• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бързи въпроси на тема оборудване 2

Започната от Георги, 31.03.2013 00:58

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

senzar

Моля препоръчайте качествен филтър за растителен аквариум 130 л. Спрял съм се на Филтър EHEIM Professional 4+ 600 или Fluval 406. Някакви мнения за тях?

wire

Имам 4+ 350, за този обем е повече достатъчен с доста резерв, а ако гледаш малко риби или въобще никакви, даже 250 ще ти е добре.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

senzar

Казаха ми,че дебита трябва да е 10 пъти обема на аквариума.

wire

10 пъти е много, вероятно ще стане центрофуга даже. 3-6 пъти в зависимост колко живи организми имаш вътре.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

senzar

В момента съм с Eheim Classic 250. За него ми казаха, че ще е напълно достатъчен. Уви изобщо не е достатъчен. А това за дебита, че трябва да е от 8 до 10 пъти обема на аквариума за час го четох във форума в темата за оптимална филтрация, а и отделно ми го казаха още няколко човека. Затова съм се спрял на по-голям филтър.

BatV

10 пъти е оптимална филтрация - правилно са ти казали.
За да не става центрофуга - лили пайп на Ехейм и си готов.
https://aquarium.bg/hose/eheim-lily-pipe.html
Аз съм на 75л вода съм с 700л.ч. - растителен.



senzar

Да вече съм си купил Lile pipe на Eheim. ☺

Kai

Здравейте,
Лятото си отива и скоро ще се наложи да се купуват нагреватели, че нещо много увеличих аквите....Дайте препоръка за малък нагревател за 20л. аквариумчета, високи са по 30см.
Благодаря предварително!

Tracker

Hagen, Aquarien-Set "Marina Basic 54"
2x15 [w]: GLO, Sera plant color
Sera fil 120
Sera heater, 50 [w]

Kai

Някой, който е правил профилактика на стандартен ареатор може ли да сподели, от какъв материал са направени клапанчетата под мембраната, които са подпрени с една твърда гумичка на полумесец....надявам се го обясних добре :-[

NO CARRIER

Пробвай с домакинска, латексова ръкавица.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Kai

Супер, ще пробвам. Старите бяха изсъхнали и спечени може би са от подобен материал.

pastorius

Здравейте,

Ползвам вътрешен филтър Aquael fan 3 plus в 100 л. аквариум с десетина тетри. Искам да сменя едропорестата гъба, имам наличен Sera siporax mini. ОК ли е да я ползвам като единствена медия в контейнерчето или да я комбинирам с нещо? Мерси на отзовалите се.

Изпратено от моят GT-P3110 с помощта на Tapatalk


sVGNsali

Трябва да имаш и гъба и керамика. Първото за механична, второто за химична филтрация. Всякакви комбинации са възможни, стига да знаеш какво правиш
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

wire

Цитат на: sevginsali - 28.10.2018 19:01
Трябва да имаш и гъба и керамика. Първото за механична, второто за химична филтрация. Всякакви комбинации са възможни, стига да знаеш какво правиш
Основно гъбата е механична филтрация, керамиката е биологична, не химична, активният въглен е химична филтрация. За сипоракс нямам преки впечатления, но според ревютата seachem matrix и eheim substratpro са по-добри.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

Similar topics (5)

15360

Публикации: 6
Прегледи: 6490

57123

Публикации: 2
Прегледи: 1809

49074

Публикации: 10
Прегледи: 5559

36796

Публикации: 15
Прегледи: 8115

27625

Публикации: 8
Прегледи: 6070