• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 09:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Базалтов черен грунт

Започната от РАДО 77, 27.07.2015 13:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

РАДО 77


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs17.postimg.cc%2Fdq4uvc37j%2Fcheren_bazalt_3_5_mm.jpg&hash=6cc992c48910140eb2eff784669477fe13818090
Искам да попитам дали става за аквариум.Размера е 3-4мм и не е с обли форми,бил е ръбест и е натрошен.От kamani.biz го продават и за грунт за аквариум.Дайте ми съвет.

n1k1

Здравей колега,
Грунда става, отдавна съм с такъв закупен от същата фирма (Кварцови пясъци) и трябва да ти кажа че изглежда уникално - всичко в аквариума контрастира яко.  В аквариума, където ми е този грунд гледам скариди и жквородки. Красота.  Сега подготвям един 250 литра със същия грунд.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


kraimirr

Аз съм със същия нямам никакви проблеми даже и със скаридите и охлювите няма проблем


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nikiengi

Като едрина и състав е напълно подходящ за грунд на аквариум. Според мен проблема е това, че е натрошен и с остри ръбове, което от една страна леко затруднява засаждането на растения и има възможност (макар и малка)да нарани рибките. Това са по-скоро теоретични неща, но и причина да предпочитам речния грунд. Разбира се това не може да е пречка да си направиш дъното с него.
Има една възможност (принципна) да се заоблят ръбовете - да се изсипят (чувал или два) в бетонобъркачка, от тези малките по обектите. Трябва да се въртят обаче поне около час-два за да се получат заоблени ръбове! След това се изсипва и измива хубаво. Не съм го правил, но съм убеден, че ще се получи, може да пуснете вътре и някое друго желязно парче, болтове, гайки - ръждиви, ще излязат лъскави и много красиви  :-D!