• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 06:07

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

дали става тази *смукачка

Започната от flasher, 16.08.2007 15:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

torsade

Признавам, че не четох внимателно и не разбрах до перди малко, че става дума за прахосмукачка. Пиши като  пробваш  :-[
Охлювът не ни е враг!

panchopan

27.11.2007 10:00 #31 Last Edit: 27.11.2007 11:32 by panchopan
Абе хора дайте малко feedback - какво става с тея лайняносмукачки :-) - вършат ли работа ?
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

ceco

Аз действам с един маркуч 3/4.На края,  който смуче от аквариума
слагам пластмасова мрежичка прикрепена с ластик.Маркуча е гъвкав и е идеален за сифониране.Само трябва да се внимава около растенията.Не използвам помпа, но дебита е доста здрав.За около 5-8 минути източвам 80л вода.
Другия край на маркуча слагам в леген, като го закрепвам на дръжката.Така засмукания грунд остава на дъното на легена и не влиза в сифона.Естествено този край си има и накрайник, който се връзва на душ батерията за пълненето на аквариума.Системата е перфектна, но наистина Боби е прав, че трябват 2 души.Правил съм го и сам, но е мъка особено при напълването.

flasher

Цитат на: ceco - 27.11.2007 10:40
Аз действам с един маркуч 3/4.На края,  който смуче от аквариума
слагам пластмасова мрежичка прикрепена с ластик.Маркуча е гъвкав и е идеален за сифониране.Само трябва да се внимава около растенията.Не използвам помпа, но дебита е доста здрав.За около 5-8 минути източвам 80л вода.
Другия край на маркуча слагам в леген, като го закрепвам на дръжката.Така засмукания грунд остава на дъното на легена и не влиза в сифона.Естествено този край си има и накрайник, който се връзва на душ батерията за пълненето на аквариума.Системата е перфектна, но наистина Боби е прав, че трябват 2 души.Правил съм го и сам, но е мъка особено при напълването.

*offtopic *offtopic *offtopic

Similar topics (3)

52755

Публикации: 8
Прегледи: 4043

18027

Публикации: 3
Прегледи: 5039

1783

Публикации: 3
Прегледи: 2799