• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:41

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бързи въпроси на тема оборудване 2

Започната от Георги, 31.03.2013 00:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ogun

Сега покрай празниците се очертава да ме няма 4-5 дни.
Ако оставя помещението неотопляемо, може ли да стане проблем?
Сега през деня когато сме вкъщи и климатика работи държи около 25градуса. Вечер намалям климатика докрай (16) и става по-студено, тогава пада с 1 градус температурата в аквариума.
Имам 3 аквариума като ватовете на всички нагреватели са повече от литрите на аквариума.

Та въпроса е да им оставя ли климатика или да го спра. Има ли опасност да поизмръзнат ако стане по-студеничко?


sVGNsali

Аз лично зимата не спирам климатика вкъщи. Само като излизаме сутрин го нагласям на 18 С.
В офиса имам два аквариума, климатика не работи вечер и до сега не съм имал проблеми, при условие че работят нагревателите.
Според мен и да спреш климатика, щом имаш нагреватели в аквариумите си ОК.
Не разбирам обаче, как го губиш този 1 градус щом си бачкат нагреватели в аквариума..?!?!
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

ogun

Да, това с губенето на градуса е интересно. И аз не знам.
Може би лампите повгидат малко температурата, те работят до 23:30. Не е от проблем с нагревателите, защото е същото и с 3-те аквариума.

NO CARRIER

При мен в неотопляема стая на 100 л аквариум два нагревателя по 150 Вт поддържат 23 градуса без проблеми.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

trex700e

Някои знае ли къде продават тези комплекти за закачване на осветление към тавана -жила, на които виси тялото, стопери и монтажи за таван? Сигурно понеже не им изписвам точното наименование в гугъл и за това не ми дава оферти.
Мерси предварително!

a__andreew

Здравейте, в кварталната железария би трябвало да имат такива крепежни елементи. При мен на големия аквариум е с ел. кабел и това е вариант за монтаж.

Kai

Привет,
Трябва ми филтрация за 4 броя 20 литрови аквариумчета и съм се насочил към това от снимката. Като мисля да запълня тръбичката със сипоракс мини. Ще върши ли работа според вас? В единия ще гледам ред черита а другите ще са оборотни за подрастващи живородки и 1 карантинен.

nicco

200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

Kai

Това е най малкия вариант на този филтър или се бъркам? С каква цел се поставя тръбичката над тази мрежа?

nicco

200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

VDO

Повече прилича на предпазител да не изскачат риби,отколко на топ филтър ,поне на снимката така ми изглежда.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

nicco

Исках да покажа принципа.Изпълнението може и да е различно.
200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

Kai

Добре ми изглежда, но при моите 20литрови кубчета 25ш 28д 30в трудно приложимо. В тази връзка това нещо май ще е голямо за тях?:

Или да ги взимам смело?

Kai

Бърз въпрос: имам външен филтър ехайм експириънс 150- мога ли да го ползвам без последната финна вата която се слага най отгоре преди помпата? Или ще се наблъска перката с боклуци? Касетите надолу са пълни с топчета на ехайм и съм запазил само една от двете едри сини гъби от долу....

sVGNsali

Аз съм с класик серията, без финна вата. Няма драми..
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Similar topics (5)

48454

Публикации: 15
Прегледи: 5379

33892

Публикации: 72
Прегледи: 26810

27266

Публикации: 0
Прегледи: 4177

18260

Публикации: 14
Прегледи: 8547