• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 20:59

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бързи въпроси на тема оборудване 2

Започната от Георги, 31.03.2013 00:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stefan9

Моля за мнения и препоръки . В най-скоро време мисля да взема външен ! Препоръки и за марка и модел също

wire

Риск винаги има. Риск има и да протече аквариумът от някой ръб. Марката и моделът зависят от бюджета и какви риби/растения имаш в аквариума, къде ще го слагаш и колко място имаш там.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

stefan9

3 скаларии , 1 боциа и 2 сае-та :)

Място за филтър .. 80 см височина приблизително и около 40 см ширина има в едната част на скрийна. На който е поставен аквата.

Цена .. 150лв , може и повече ако наистина си заслужава :)

Растения нямам , не и живи ... но след филтъра може и да се насоча към някои по-ЛЕСНО отглеждащи се :)

А за риска , страх ме да не намеря 100литра вода на пода .Естесвено може да сълзи, да изпусне 5-10 литра и да се усетя и да взема мерки, което не е много страшно :)

stefan9

В момента съм с ТОП филтър(май Такасе наричат ), вграден в капака. То самият аквариум така го взех. 

Дали да взема и някъв вътрешен ? Да "помага" ?


NO CARRIER

Май не са много случаите на протекъл външен филтър. Все пак има някакъв контрол на качеството.

Външният филтър има по-голям дебит, по-голям обем, съответно място за повече бактерии.

Обаче живите растения са тези, които консумират нитратите, така че не чакай нов филтър за тях. На тях им трябва светлина по-скоро.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

wire

Нямаш голям избор за тези пари. SunSun HW302 за 100 + пълнежите за останалите 50. EHEIM Classic 250 за 140 + някой лев още за пълнежи. Имай предвид, че и двата са по-скоро компромис за 200л. Ако е втора ръка, може да има и по-хубави за тези пари.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

stefan9

Да , гледах ги тез sun sun. Надеждни ли са ?

Има ли нужда от УВ лампа ? Гледах някой модели бяха с таква лампа ?

stefan9

А за отглеждане на разстения... без CO2 и Торене , ще виреят ли ? Имам 1-2 неуспешни опита с разстения...

Smelly fish

Аз съм със SunSun HW-302 на 140 литра аквариум и съм доволен. Една година го ползвам, чистя през 2 месеца на третия. Намерих си силиконова грес в ХоумМакс при автоаксесоарите и си го смазвам на всяко чистене. Не тече!
Относно растенията, ако ти е ок осветлението, виреят разни видове и без торене и СО2. Имам 2 вида криптокорина, микрозорум, валиснерия и явански мъх. Рибите са около 20, почти половината неонки. Забелязъл съм, че растенията виреят най- добре когато сифонирам рядко, т.е. 1 път месечно. Когато софонирах 1 път седмично нещата не вървяха.

Smelly fish

Опа и забравих за СънСън, това за УВ лампата според мен е излишно.

stefan9

А дали ще успя да заседя разстенията без да рестартна.. мисля че ако намаля 50% от нивото и няма да е проблем засяването?

Ами освен да взема и аз сън-сън'а ..
И ще го чистя по-често най-вероятно ?

stefan9

SunSun HW303А този дали не е по добър ?
1400 литра в час пише. За 130лв ?

wire

Сигурно ще е по-добре, но е и по-скъп, ти си преценяваш. Имай предвид, че е хубаво да си вземеш и допълнително филтърни пълнежи, а качествените не са евтини. Ако искаш много отговори за въпросите ти, според мен, си отвори нова обща тема, защото тук целта е друга.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

stefan9

Ами г/д се ориентирах :) май няма нужда от нова тема. Само един въпрос за осветлението ... лед 18W 4000К 1600 лумена. За отглеждане на разстения достатъчно ли ще ми е ? Или да добавям още ?

Smelly fish

За осветлението, според мен най-малко го умножи по две да станат 3200 лумена. Още една 18 вата ама може да е на 2700К за да имаш червен спектър. Сегашното ти е много слабо. Най- малко трябва да имаш 30 лумена на литър така съм чел. От 30 до 50 лумена на всеки литър. Моите растения са ОК и с 25 лумена ама при теб де да знам...

Similar topics (5)

23157

Публикации: 8
Прегледи: 4527

5309

Публикации: 13
Прегледи: 8453

48454

Публикации: 15
Прегледи: 5450