваше след почистване! Е аз накарая просто махнах бързосменния присъединител на входящия маркуч и проблема се реши и то за постоянно. Не че не намалява след почистване, но се задържа на определено ниво за около 2 мес. до следващо почистване. Аз обаче съм платил за моя някакви си 90 лв. и ми е позволено да си правя разни експерименти и да нямам високи очаквания от моя, който е китайче (Hailea H12), а това все пак е Ехейм и цената му в e-bay е 250 $ все пак. Бях харесал този модел след като Bolta го показа ама като чета тук ................. =-O *dontknow*!
: 06.07.2011г 09:09ч
Май ще мина на някоя самоделка с по-големи размери! :-D
Ники, и аз имам проблем с h-12,и съм почти сигурен, че е от крановете.Днес извадих гъбата преди ротора, но няма особена промяна.Чудя се дали ако махна крановете ще се оправи, но проблема в този случай е почистването, а и маркучите-много ще ги скъся.Имам доста мъх и се чудя дали не го смуче.
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

ivanov_km

Един въпрос към хората, който имат канистър от 3-та серия ма Ехием. Това устройство дето служи за регулиране на потока, в него влизат маркучите за входящата и изходящата вода (дето при натискане на червеният бутон се освобождава от филтъра), подлежи ли на почистване. Съмнява ме да не би там нещо да се е замърсило и да спъва потока на водата.

kapacitet

ЦитатИзчистете си тръбите, не е за вярване колко пада дебита при мръсни тръби с последните серии Ехеим.

Просто нямате представа колко е прав discus. Чистете тръбите колкото и малко да изглежда налепа, аз лично се изумявам от ефекта.
Като се има в предвид, че при мен положението е още по страшно EHEIM ecco pro 300, със 8 W моторче.

Nikiengi

Цитат на: Rainbow sid - 06.07.2011 21:23
Ники, и аз имам проблем с h-12,и съм почти сигурен, че е от крановете.Днес извадих гъбата преди ротора, но няма особена промяна.Чудя се дали ако махна крановете ще се оправи, но проблема в този случай е почистването, а и маркучите-много ще ги скъся.Имам доста мъх и се чудя дали не го смуче.

Ако под "кранове" имаш предвид двата съединителя, махни само входящия. После при почистването е купон ама като има поне един, водата не изтича! Откачаш първо съединителя и след това вадиш маркуча от коляното, слагаш филтъра в една кофа и бършеш. :-D А за маркучите си купих една дълга пружина с две четки, за ф16 и ф14. Мия и тях през 1 почистване, на 3 месеца! *THUMBS UP*

Rainbow sid

То ясно как ще станат нещата , но проблема е , че е в магазина.Ще трябва май да работя извънредно. :-D
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

zariio

Няма начин флейтата да не оказва никакво съпротевление и да намаля дебита.Освен ако отворите и са по 7-8мм.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Nikiengi

Ако имате достатъчен дебит от помпата на канистъра, флейтата не може да го намали! Наистина и тя трябва да се почиства но ако сметнете сумарните сечения на отворчетата й и сечението на тръбата, ще видите че не тя е проблема, а всяка помпа работи много по-добре на натиск отколкото на засмукване! Проблема трябва да се търси в елементите преди помпата! Провери дали не е ти запушено кранчето на входящия маркуч. Там се събират много боклуци и дебита рязко пада! :-)

discus

Стига си чешахте пръстите бре, нека изчисти тръбите и тогава да каже. Имам 2075, 2078 и старата про серия 2026. Не ви го казвам ей така това с тръбите. И аз не вярвах че някакъв налеп ще спре потока ,но е факт. На 2026 не съм си чистил тръбите с години, сега на тези от 3-та серия ми се налага да правя упражнението често.

dafil

Цитат на: ivanov_km - 06.07.2011 20:20
Да допълня само никъде из Филтрите на тези модел няма активен въглен ! Според мен проблема идва от ватата, която служи за финото филтриране на водата или от първата еднопорестата гъба . Еднопоростата гъба се явява първа на втока на филтъра , а фината вата стой точно под ротора на главата. Не е проблем да разкарам но тогава какво ще ми задържа дребните частици, няма ли да се размъти водата. съжалявам ако задавам смешни въпроси но това ми първата допирна точка да външен филтър.
Като махнах гъбите от канистъра ,не можах да видя разлика в мех.филтрация в аквариум предимно с растения.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

BOJO

Цитат на: discus - 07.07.2011 09:54
Стига си чешахте пръстите бре, нека изчисти тръбите и тогава да каже. Имам 2075, 2078 и старата про серия 2026. Не ви го казвам ей така това с тръбите. И аз не вярвах че някакъв налеп ще спре потока ,но е факт. На 2026 не съм си чистил тръбите с години, сега на тези от 3-та серия ми се налага да правя упражнението често.

Това е. Почистете маркучите и крановете внимателно. Ще си видите дебита отново. Аз това го установих след година. Единия от 3те Ехаим не беше чистен от 1 година. Дебит имаше, но не както в началото. Като измих маркучите и крановете дебита се възстанови. Това особено ясно се вижда при малките Ехаим.

Similar topics (5)

43776

Публикации: 12
Прегледи: 4332

3211

Публикации: 9
Прегледи: 4630

4502

Публикации: 17
Прегледи: 11089

21648

Публикации: 7
Прегледи: 3602

24255

Публикации: 12
Прегледи: 6922